​Yüksek İrtifaya bir ödül daha
​Büyükşehir e-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçti
​Büyükşehir yeni araçlarını tanıttı
​Erzurumspor'a anlamlı ziyaret
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Aziziye'den beraberlik vurgusu
13 Şubat 2018
​Aziziye Belediyesi ile AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığı’nın birlikte gerçekleştirdiği eğitim kampı sona erdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ilıca Termal Tesisleri’nde gerçekleşen kamp programına; AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Aziziye Belediye meclis üyeleri, AK Parti Aziziye kadın ve gençlik teşkilatları üyeleri katıldı.
Açılış programıyla başlayan kamp programı Eğitimci Tarkan Zengin’in Siyasal İletişim Berecileri konulu eğitimi ile devam etti. Programın ikinci bölümünde ise Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan belediye çalışmalarıyla ilgili katılımcılara sunum yaptı ve ardından soru cevap bölümüyle program devam etti.
Programda AK Parti Aziziye Gençlik Kolları Başkanı Haluk Ziya Yağma ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Mualla Turan Saykal, teşkilatlarında geçmişte bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattılar ve programın hayırlara vesile olması dileklerini ilettiler.
Türk askerinin Afrin’nde teröristlere karşı önemli bir mücadele sergilediğini anlatan AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun; Mehmetçiğin Suriye’de insanlığın, Müslümanların, Türklerin, Kürtlerin ve Arapların haklarını savunduğunu söyledi.
Coşkun,” Afrin’ndeki şehit olan askerlerimiz mertebe olarak en yüksek noktaya ulaştılar. Erzurum olarak bizde Piyade Teğmen Ahmet Aktepe kardeşimizi Afrin’de şehit verdik. Bu kardeşimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Bu nedenle gece gündüz hem çalışacağız hem de dualarımızda askerlerimize yer vereceğiz. Bizlerde çalışmalarımıza başladık. Sandık kurullarımızı oluşturarak, köy ziyaretlerimize devam ediyoruz. 2019 için çalışmalarımıza şimdiden başladık.
Böyle bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan’a, teşkilatımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyor, toplantının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum.
 
REİSİMİZLE BİRLİKTE HER TÜRLÜ MÜCADEYE HAZIRIZ
Sözlerine Afrin’de teröristlere karşı mücadele sırasında şehit olan Mehmetçiklere rahmet ve ailelerine başsağlığı dileyerek başlayan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan sözlerini şöyle sürdürdü;” Biz ne kadar büyük bir milletiz ki; orada devletimiz teröristlere karşı mücadele verirken bizler burada tek vücut olarak dualarımızla onların yanında oluyoruz. Öyle bir liderimiz var ki;’ Önce ben gideceğim sonra da sizi götüreceğim’ diyen bir lidere sahibiz. Eğer böyle bir durum olursa İnşallah bizler orada Reisimizle birlikte her türlü mücadeleye hazır olduğumuzu buradan bir kez daha bildirmek istiyorum” dedi.
 
AZİZİYE CAZİBESİYLE NÜFUSUNU YÜKSELTİYOR
Başkan Orhan:” Aziziye ilçemiz sahip olduğu 1702 kilometrekare yüz ölçümüyle Büyükşehir ilçeleri arasında en büyük sorumluluk alanına sahip olan bir bölge. Geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçları incelediğimizde yine Erzurum’da nüfusu en fazla artan ilçenin Aziziyemiz olduğu görülecektir.
Bizler çalışmalarımızı sürdürürken, İlçemizin cazibesinin artması için ne tarz çalışmalar ne tarz faaliyetler yapabiliriz diye sürekli düşünüyoruz. İlçemizin nüfusu 2014 yılında yaklaşık 51 bin civarlarındayken 2017 Aralık ayı rakamlarına göre 59 bin 309 sayısına ulaştığı görülmektedir. Bu da demek oluyor ki; elbette Erzurum’un nüfus sayısının düşmesi istediğimiz bir durum değil fakat Aziziye ilçe cazibesi açısından değerlendirildiğinde gerek şehir merkezinden gerekse diğer ilçelerden göç alan bir konumdadır” şeklinde konuştu.
 
NÜFUS ARTIŞIYLA BİRLİKTE SORUMLULUKLARIMIZ ARTTI
Nüfus artışıyla birlikte çok büyük sorumlulukların ve yükümlülüklerin kendilerini beklediğini ifade eden Başkan Orhan, nüfusun artmasının ilerleyen süreç içerisinde hem altyapı hem de üstyapı çalışmaları açısında da büyük bir sorumluluk yüklediğini anlattı. Nüfus artış hızını teşkilat çalışmaları açısından değerlendiren Başkan Orhan, teşkilatlara önemli bir sorumluluğun yüklenildiğini ve teşkilat üye sayısının da aynı oranda artacağından şüphelerinin olmadığını bildirdi. Başkan Orhan, ayrıca AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun’a ve yönetimine çalışmaları için teşekkür etti.
 
HEDEFİMİZ İSTİŞARE MEKANİZMASINI HAREKET GEÇİRMEK
Toplantıda özellikle ilerleyen süreçte acil ihtiyaçlar bakımından belediye çalışmalarını değerlendireceklerini söyleyen Başkan Orhan, sözlerine şöyle devam etti:” Toplantımızda önümüzdeki süreçte belediye çalışmaları açısından ivedilik gerektiren konular, ne tarz faaliyetler yürütmek gerektiğini burada bulunan teşkilatımızla birlikte tespit edeceğiz. Toplantımızda ilçe teşkilatımızın her kademesinden partililerimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra mahalle temsilcilerimiz de bizimle birlikteler. Yine kurumumuzda bizimle birlikte hizmet üreten meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız ve kurum müdürlerimiz buradalar. Dolayısıyla ilçemizde yapılması gereken her şey bu toplantıda konuşulacak. Bunun haricinde burada yapılması gerekenlerin dışında görüş ve önerileri olanlar var ise bunları istişare edeceğiz, birlikte çözüm üreteceğiz. Buradaki en büyük amacımız istişare kültürünü hareket geçirmektir. Bu anlamda istişare mekanizmasını harekete geçirerek ortaya çıkacak fikirleri hayata geçirmek en önemli hedefimiz.
İlçemize hizmet ettiğimiz yaklaşık 4 yıllık süre içerisinde her zaman istişare kültürüne önem verdik. Gerek vatandaşlarımızla, gerek teşkilatımızla gerekse siyasi olarak büyüklerimizle sürekli istişare içerisinde olduk. Sonuç olarak çalışmalarımızı istişareler neticesinde alınmış olan kararlara göre yürüttük.”
 
SEÇİM VAATLERİMİZİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK
2019 yılının seçim yılı olduğunu ifade eden Başkan Orhan, seçim çalışmalarının şimdiden başladığını söyledi. Başkan Orhan sözlerini şöyle sürdürdü:” 2018 yılını çalışmalarımız açısından değerlendirdiğimizde İnşallah 2018 Nisan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlarımıza seçim vaadi olarak ifade ettiğimiz bütün projeleri hayata geçirmiş ve kalan çalışmalarımızı tamamlamak üzere olacağız. Rabbime şükrediyorum ki; Yaptığımız çalışmalarla seçim vaatlerimizin hemen hemen tamamına yakınını hayata geçirdik. Hayata geçiremediğimiz kısımları ise yine bu önemli toplantıda tartışacağız. Böyle bir toplantının düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda bizlere destek olan İlçe Başkanımız Ensar Coşkun ve yönetimine, bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İl Başkanımız Mehmet Emin Öz beye teşekkür ediyorum. Ayrıca Milletvekilimiz Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’ya teşekkür ediyorum. Toplantımızı yaptığımız tesislerin ilçemize kazandırılmasında gerçekten çok büyük emekleri bulunuyor. Başta Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Recep Akdağ olmak üzere milletvekillerimizin tamamına teşekkür ediyorum. Ne zaman kapılarını çalsak ve bir sıkıntımızı anlatsak mutlaka ilgileniyorlar ve ilgili yerleri harekete geçiriyorlar. Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beye teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz çalışmalarda Büyükşehir Belediyemizin desteğini her zaman hissediyoruz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyor, birlik ve beraberlik içerisinde en güzel hizmetleri yapmayı diliyorum.”
 
AZİZİYE BİRLİĞİN VE BERABERLİĞİN ADRESİDİR
Aziziye ilçesinin kendileri için önemli bir bölge olduğunu aktaran Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, burada yapılan bütün toplantılardan ciddi bir motivasyon, uyum ve enerji aldıklarını söyledi. Tavlaşoğlu sözlerine şöyle devam etti:” Samimiyetle söyleyebilirim ki, Aziziye ilçesinde katıldığımı her toplantıda müthiş bir enerji alıyorum. Bu, son yıllarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik tablosudur. Aziziye birlik ve beraberliğin vücut bulduğu yerdir. Özellikle belirtmek istiyorum. Aziziye ilçemizde, Türkiye’nin en genç belediye başkanı, AK Parti Genel Merkezinde görev almış, parti disiplinini ve terbiyesini almış, çalışkan, uyumlu ve belediyeler arasındaki uyumun da ne kadar önemli olduğunu bilen çalışkan bir belediye başkanına sahibiz. Belediyede meclisimiz de çok genç ve dinamik kardeşlerimizden oluşuyor. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizde yine genç arkadaşlarımızdan oluşuyor. Meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamı hem Aziziye Belediye Meclisi’nde hem de Büyükşehir Belediye Meclisi’nde en sorunsuz çalışan ve ilçeleriyle ilgili ihtiyaçları sürekli gündemde tutan ve Büyükşehir Belediyemizin de çalışmalarına en çok destek veren kardeşlerimizdir. Hepsini yürekten tebrik ediyorum.
AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar beyde geçmişte yöneticilik yapmış yetki ve sorumluluklarını bilen bir yönetici. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bu günlerde böylesine uyumlu bir görüntü hepimizin arzuladığı bir şeydir. İlçe nüfusu olarak da AK Parti’ye en fazla oyu veren ilçemiz Aziziye.
Soyadı gibi kendisi de Ilıcalı olan ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da hem ülkemiz hem de şehrimiz için çok çalışan bir milletvekilimiz. Çok önemli ve çok kıymetli çalışmaları var. AK Parti İl Başkanımız Sayın Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediyemizde beraber çalıştığımız ve çok tecrübeli bir abimiz. Belediyede birlikteyken teşkilatların ne kadar önemli olduğunu ve önem verilmesi gerektiğini bizlere anlatmış bir abimiz. Bu kapsamda ekip tam kurulmuş ve uyum sağlanmış. Bu uyumlu çalışmayı teşkilatlarımızın her kademesinde görmek arzusu içerisindeyiz.
Devletimiz şu an Afrin’de bir operasyon yapıyor ve şehitlerimiz var. Vatan hainleri her zaman olacak ve bu anlamda her zaman birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Vatanın ve bayrağın ne demek olduğunu milletimiz çok iyi biliyor. Yakın tarihte 15 Temmuz gibi zor bir sınav atlattık. İçimizdeki hainlerin neler yapabileceklerini burada gördük. Bu ve bunun gibi saldırıları bertaraf edebilmek için Aziziye ve bütün teşkilatlarımız hazırdır. Toplantıya katılan tüm teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.
Programda bir konuşma yapan AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “AK Parti Aziziye teşkilat kampı benim gibi bir eğitimciyi fazlasıyla heyecanlandırıyor. Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Türkiye’deki teşkilatların tamamı için böyle bir eğitim kampı önerdi. Böylesine anlamlı ve özel bir programı Aziziye Belediyemiz ve AK Parti Aziziye teşkilatımızın birlikte düzenlemeleri, misafirlerimizin bir pazar gününde buraya gelmesi çok anlamlı ve önemlidir. Böylesine nezih ve güzel bir mekanda toplantı yapmakta ayrıca çok önemli. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada gerçekleşecek güzel eğitimlerin, seminerlerin, programların bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük bir dünya liderinin kadrosunda olmak bizim için çok değerli ve bunun için Allah’a şükrediyorum. “dedi.
Erzurum’daki ve Aziziye ilçesindeki hizmetlere değinen Ilıcalı, bölgede önemli yatırımların olduğunu, bu yatırımların istihdama ve bölge ekonomisine önemli getirilerinin olacağını söyledi.
Ilıcalı ayrıca AK Parti Erzurum milletvekilleri olarak sürekli halkın içinde olduklarını ve istişarelerini her fırsatta sürdürdüklerini bildirdi.
 
KİMSENİN BİR KARIŞ TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK
Afrin’deki gelişmeleri değerlendiren Ilıcalı, konuşmasına şu şekilde devam etti:’’Afrin’deki şehitlerimize ve tüm şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Eğer bayrağımız dalgalanıyorsa bu şehitlerimiz sayesinde de oluyor. Geçtiğimiz günlerde de şehit aileleri ve yakınlarını bir araya getiren anlamlı bir toplantı yapmıştık. İlçemizdeki şehit aileleriyle de bir araya geliyoruz. Öyle bir büyük milletiz ki şehit ailelerimizi bugün bıraksak Afrin’e gidecekler ve kanlarının son damlasına kadar savaşacaklar. Afrin’de teröristlerin dışardan destek aldıklarını da çok iyi biliyoruz. 5 bin tırın nereye gittiğini de biliyoruz. İnşallah başbakanımızın dediği gibi terörle çok etkin bir mücadele ederek 2018 yılında terörü Türkiye'nin gündeminden düşüreceğiz. Bunun için buradan tekrar Afrin’deki askerlerimize selam ve dualarımızı gönderiyoruz. Cenab-ı Allah Mehmetçiğimizin gücünü ve kuvvetini artırsın, bir an önce terörü oradan temizleyip ülkesine dönmesini nasip etsin İnşallah. Kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok. Sınırımızın güvenliğini sağlıyoruz. Güvenliğimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Bu bir milli duruştur. Tüm partiler bu anlamda PKK'ya destek veren partiler hariç milli bir duruş sergilemişlerdir. Ülkemizi koruma noktasında şehitlerimiz muhakkak olacaktır ancak al bayraktaki tek damla kanımız yerde kalmayacaktır. “
 
1071’DEN BU YANA BÖLGEDE MÜCADELE VERİYORUZ
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz,” Konuşmama başlarken Afrin’deki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu çok uzun bir savaş olacak ve İnşallah yine biz bu savaşı kazanacağız. Niye uzun bir savaş olacak? Bu savaş ilk Cerablus’ta başlamıştı. Cerablus harekatının başladığı günlerde Sultan Alparslan da o bölgede Mısır’a doğru hareket ediyordu. Bizans’ın büyük bir orduyla üzerine doğru hareket ettiği bilgisi geldi. Bunu duyan Sultan Alparslan Cerablus’tan geri dönmüştür. Yani biz 1071’den bu yana bu bölgede savaşıyoruz. Bunun için bizim çok dayanıklı olmamız lazım. Hepimizin oraya sadece dualarıyla değil, bizzat fiili olarak katılması da gerekir. Çocuklarını ve yakınlarını oraya gönderenler sabırla ve özellikle tarihten aldıkları bu güçle metanet ile dayanmaları gerekir. Bu uzun, yorucu ve zor bir savaş dayanıklı olmamız gerekir.
 
AZİZİYE BELEDİYE BAŞKANIMIZ TEŞKİLAT ÇALIŞMALARINDA HER ZAMAN DUYARLI
Ben özellikle bu organizasyonu yapan AK Parti Aziziye Başkanlığımıza, İlçe Başkanımız Ensar Coşkun’a ve en önemlisi Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan beye çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığımız tarafından Aziziye bölgesinde çok büyük bir toplantımız oldu. Bu toplantıya 13 bakan yardımcısı ve 100’ün üzerinde belediye başkanı katıldı. Biz bu organizasyonu planlarken Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan Bey beni aradı ve organizasyon için yardım konusunda yapılabilecek bir konu bulunup bulunmadığını sordu. Bu duyarlılıkları beni etkiledi. Bizim teşkilatımızla yaptığımız bütün işlere her zaman duyarlı. Bunun için başkanımızın hakkını teslim etmek istiyorum. Yine Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e de bu vesileyle teşekkür ediyorum.
 
CHP HEP TEFRİKA ÜRETTİ
AK Parti Genel Merkezi’nin partiyi hep dinamik tuttuğunu ifade eden Başkan Öz,” AK Parti’nin lideri ve üst kadrosu partiyi hep dinamik tutmaya çalıştı. Bu önemliydi. Çünkü geçmişte Demokrat Parti döneminde önemli hatalar yapılmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Partilileri hep birbirine düşürmeye çalışmıştı. Özellikle Adnan Menderes ile Celal Bayar’ı birbirine düşürmeye çalışmıştı. İsmet İnönü hep bunun üzerine kafa yordu. CHP’nin hayata genel bakış açısı şöyleydi; Türkiye’ye bir şeyler kazandırayım, önünü açayım, iyi şeyler olsun, komşularıyla iyi geçinsin bunlara bakmıyor. CHP, rakibinin içerisinde nasıl tefrika çıkaracağına bakıyor. Bunun için de sürekli Menderes ile Bayar’ı birbirine düşürmeye çalıştı. Neticede bunu başardı. Tabi onlar birbirine düşürürken de askerlerden yardım aldılar ve kışkırttılar. Bugünde aynısını yapıyorlar.”
 
100 YILLIK TERANE
Başkan Öz, ”Bir arkadaşım 100 Yıllık Terane adında bir kitap yazmıştı. 100 yıl önce Abdulhamid Han’a, Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a CHP zihniyeti ne yaptıysa bugün de aynısını yapıyor. Biz birbirimize düşürmeye çalışıyor. Düşünün ki: Adnan Menderes göreve yeni başlarken ezanı Türkçe’den Arapçaya çevirecek, orada bir tefrika çıkarıyor. Menderes askerlerle ilgili bir düzenleme yapacak bu kez CHP, Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili bir operasyon çekiyor. Üniversiteye geldiğinde basını Demokrat Parti’nin üzerine kışkırtıyor. Sonuç olarak büyük bir kaos ortamı oluşturuyor. Bunun için bizim bu kaosa, CHP’nin ve diğer muhaliflerin kurmuş oldukları tuzaklara düşmemek için her kanatta eğitim faaliyetleri yapıyoruz. Yine bugünkü bu faaliyette, yenilenmeye mabut bir faaliyet. Bunun için arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
ERZURUM AK PARTİ OLARAK EĞİTİMLERİMİZ SÜRÜYOR
AK Parti Erzurum İl Başkanlığı olarak eğitim ve kamp programlarını sürdürdüklerini belirten Başkan Öz,” Eğitim programlarını ve faaliyetlerini uzun zamandır düzenliyoruz. Bu programlar referandum ortamında da devam etti. Öğretmenlerle, genç avukatlarla ve özellikle aile hekimleriyle sürekli toplantılarımızı ve eğitim ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca teşkilat içerisinde milletvekillerimize başta Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ olmak üzere bir eğitim programı hazırladık. AK Parti’nin tarihini Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın sunumuyla aktardık. Bu programa hemen hemen her yerden katılım oldu. Milletvekillerimiz Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz, Zehra Taşkesenlioğlu belli konular çerçevesinde anlatımlarını gerçekleştiriyorlar. Bunun dışında Türkiye’de siyaset ve politika ile ilgili bilim adamlarını teşkilatlarımızla buluşturuyoruz.
Gençlerimize 1 yıllık dönem içerisinde yaklaşık 32 bin civarında kitap dağıttık. Cemil Meriç’ten ve Ali Fuatgil’den çocuklarımıza ve gençlerimize okumalar yaptırıyoruz. Bu çalışmaların bazılarına, çalışma programımızın uygunluk durumuna göre bizde katılıyoruz. “dedi.
 
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN 16 MART’TA ERZURUM’DA
AK Parti Erzurum İl Başkanlığı kongresinin 16 Mart tarihinde yapılacağı bilgisini veren Başkan Öz sözlerini şöyle sürdürdü:“16 Mart 2018 tarihinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Erzurum İl Başkanlığı kongresi yapılacak. AK Partimiz kongrelere çok önem veriyor. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanımız Erol Kaya geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz toplantının açılış konuşmasında, Erzurum’un kendilerinin bir ümidi, sırtlarını verdikleri, dayandıkları, yaslandıkları bir şehir olduğunu ifade ettiler. Osmanlı döneminde de, Cumhuriyet döneminde de devlet riskli kararlar alırken hep Erzurum’a dayanmış ve işleri buradan başlatmış. Geçmişte Türkiye’nin ümidi olmuş birçok partide bütün önemli işlerinin startını Erzurum’dan vermiştir”.
 
CUMHURBAŞKANIMIZ İÇİN ERZURUM’UN YERİ AYRI
Başkan Öz, büyükşehirlerin kongrelerine bakıldığı zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genelde iki ili bir araya getirerek kongre yaptığını ancak, Erzurum’u tek olarak programa aldığını söyledi. Başkan Öz,” Cumhurbaşkanımızın Erzurum kongresini tek olarak programa alması bile ilimize önem verdiğinin göstergesidir. Bu nedenle o gün bütün teşkilatlarımızı Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve törene bekliyorum. Çünkü bizim buradan vereceğimiz kuvveti mesaj, eminim Afrin’deki şehitlerimize, askerlerimize ve Türkiye’nin her tarafında direnen ve ülkesini savunan insanlara çok büyük bir moral olacaktır. Bu kongreyi bilgi kongresi olarak algılamayalım. Bu bizim hakikaten orada düşmanlarımıza nasıl olduğumuzu gösterme günü olarak algılanmalıdır. Bu nedenle 16 Mart 2018 tarihi önemlidir. Bu vesileyle herkesi kongremize davet ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
TALUT’UN ASKERLERİ O IRMAKTAN SU İÇMEMİŞLERDİ
Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu eğitimler bizim için fevkalade önemlidir. Eğitimlerde genç arkadaşlar bazen bazı şeyleri yadırgayabilirler. Bunun onun aklına uymayabilir. Gençliğine ve enerjisine hafif gelebilir. Kur’an-ı Kerim’de Talut ve Calut anlatılırken, Calut’un çok büyük ordusu vardır. Talut’ta küçük bir orduyla onu karşılıyor. Talut ordusuna karşılarına çıkan ırmaktan su içmemelerini söylüyor. Düşünki uzun bir yoldan gelmişsiniz, yorgunsunuz ve biraz sonra savaşacaksınız. Talut bu sudan içenlerinden kendi tarafından olmayacaklarını söylüyor. Normal akıl ile düşündüğünüzde bunun akıllıca bir davranış olmadığını düşünürsünüz. Bunu neden yapıyor? Kendine inananları bir sıraya ve düzene sokmak için yapıyor. Kendine inananlarla saflarını sıklaştırmak için yapıyor. Bu eğitimleri böyle değerlendirmeliyiz. Yani bu Talut’un askerlerinin o ırmaktan su içmemesi gibi bir olay. Sıkıcı gelebilir, yorucu gelebilir ama bizim saflarımızı sık tutup, karşımızdaki insanların oraya gidip fitne çıkarmasına müsaade etmememiz gerekir. Bu vesileyle bu güzel eğitim programını tertipleyen Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan’a ve AK Parti Aziziye İlçe Başkanımız Ensar Coşkun’a teşekkür ediyorum.
Kamp programı teşkilat üyelerinin iyi temenni dileklerini iletmeleri ve birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
Başkan Orhan’dan önemli mesajlar12 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın18 Mayıs 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Orhan Deligöz’e gezi görevi05 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak14 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH