​Yüksek İrtifaya bir ödül daha
​Büyükşehir e-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçti
​Büyükşehir yeni araçlarını tanıttı
​Erzurumspor'a anlamlı ziyaret
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret
20 Şubat 2016
Erzurum’da “Aile Sosyal Destek Projesi”ni başlatacaklarını açıklayan Bakan Ramazanoğlu, projeyle ilgili şunları söyledi: “Biz Erzurum’da da büyük bir projeyi başlatıyoruz.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu,Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer yetkililerin de katıldığı ziyarette Başkan Mehmet Sekmen, Bakan Ramazanoğlu’na çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler aktardı. Başkan Sekmen, son çıkan yasa gereği Erzurum Büyükşehir Belediyesi sınırlarının artık il sınırları olduğunu hatırlatarak,  “En ücra mezradan başlayarak şehir merkezine kadar gerek mahallelerimizin gerek ilçelerimizin gerekse de il merkezimizin başta altyapısı, su, kanalizasyon, yağmursuyu kanalları, arıtma, imar planlama, kenetsel dönüşüm olmak üzere her şeyden sorumluyuz. Özel İdare’nin yapmış olduğu hizmetler bize devredilmiş oldu. Biz de öncelikle organizasyon şemamızı tamamlayarak, mahallelerimizin altyapı hizmetleri başta olmak üzere, su, kanalizasyon ve gurup yollarına ağırlık verdik. Bir yandan da kırsaldaki mahallelerimizin okullarına, camilerine ve köy konaklarına destek oluyoruz” dedi.
 
SEKMEN: “BİZİM DÖNEMİMİZDE ALTYAPI TAMAMEN YENİLENMİŞ OLACAK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, altyapı çalışmalarında iki yılda önemli mesafeler kat ettiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Takribi olarak beş yüz civarında su, kanalizasyon ve basit arıtma tesislerini yeniledik. Gurup yollarının genişletme, altyapı ve asfaltlama çalışmalarını başlattık, yapıyoruz. İlçelerimizin su, kanalizasyon ve arıtma tesislerinin yenileme ve yeterli hale getirilmesi çalışmalarını devam ettiriyoruz. Karayazı ilçemizin altyapısını, hem su hem de kanalizasyonunu yeniledik. Tekman ilçemizde atık su arıtma tesisi gerçekleştirdik. Devamında Oltu, Horasan ve Şenkaya ilçelerimizin içme sularını yeniledik ve çoğalttık. Önceden kuyulardan su alınırken, şimdi cazibe ile su getiriyoruz. Böylece ayda takribi olarak da 400 bin lira civarında elektrik tasarrufumuz olmuş oluyor. Yine ilçelerimizde ‘Prestij Caddesi’ yaparak, caddelerin altyapılarını, süslemelerini, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Prestij Caddesi uygulamamızla, ilçemizin ana caddesindeki binaların bakım ve onarımını yaparak estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Yine ilçelerimizdeki okulların bakım ve onarımını yapıyoruz. Binin üzerinde okulumuzun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Buradaki hedefimiz eğitime katkı sağlamak. Bu konuda Türkiye’deki nadir belediyelerden biriyiz. Şehir merkezimizde bizden önce başlatılmış olan Arıtma Tesisimizi hızlı bir şekilde tamamladık ve şuan hizmet veriyor. Buna uygun altyapı çalışmalarını devam ettiriyoruz. Çünkü mevcut altyapıda yağmursuyu kanalı fazla yok. Yağmursuyu kanalları, atık su kanallarına bağlı durumda olduğu için Arıtma Tesisi’ne götürdüğümüz atık su maalesef çok fazla. Şimdi yağmur suyu ve atık su kanalarını ayırıyoruz. Şehrin içme suyu şebekesini de yenilemeye başladık. Bizim dönemimizde altyapı tamamen yenilenmiş olacak.”
 
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YATIRIM VE ATAK YILI
Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Kentsel Dönüşüm’e büyük bir ağırlık verdiklerini vurgulayan Sekmen, “İnşallah bu yıl, ‘Kentsel dönüşümde yatırım ve atak yılı’ olacak. Şehrin 5 binlik imar planlarını yeniledik. Palandöken ve Aziziye belediyelerimizin binlik planlarını yaptık. Yakutiye Belediyemiz, kendileri yapacaklarını belirtti, onları bekliyoruz. Şehrimizin geçmişten gelen ‘Sit Alanları’ var. İlk etapta Kale ve Çevresi Kültür Yolu Projemizi hayata geçiriyoruz. İnşallah bu yıl Kale ve çevresi tertemiz bir konuma gelmiş olacak. Yine şehir merkezinde de ‘Prestij Caddeleri’ yapıyoruz. Eskimiş 20’ye yakın caddemizi yeniledik. Gayet güzel bir görünün kazandı. Gece caddeye girdiğimiz zaman, ışıl ışıl aydınlatılmış bir cadde ile karşılaşıyoruz” şeklinde konuştu.
 
“ERZURUM'UN ÇILGIN PROJESİ” HAYATA GEÇİYOR
“Erzurum'un Çılgın Projesi” olan Bilim, Müze, Doğa, Tarih ve Eğitim Park Projesi ile diğer projeler hakkında da bilgi veren Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “ Şehrimizin merkezinde ‘Çılgın Proje’ dediğimiz önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. İçerisinde, sizin bakanlığınızla ilgili de rehabilitasyon merkezleri ve müzeler var. Erzurum’umuza prestij kazandıracak bir proje. Çok muazzam bir yaşam alanı… 2019’a kadar bunu bitirmek istiyoruz. İnşallah burası dünya çapında gelinip, görünen ve bilinen bir yer haline gelecek. Biliyorsunuz Erzurum’umuz en çok hayvan yetiştiren illerden birisi.  Fakat ilkel şartlarda bir borsası var. Avrupa’nın sayılı Hayvan Borlarından birini de Erzurum’da yapıyoruz. Yerinin kamulaştırmasını, projesini ve ihalesini gerçekleştirdik. Çok modern ve kurumsal bir Hayvan Borsası’nı Erzurum’a kazandırıyoruz. Sayın Başbakanımız, Erzurum’umuza ‘Et Borsası’ sözü verdi. İnşallah bununla beraber Erzurum’da hayvan yetiştiriciliği çok daha kıymetli bir hale gelecek. Et ve Süt Kurumumuza da yeni modern bir yer yaptık, teslim etmek üzereyiz. Bu, çevre ve şehircilik açısından da çok önemli bir projedir. Çünkü şehir içerisinde kalmış olan ve çevreyi kirleten bir tesisi şehrin uzağına taşımız oluyoruz. Erzurum’a modern bir Fuar Merkezi kazandırmak için çalışmalarımız kış şarlarına rağmen devam ediyor. Haziran’ın sonuna yetiştirmeye gayret ediyoruz. Şehrimizde fuarlar basit yerlerde yapılıyordu. İnşallah artık bu şehirde, 12 bin metrekarelik kapalı alanda çevre illerin ve ülkelerinde katılacağı fuarlar düzenlenecek.”
 
SEKMEN: “SOSYAL, KÜLTÜREL, SPORTİF VE SANATSAL HİZMETLERE DE AĞIRLIK VERİYORUZ”
Büyükşehir Belediyesi olarak, belediye hizmetlerinin yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal hizmetlere de ağırlık verdiklerini vurgulayan Başkan Sekmen, şu bilgileri verdi: “İçerisinde her türlü eğitimin gerçekleştirileceği ‘Bilgi Evleri’ projesini hayata geçiriyoruz. Şuanda on civarı ‘Bilgi Evi’ projesinin ihalesini yaptık, inşaatları devam ediyor, inşallah bu sene bitireceğiz. Yine, 10 tanesinin de ihalesini gerçekleştireceğiz. Bilgi Evleri bittiği zaman şehrimize büyük bir aktivite kazandıracak. Şuan çeşitli meslek dallarının eğitim ve öğretiminin yapıldığı 13 tane ESMEK kursumuz var. Palandöken Kayak Merkezi’nde ‘Acemi Kayak Merkezi’ oluşturduk. Her hafta 300 çocuğumuzu okullarından alıp kayak merkezine getirip kayak öğretiyoruz. Tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Yine kayak öğrenmek isteyenlere de ücretsiz olarak kayak eğitimi veriyoruz. 6 bin 650 üniversite öğrencisi evladımıza eğitim yardımı yapıyoruz. Yine şehrimizde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 145 yabancı öğrenciye eğitim yardımında bulunuyoruz. Yılda 20 bin aileye gıda yardımı gerçekleştiriyoruz. Resmi olarak kurulmuş, Sayıştay’dan denetimli Sandığımız var.  Buradan ihtiyaç sahibi ailelere parasal yardım yapıyoruz. 65 yaş üstü 9 bin vatandaşımızı toplu taşıma araçlarımızla ücretsiz olarak taşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir Hayır Çarşısı oluşturduk. Bu Hayır Çarşısı’nda daha çok kullanılmamış giysi ve eşyaların veya kullanılabilir durumdaki eşyaları yenileyerek ihtiyaç sahiplerine dağıtımını yapıyoruz. Böyle bir hayırlı müesseseyi de hizmete sunduk. Okullarımızda da 10 bin civarı öğrencimizi giyindirdik. İl genelindeki tüm lise son sınıf öğrencilerimize ücretsiz olarak ‘Üniversiteye Hazırlık Seti’ dağıttık. Bir gencimiz çıkıp, ‘Benim üniversiteye hazırlık kitabım, kaynağım yoktu; olsaydı ben çalışır üniversiteyi kazanır, okurdum demesin’ diye tüm lise son sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık kitapları dağıttık.Sizin açıkladığınız proje çok önemli bir proje! Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl MüdürlüğünüzünSosyal Yardım Bilgi Sistemi’ne (SOYBİS) bizde girelim, ailelere bizim de sosyologlarımız, psikologlarımız yardımcı olsun. Biz de yardımcı olalım, destek verelim.  İnsanlarımız sadece tıbben hasta olmuyor, ruhen de hasta olup tedaviye ihtiyaç duyuyor. Böyle bir proje düşünmüştük. İnşallah buradaki İl Müdürlüğünüzle beraber bunu yürütmeyi hedefliyoruz.”
 
BAKAN RAMAZANOĞLU: “BAŞKAN SEKMEN, KADİM DOSTUMUZ”
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Başkan Sekmenle kadim dostlukları bulunduğunu hatırlatarak, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber ortak dostluğumuz epeyce eski yıllara dayanıyor. Kendileri Kartal Belediye Başkanlığı yaptığı sırada ben de kadın ve çocuklara hizmet veren bir vakıfta tamamen gönüllü olarak, aynı zamanda da Haydar Paşa Numune Hastanesi’nde Uzman Radyolog Doktor olarak çalışıyordum. Sağ olsun, Sayın Belediye Başkanımız vakfımızın yaptığı faaliyetlerde her türlü isteğimizi asla ve kata ikiletmiyor, hızlı bir şekilde çözüyordu. O günden başlayan kadim dostluğumuz, kadim işbirliğimiz var. Kendisinin, İstanbul’daki Belediye Başkanlığı tecrübesi daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ki milletvekilliği tecrübesi, uzun yılların birikimi olan siyaset tecrübesi… Bütün bu tecrübelerini Erzurum’un hizmetine sundu. Erzurum bu manada şanslı bir şehir! Başkanımız gerçekten hizmet ehli bir başkandır, hizmet adamıdır. Erzurum’daki projelerini gördük. Burada bir sinerji görüyorum. Sayın Valimi de eskiden tanıyorum.  Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Sayın Valimizin burada bulunması Erzurum’a büyük bir kazanımdır, Erzurum’a büyük bir sinerjidir. Erzurum’un göç veren ve ekonomik mecrasını bulamamış bir şehir olması veyahut da elindeki kıymetleri ve hinterlandındaki hareketleri artıya çevirememiş bir şehir olması artık sona eriyor. Bence Erzurum artık başka bir mecraya girdi.  4 yıl sonra farlı bir Erzurum’u göreceğiz, farklı bir Erzurum’u konuşacağız” dedi.
 
“AİLE SOSYAL DESTEK PROJESİ” ERZURUM’DA BAŞLIYOR
Erzurum’da “Aile Sosyal Destek Projesi”ni başlatacaklarını açıklayan Bakan Ramazanoğlu, projeyle ilgili şunları söyledi: “Biz Erzurum’da da büyük bir projeyi başlatıyoruz. ASDEP Projesi… Sayın Başbakanımız, Mardin konuşmasında Türkiye’nin önünü açacak 10 eylemi açıklarken ilk sıralarda bahsettiği maddelerden biri ASDEP yani Aile Sosyal Destek Projesiydi. Bugün, Aile Sosyal Destek Projemizi beşinci il olarak Erzurum’dan başlatıyoruz. Bu proje ile her ailenin bir ‘Sosyal Danışmanı’ olacak. Aile Sosyal Danışmanı, o aileye rehberlik hizmeti verecek ve o ailenin problem çözme yeteneğini güçlendirecek. Biz aileyi güçlendirdiğimiz, problemlerini çöze bilme yeteneğini güçlendirmiş ailelere dönüştürdüğümüzde, mevcut problemlerin birçoğunun halledilmiş olduğunu göreceğiz. Aile içerisindeki problemler dediğimizde; ekonomik, sağlık, eğitim problemlerini görüyoruz. Her bir başlığın altında da kendi alt başlıkları var… Bütün bunları ilgili danışman arkadaşımız aile ile görüşecek, ön kayıtlarını tutacak, aileye rehberlik hizmeti verecek. Rehberlik hizmetinin dışında ‘Rehabilitasyon ve Psikoterapi’ hizmeti de verecek.”
 
BAKAN RAMAZANOĞLU’NDAN, 1500 YENİ İSTİHDAM MÜJDESİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Başkan Sekmen’i ziyaretinde bir de müjdeli haber vererek şöyle dedi:“Önümüzdeki günlerde Bakanlığımız bünyesine 1500 psikolog, sosyal psikolog, klinik psikolog ve sosyal hizmet uzmanı alıyoruz. Bunlardan bir kısmını da Erzurum’da istihdam edeceğiz. Çok yakın zamanda bir gün kapınız çalınacak ve birisi, ‘Ben sizin aile danışmanınızım. Bundan sonra sizin her türlü derdinizle ben ilgileneceğim’ diyecek. Dijital sistemle kayıtlarınızı tutacak. O günden sonra aile danışmanınız, sizin ve ailenizin birçok konuda hem danışmanı hem de rehabilite edici bir yol göstericisi olacak. Erzurum’a ve Türkiye’mize hatırlı olsun.”
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Aziziye'den beraberlik vurgusu13 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
Başkan Orhan’dan önemli mesajlar12 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın18 Mayıs 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Orhan Deligöz’e gezi görevi05 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak14 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH