​Tenis Şampiyonlarına Ödül
​Özel Sporcular Palandöken’de yarıştı
ETSO’dan Çiftçilere tecrübe desteği
​KGF, KOBİ'ler için kredi desteğine hazırlanıyor
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak
14 Şubat 2016
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti. AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Orhan Deligöz, Bakanlık Yetkilileri, Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer yetkililerin katıldığı ziyarette Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum’un kadim bir şehir olduğunu söyledi. Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Erzurum hem Selçuklular hem Osmanlılar hem de Cumhuriyet döneminde önemli görevler üstlenmiş bir vilayettir. Cumhuriyetin ilk yıllarında şehrimiz gerek nüfus gerekse de gelir bakımından Türkiye’nin ilk on ili arasında yer almış fakat son 30 yıldır geri kalarak bu konumunu biraz kaybetmiş ve devamlı göç verir duruma gelmiştir. Günümüzde şehrin başta kış turizmi olmak üzere birçok imkânı olduğunu görmemiz mümkün. Yaz turizmi, termal sular, tarım ve hayvancılık, yer altı madenleri bakımından önemli bir konuma sahip, yine güneşi en bol alan şehirlerden birisiyiz, güneş enerjisinden istifade etmemiz mümkün. Tabi ki ticaret ve sanayinin olmadığı bütün şehirlerde göçün olduğunu görüyoruz. Bunun için de biz, şehrimizin belediye hizmetlerinin yanı sıra üretim ve yatırım hizmetlerinin de desteklenmesi gerektiğine inanan, ayrıca yine şehrin ayağa kalkması için sportif, kültürel, sanatsal faaliyetlerin devamı gerektiğini kabul eden bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Göç nedeniyle şehir merkezinde yıkıntı alanları oluşmuş. Bunlarla ilgili süratli bir şekilde bizden evvel başlatılan, bizim de devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarını ‘Yerinde dönüşüm yapmak suretiyle nasıl dönüştüre biliriz?’ gayreti içerisindeyiz. Bu dönüşümün bir kısmını Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Bir kısmını TOKİ, bir kısmını da Büyükşehir Belediyesi olarak bizler yapmak üzere yoğun bir gayret gösteriyoruz.”
 
ERZURUM VE EKONOMİ
Başkan Mehmet Sekmen, konuşmasında şehir ekonomisi, organize sanayi bölgelerinin önemi ve oyuncak sanayi hakkında değerlendirmede bulundu. Sekmen, şöyle konuştu: “2. Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarımız devam ediyor. Orada yatırımları başlatabildiğimiz zaman belki şehirde göçü durdurmamız mümkün hale gelebilecek. Biz bir yandan alt yapı hizmetleri, su, kanalizasyon, yağmursuyu kanalları ve diğer çalışmaları yaparken, bir yandan da kentsel dönüşüm çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyoruz. İnsanımızın bizden hep beklentisi iş ve aş! ‘Bir işe girebilir miyim’ diye bir arzusu var. Biz belediye olarak ne kadar hizmetleri güzelleştirirsek güzelleştirelim, insanımıza iş veremezsek arzu ettiğimiz neticeyi almamız mümkün değil. Bunun için bir yandan da bu çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Şehrimizde Organize Sanayi Bölgesi’nin yanı sıra bir de Oyuncak Sanayi Bölgesi’ni kurabiliriz. Nedenini sorarsanız; şu anada oyuncak ürünlerinin yüzde 87’si Çin’de yapılıyor. Bu konuda Türkiye’de üretim kalmamış durumda hatta Avrupa’da bu durumda… Bizim bölgemizin oyuncak sanayi için hammadde kaynağına yakın olması dolayısıyla, gerek Azerbaycan gerek İran gerekse de Kazakistan’da hammadde yoğun. Hammaddenin yoğun olduğu bu bölgede bu sektörü canlandırabiliriz.”
 
NİTELİKLİ GÖÇ NASIL ÖNLENİR?
Sekmen, Erzurum’daki nitelikli göçü önlemek için önemli projeleri hayata geçirdiğini bildirdi. Sekmen, sözleri şöyle sürdürdü: “Ovit ve Kop Dağı Tünelleri bitmek üzere… Bu tüneller bittiğinde hem Trabzon hem Batum limanlarına ulaşımımız çok kolay olacak. Bu arada raylı sisteme de sahibiz,  hızlı tren de geliyor. Üretilen bu ürünlerin başta Marmara Bölgesi olmak üzere Avrupa’ya ulaşmasında bir sıkıntı kalmayacak. Bu konuda ağırlığımızı koyup bu sektörü Erzurum’a kazandırmamız lazım. Bunun dışında medikal ürün ve ilaç sektörünü de buraya kaydırmamız için Sayın Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ile de görüşmelerimiz oldu. Bizim, sektörü buralara yönlendirmemiz lazım. Ankara’dan bu tarafa eğer gerekli ağırlık verilmezse bu göç devam eder. Bu göçü durdurabilmemizin en büyük unsuru buralarda yatırımı ve sanayi geliştirmemiz lazım. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde şuanda Konya ile başa baş bir konumumuz söz konusu. Bu konuda da gerek deri sanayi gerek et sanayi dediğimiz; sucuk, salam, sosis, pastırma alanında maalesef önemli tesislere sahip değiliz. Yine süt ve süt ürünleri sanayinde de maalesef arzu ettiğimiz noktada değiliz. ‘Bu konuları nasıl geliştirebiliriz?’ diye gayret gösteriyoruz, çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda önemli görevler üstlendik, bunu da devam ettiriyoruz.”
 
ISINMA SORUNU
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehrin en önemli sorunlarından birinin ısınma problemi olduğunu ifade ederek, “Şehrimizin en önemli sorunlarından bir tanesi de ısınma sorunudur. Malumunuz burası bir kış şehri, eylül ayı sonundan başlıyor ta mayısın sonuna kadar mutlaka soba, kalorifer vesaire ısınma araçlarının kullanılması lazım. Maalesef ısınmada hiçbir zaman merkezi ısıtma düşünülmemiş. Ya bireysel, ya apartman ya da site olarak düşünülmüş. Soğuk ülkelerdeki şehirlerin ısıtmalarına baktığımız zaman hep merkezi ısıtma uygulanmış, birkaç merkezden o şehir ısıtılmış. Bu konuda da mutlaka Türkiye olarak adım atmamız gerektiği kanaatindeyim. Şehrimizin imkânlarına gelince; bol miktarda kömür yataklarımız var. Hınıs, Oltu, Şenkaya, Horasan, İspir, Aşkale gibi ilçelerimizde kömür yataklarımız mevcut. Bu tip hizmetleri de geliştirme gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.
 
“ERZURUM, GELECEĞİ PARLAK BİR VİLAYETTİR”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da, Erzurum’un geleceği parlak bir vilayet olduğunu bildirdi. Bakan Sarı, şöyle devam etti: “Bugün Erzurum’a, özellikle Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da belirttiği gibi potansiyeli çok yüksek, geleceği çok parlak bir il olarak bakıyoruz. Özellikle kış turizmi, sanayi ve ticaretin gelişmesi noktasında çok güzel projelerin başlayacağı bir merkez olarak görüyoruz. Erzurum ilimiz, bölgenin gelişmesi ve büyümesi için merkez olacak bir konumdadır. Erzurum’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın konusunu ilgilendiren kentsel dönüşüm ve altyapı projelerimizi izlemek için bulunuyoruz. Projelerimizin en kısa zamanda tamamlanması, önümüzdeki dönemde yeni proje sahalarımızın tespiti noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber çalışacağız. Özellikle Başkanımızın biraz önce belirttiği gibi bura kış memleketi olduğu için altyapısı ve ısınma sorunun da beraber çözüldüğü dönüşüm projelerinin bir ilkini de Erzurum’da başlatmış olacağız. Biz 81 ilimizi gezerken özellikle belediyelerimizle istişare ediyoruz. Çünkü Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın özünde belediyelerle işbirliği yatmaktadır. Belediyelerimizin görüş ve fikirlerini alıyoruz. Bölgeyi en iyi tanıyan belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizin projeleri bizim için çok önemli. ‘Bu projelerin güncel hayatımızda daha aktif bir biçimde hayata geçmesi noktasında ne yapabiliriz?’ ona bakıyoruz. 81 ilimizin pek çok ilçesinde kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Bunların daha hızlı tamamlanması için, ‘Bu süreç içinde karşımıza çıkan, bizi geciktiren, tıkayan unsurlar nedir?’ Bunların istişaresini yapmak için ve önümüzdeki dönemlerde de kentsel dönüşüm noktasında yönetmeliğimizde de revize gerekiyorsa bunu yapmak için belediye başkanlarımızdan, bölgedeki müdürlerimizden ve teşkilatımızdan bilgi ve görüşlerini alıyoruz.”
 
“ERZURUM, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLACAK”
Bakan Sarı, Türkiye’nin ihya ve inşası için yeni bir dönemin başladığını kaydetti. Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzurum’daki kentsel dönüşüm ve alt yapı projelerimizde aksayan bir nokta var ise belediye başkanımızın önünü açmak için elimizden geleni yapacağız. Erzurum, kültürel zenginliği, tarihi ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye’nin ve bölgenin en önemli şehirlerinden biri olacak. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak biz de elimizden gelen desteği vermek için yerinde ziyaretle hem Sayın Valimize hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza hem de Milletvekillerimize inşallah güzel projeler sunacağız. Biz Türkiye’nin inşa ve ihyası için yeni bir döneme başladık. Özellikle Türkiye’nin bütün bölgelerinde ihtiyaç duyulan her yerde tarihi dokumuzun ön plana çıktığı, yöresel mimarimizin ön plana çıktığı, kültür mirasımızın ön plana çıktığı şehirler yapma amacıyla yeni bir projeyi başlatıyoruz. Bu proje çerçevesinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki özellikle tarihi dokusu ön plana çıkan il ve ilçelerde yeni bir anlayışla ihya çalışması yapacağız. Tarihi dokusu, kimliği ve ruhu ortaya çıkan yeni şehirlerimizin, yeni yaşam alanlarımızın bundan sonraki nesillerimize bırakacağımız bir eser olması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız.”
 
KENTSEL EYLEM PLANI
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Güney Doğu’da sürdürülen operasyonlarla hayatın hızlı bir şekilde normalleşmeye başladığını vurguladı. Bakan Sarı, şu değerlendirmeyi yaptı: “Silopi’de de hayat artık normalleşmeye başladı. Operasyonlar sona erdikten sonra yaklaşık 72 kişilik 23 ekibimizle birlikte sahada çalışma yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak Silopi’de yapacağımız eylem planının çerçeveleri oluştu. Gelecek hafta cumartesi günü, başka bir program çıkmazsa, Silopi’ye geçeceğiz. Oradaki zarar tespit çalışmalarından sonra yapılması gereken çalışmaların ilk adımını atacağız. Daha sonrasında Cizre’ye geçeceğiz. Cizre’de de yine zarar tespit çalışması gerçekleştireceğiz ve benzer bir çalışmanın altyapısını orada da yapacağız. İnşallah en kısa zamanda da Sur’a gireceğiz. Cizre ve Silopi’de kentsel dönüşüm çerçevesinde yapacağımız çalışma Sur’da tamamen kentsel sit alanının korunduğu bir çalışma olacak. Bildiğimiz toplu konut şeklinde yapılaşmalar Sur’un içerisinde kesinlikle yer almayacak. Sur içinde o kentin dokusuna, mimarisine uygun binalar yapılacak ve burayı antik bir kent olan dünyada pek çok ülkede örneklerini gördüğümüz bir Sur Kenti, Sur Şehri haline getireceğiz. Tabi ki bu daha kapsamlı bir proje… İnşallah Sur’daki bu projeyi de Sayın Başbakanımızla birlikte sizlerle paylaşacağız. Bütün çalışmalarımız, altyapımız hazır. Silopi, Cizre ve Sur için biz ekip olarak hazırız, sahaya inmeye hazırız. Böylelikle oradaki yıkılmış veya yıkılması gereken binaların işlemlerine başlanacak, kentsel dönüşüm çerçevesinde orada vatandaşlarımıza yeni konut alanları temin edeceğiz. Onların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sorumluluğu altındaki ihtiyaçlarını en kısa zamanda yerine getireceğiz.” “Sur, bambaşka bir projedir” diyen Bakan Sarı, şunları kaydetti: “Çünkü Sur’un içerisinde tescilli binalar var. Biliyorsunuz tescilli binaların yeniden inşası için restorasyon, restitüsyon, Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da ortak çalışılması gereken proje aşamaları var. Bu nedenle Sur için belki biraz daha uzun vade ama Sur’un kendi içinin tarihi dokusunun ortaya çıkması noktasında süreyi biraz daha uzatabiliriz. Ama Sur’un dışındaki rezerv alanlarımızda hali hazırda 1700’e yakın konut inşaatımız devam ediyor. Bunun üzerine yaklaşık iki bin konut daha rezerv alanımız var. TOKİ Başkanlığımızla konuştuk, inşasına en kısa zamanda başlıyoruz. Sur içindeki mağdur olan vatandaşlarımızın konut inşaatı yine en geç bir, bir buçuk senede karşılanacak. Ama Sur’un içerisinde yapacağımız tarihin inşası, oradaki kentin geçmişiyle bütünleşen bir inşa ve ihya projesi belki biraz daha uzun olabilir.” Bu arada Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya şehirdeki kentsel dönüşüm çalışmaları ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği proje ve yatırımlar hakkında brifing verdi. Bakan Sarı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları ve projelerden ötürü duyduğu memnuniyet ve beğeniyi ifade ederek, etkin ve çok yönlü brifingden ötürü Başkan Sekmen ve Genel Sekreter Yardımcısı Keskin’e teşekkür etti.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Aziziye'den beraberlik vurgusu13 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
Başkan Orhan’dan önemli mesajlar12 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın18 Mayıs 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Orhan Deligöz’e gezi görevi05 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH