Memiş: ​"Sağlıkta şiddete müsaade etmeyeceğiz"
​ETSO üyesi KOBİ’lere ek destek kredisi
Kaynaklarımızı üyelerimiz için seferber ediyoruz
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Yerel

Başkan Kılıç: “Çat ilçemizde ilklere imza attık”
18 Ekim 2018
Arif Hikmet Kılıç’ın Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte çehresi değişmeye başlayan Çat, bugün Erzurum’un birçok ilçesine adeta taş çıkartacak bir noktaya geldi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Başkan Kılıç, “Çat ilçemizde ilklere imza attık. 2014 yılındaki Çat’la bugünkü Çat arasında dağlar kadar fark var” dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la göreve geldiği 2014 yılından bu zamana kadar geçen süreyi değerlendirdi. Başkan Kılıç, “Biz ilçede görev süremizi doldurup gitmek için belediye başkanı olmadık. Biz Çat’a hizmet etmek için, Çatlı hemşehrilerimizin yıllardır özlem duyduğu belediyecilik hizmetlerini verebilmek ve ilçemizin makus talihini değiştirmek için başkan olduk. Geldiğimiz noktada çok şükür, Çat’ın çehresini her anlamda değiştirmeyi başardık.” dedi.
İşte Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın ağzından 2014 yılından bu zamana kadar geçen sürenin hizmet değerlendirmesi:
 
İLÇEDE İLK ADIM KADIN DİNLENME EVİ
Başkan Kılıç Çat Belediye Başkanı olur olmaz attığı ilk adım “Kadın Dinlenme Evi” oldu. Köylerden ilçe merkezine çeşitli sebeplerle gelen kadınlara hizmet verilmesi amacıyla yapılan çalışma kapsamında kadınlar sıcacık bir mekâna kavuşmuş oldu. İçerisinde bebek emzirme odalarından dinlenme odalarına ve hatta yemek imkânına varıncaya kadar birçok olanağa sahip kadın dinlenme evi sayesinde hem köylü kadınlar ve hem de çocukları ilçe merkezinde olmaktan kurtarıldı.
 
KÜLTÜR, TARİH VE TURİSTİK GEZİLER…
Erzurum’un Çat ilçesindeki değişimler, bunlarla da sınırlı kalmadı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın birbiri ardına hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ilköğretim öğrencilerinden meclis üyeleri ve muhtarlara, ev hanımlarından Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencilerine varıncaya kadar herkes için yeni bir dönem başladı. Başkan Kılıç, Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin tarihi ve turistik mekânlara sahip birçok iline kültür, tarih ve turistik geziler düzenledi. İlköğretim okulu öğrencilerini, muhtarlar ve meclis üyelerini İstanbul’a, ev hanımları ile Kur’an kursu bayan öğretici ve öğrencilerini ise, Erzurum’a yönelik olarak gerçekleştirdiği gezi programlarıyla sevindiren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçe sakinlerinin farkındalık gelişimlerine önemli katkılar sağladı.
 
ŞEHİR MERKEZİNDE KOORDİNASYON MERKEZİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la birlikte gelişip canlanmaya ve hareket kazanmaya başlayan ilçe, Türkiye’de bir ilke imza atılarak Koordinasyon Merkezi’ne de kavuşturuldu. Başkan Arif Hikmet Kılıç, Erzurum şehir merkezinde açtığı Koordinasyon Merkezi ile Çatlıları adeta geniş imkanlara sahip yeni bir yuvaya kavuşturdu. Hem Erzurum şehir merkezinde ve hem de Çat’ta ikamet eden vatandaşlar için kapıların ardına kadar açıldığı koordinasyon merkezinin açılışını ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Kılıç’ın bu hamlesi Erzurum’daki diğer ilçelere de örnek oldu. Birçok ilçe, tıpkı Çat Belediyesi’nin yaptığı gibi Erzurum şehir merkezinde koordinasyon merkezleri açtı.
Öte yandan Çat Belediyesi’nin söz konusu projesi, sosyal sorumluluk alanında Türkiye ikinciliği ödülü aldı. Başkan Kılıç’ın ödülünü ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi.
 
ÇAT İLÇESİNDE FESTİVAL COŞKUSU
Erzurum’un Çat ilçesindeki değişim ve dönüşüm rüzgârı, festivallerle devam etti. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Erzurum’da yine bir ilke imza atarak Çaşır ve Işkın Festivali düzenledi. Geleneksel hale getirilen festival kapsamında ünlü sanatçıların akın etmeye başladığı Çat ilçesinde, Erzurum’a has bitkisel ürünler olan Çaşır ve Işkın’ın adını da tüm Türkiye duymaya başladı. Her yıl düzenlenen festivalle, Çat ilçesinin adını tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlayan Başkan Kılıç, bu çalışma sayesinde magazin basınının da gündemi oldu. Yaygın birçok basın kuruluşu ve medya organı, söz konusu festival sayesinde günlerce Erzurum’un Çat ilçesini, ışkın ve Çaşır’ın yanı sıra Başkan Arif Hikmet Kılıç’ı konuştu.
 
ÇAT İLÇE MERKEZİNDE İFTAR ÇADIRI
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın imzasını attığı ilklerden birisi de, Ramazan programı oldu. Başkan Kılıç’ın talimatıyla ilçe merkezine kurulan İftar Çadırı sayesinde ihtiyaç sahibi çok sayıda aile orucunu sıcak yemekle açtı. Çat Belediyesi İftar Çadırı, aynı zamanda ilçedeki öğrencilerin, kamu çalışanlarının ve hatta yolcuların bile ilgi odağı oldu. İftar çadırında sık sık eşlik vatandaşlarla Ramazan ayına ayrı bir anlam kazandıran Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, böylece ilçede yeni bir geleneğin mimarı oldu. Başkan Kılıç, görev süresi boyunca iftar çadırını her Ramazan ayında hizmete sokarak vatandaşların takdirini topladı.
 
HİZMET YAĞMURU BİR BAŞLADI, PİR BAŞLADI…
Erzurum’un Çat ilçesinde Arif Hikmet Kılıç’la birlikte başlayan hizmet yağmuru, çocuk parkları, dinlenme ve doğal yaşam alanlarının oluşturulması ile devam etti. Başkan Kılıç, çocuklar için ilçe merkezinde özel olarak tasarlattığı çocuk parklarıyla göz doldururken, ilçe merkezine ise adeta gözleri kamaştıran tuvaletler yaptırdı. Çevre düzenlemesi ve üstyapı hizmetlerine de ağırlık veren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, gerçekleştirdiği hamlelerle Türkiye’nin dört bir yanındaki CHP’li belediyelere de örnek oldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dilinden bir an olsun düşürmediği Başkan Kılıç’ı, Türkiye’nin dört bir yanından siyasetçiler ve belediye başkanları ziyaret etti.
 
ÇAT’IN ÇEHRESİ KILIÇ’LA DEĞİŞTİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Çat’ın çehresini değiştirmek amacıyla başlattığı hamleyi ilçe merkezine kazandırdığı sosyal tesisle taçlandırdı. Açılışı görkemli bir törenle yapılan Çat Belediyesi Sosyal Tesisleri, ilçenin yeni gözdesi haline gelirken, Başkan Kılıç sayesinde cazibe kazanan ilçede toplu konut seferberliği de başlatıldı. Başkan Kılıç’ın öncülüğünde ilçede onlarca konut inşa edilirken, ilçe merkezi yenilenen yüzü ve modern imar planıyla adeta bir çekim merkezine dönüştü. Başkan Kılıç sayesinde yeni konutlar ve yeni işyerlerine kavuşan ilçe merkezi, görenlerin gözlerini kamaştırmaya devam ediyor.
 
YABAN HAYATINA DA KOL KANAT GERDİ
Başkan Arif Hikmet Kılıç, sosyal sorumluluk çalışmalarına her fırsatta yenilerini ekledi. Başkan Kılıç, doğal yaşamın korunması adına yaban hayvanları için de kol kanat gerdi. Kış aylarında aç kalmamaları için Çat’ın kırsal kesimlerine binlerce ekmek döktüren Kılıç, bu çalışmayla hem ekmek israfının önüne geçti, hem de yaban hayatı koruma altına aldı. Başkan Kılıç, ilçe merkezindeki sokak hayvanları için de mama istasyonları kurarak, burada da sahipsiz ve başıboş hayvanların karınlarını doyurmalarını sağladı. Hayvan sever örgütlerin ve derneklerin büyük beğenisini kazanan bu çalışma, yine Türkiye’deki birçok belediye için model haline geldi.
 
ÇATLILARI HİÇ YALNIZ BIRAKMADI
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la birlikte başlayan değişim ve dönüşüm rüzgarı bunlarla da sınırlı kalmadı. Başkan Kılıç, Erzurum’daki hastanelerde yatarak tedavi gören Çatlı hemşehrilerine çiçek ve şeker göndererek, onları da yalnız bırakmadı. Bulduğu her fırsatta hastaneleri ziyaret eden ve Çatlı hastalarla yakınlarına her daim kucak açan Başkan Kılıç, bu çalışmayı da bir gelenek haline getirdi. Tıpkı diğer çalışmaları gibi, Başkan Kılıç’ın bu çalışması da, Erzurum’daki birçok belediye tarafından örnek alınarak gelenek haline getirildi.
 
ÇAT BELEDİYESİ HAYATIN HER ALANINDA
Erzurum’un Çat ilçesi, festivallerde de boy gösterdi. Başkan Kılıç, Erzurum’daki kış festivalleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen festival ve tanıtım günlerinden de uzak durmadı. Hemen her fuar ve festivalde Çat Belediyesi standı kurdurtan Başkan Kılıç, söz konusu fuarlarda hem belediyenin çalışmalarını, hem de Çat’ın çok özel bir tada sahip balını tanıttı. Başkan Kılıç, milli bayramlar ve günlerde olduğu gibi, dini bayramlar ve mübarek geceleri de unutmadı. Kılıç, her yıl Mevlid Kandili’nde hem ilçede hem de Erzurum şehir merkezinde binlerce vatandaşa gül dağıttı, Mevlid-i Şerif’ler okuttu. Kılıç’ın yürüttüğü bir diğer çalışma da, Aşure etkinlikleri oldu. Kılıç, her yıl Muharrem ayında hem iftar organizasyonlarına imzasını attı, hem de yine binlerce kişiye aşure ikramında bulundu.
 
KÖYLERE TAZİYE EVLERİ VE CAMİ…
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçe merkezinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra mahalle köyleri de unutmadı. Kılıç, ilçeye bağlı köy mahallelere taziye evleri kazandırmakla kalmadı, bakım ve onarıma ihtiyaç duyan camilerin çehresini de değiştirdi. Kimi camilere minare, kimi camilere tuvalet ve kimi camileri de baştan aşağı yeniden yaptıran Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, mahalle muhtarlarıyla sürekli bir araya geldi, koordinasyon toplantıları yaptı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmeleri adına mahalle muhtarlarının her birine bilgisayar hediye eden Başkan Kılıç, karşılıklı görüş alışverişi ve istişare anlamında tüm belediye başkanları için adeta rol model haline geldi.
 
ÇAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOK ÖZEL MESİRE ALANI
Çat ilçesindeki fiziki yatırımlar, Başkan Kılıç’ın ortaya koyduğu performans sayesinde süreklilik kazandı. Başkan Kılıç, ilçe merkezine hâkim bir bölgeye yine Çat Belediyesi’ne ait çok özel bir sosyal tesis daha inşa ettirdi. Seyir terası niteliğindeki proje kapsamında restorandan mesire alanlarına varıncaya kadar sosyal bir çok imkan Çatlıların istifadesine sunuldu. Erzurum dışından Çat’a gelenlerin de ağırlandığı sosyal tesisler, görenlerin gözlerini kamaştırırken, bu yatırım ilçe sakinleri tarafından da büyük takdir topladı.
 
BELEDİYE HİZMET BİNASININ EŞİ YOK!
Çat Belediyesi’nin Erzurum’da bir ilk olarak nitelendirilebilecek bir başka yatırımı ise, Çat Belediyesi hizmet binası oldu. Eski belediye binasının ilçeye hiç yakışmadığını vurgulayan Başkan Kılıç, göreve geldikten sonra borçlarını neredeyse sıfırladığı belediyenin imkanlarıyla göz kamaştıran bir hizmet binası yaptırdı. Erzurum’daki hiçbir ilçe belediyesinin sahip olmadığı hizmet binası, ilçe merkezine ayrı bir hava katarken, Başkan Arif Hikmet Kılıç, bu yatırımla ilçenin çok önemli bir ihtiyacını daha ortadan kaldırmış oldu. Modern mimarisi ve kış tasarımıyla Erzurum’un en prestijli hizmet binası olan Çat Belediyesi hizmet binası, vatandaşa sağladığı kolaylıklarla adından uzun süre söz ettirdi.
 
ÇAT’TA İSLAM ESERLERİ MÜZESİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın ilçeye damgasını vurduğu bir başka yatırım da, İslam Eserleri Müzesi oldu. Başkan Kılıç’ın “Geçmişini bilmeyen geleceğe sağlam adımlarla yürüyemez” vurgusuyla startını verdiği çalışma sayesinde ilçe girişinde çok özel bir yapı inşa edildi. İslam mimarisinin yanı sıra Selçuklu, Osmanlı ve Türk çağdaş mimarisinden izler taşıyan İslam Eserleri Müzesi, Türkiye’de bir belediye tarafından yaptırılan ilk proje unvanını kazanırken, açılışı da önümüzdeki günlerde yapılacak.
 
 İLÇEMİZE VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, tarihinden kopuk ve dini kültürel kodlarını geleceğe taşıyamamış toplumların tarih sahnesinden silinmeye mahkum olduğunu belirterek, “Millet olarak bizim tarihimiz, aslında geleceğimize ışık tutan nice olaylarla dolu. Bu bakımdan geçmişimizi iyi bilmemiz ve gelecek planlarımızı da ona göre yapmamız gerekiyor. Bu bağlamda ilçemize kazandırdığımız İslam Eserleri Müzesi, geçmişle bugün ve gelecek arasında inşallah bir köprü vazifesi görecek. İlçemize ve Erzurum’umuza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ YAPILACAK
İslam Eserleri Müzesi’nin kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Kılıç, ayrıca bu müzede teşhir edilmesi arzu edilen dini ve kültürel değere sahip eserlere de sahip çıkacaklarını belirtti.
Kılıç, müzeye kazandırılmak istenen eserler için adeta seferber olduklarını belirterek, “Bu anlamda geri dönüşümler başladı. Türkiye’nin dört bir yanından bizi arayanlar oluyor, müzeye eser bağışlayanlar oluyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz de şu anda müzemizin eksikliklerini gideriyoruz. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra inşallah adına ve şanına yaraşır bir açılışla İslam Eserleri Müzemizi hizmete açacağız” diye konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Yerel Haberleri

Başlık Tarih
 
Kaynaklarımızı üyelerimiz için seferber ediyoruz 17 Kasım 2018
​Başkan Oral’dan üç önemli ziyaret16 Kasım 2018
​AFAD personeline kadına şiddet semineri16 Kasım 2018
Memiş: Turizm ve hayvancılıkta lider il olmalıyız16 Kasım 2018
​Vali Okay Memiş: Kar külfet değil nimettir15 Kasım 2018
Palandökeni prestijli projelerle büyütüyoruz15 Kasım 2018
​Kadına şiddetle etkin mücadele15 Kasım 2018
Aziziye yeşile doyacak14 Kasım 2018
​Hibe ile yapılan ahır projeleri tamamlanıyor13 Kasım 2018
​Tümgeneral Hacıoğlu, Bulutları ziyaret etti13 Kasım 2018
​Yakutiye'nin sosyal merkezleri hayat veriyor13 Kasım 2018
2. OSB bilgilendirme toplantısı yapıldı13 Kasım 2018
STK Temsilcileri KUDAKA’da buluştu12 Kasım 2018
Memiş: Tanıtım günlerini yük olarak görmeyin12 Kasım 2018
Başkan Orhan gençlerle istişare etti 12 Kasım 2018
Gazi Saylanlar’a destek ziyareti12 Kasım 2018
Vatan sevdasında ‘ben’ yok, ‘biz’ var11 Kasım 2018
Atatürk şükran ve minnetle anıldı10 Kasım 2018
​Vali Memiş: Kış turizminin gözdesiyiz10 Kasım 2018
Başkan Yücelik’ten 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
​Memiş: Büyük Önderi rahmetle anıyoruz09 Kasım 2018
​DSİ’den dadaşlar diyarına bir müjde daha09 Kasım 2018
​Dadaşlardan 'Ecdada Saygı' yürüyüşü09 Kasım 2018
Engelliler Meclisinden proje değerlendirmesi09 Kasım 2018
​Bulutlar’dan 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
Öz: ‘Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz’09 Kasım 2018
​Başkan Sekmen’den 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
“Aziziye Zaferi Milletimizin Yeniden Dirilişidir”09 Kasım 2018
​ETSO’dan Vali Memiş’e tebrik ziyareti08 Kasım 2018
​Memiş: 'Uyuşturucu ile mücadele aileden başlar'08 Kasım 2018
Vali Memiş: 'Gurur duydum'08 Kasım 2018
​Şehitler Çeşmesi ve Anıtının açılışı gerçekleştirildi07 Kasım 2018
​Vali Memiş: Ticari ilişki kardeşliği pekiştirir07 Kasım 2018
​ETB’de Kazakistan’la ekonomik işbirliği zirvesi07 Kasım 2018
​Lösemili çocuklara anlamlı mesaj07 Kasım 2018
Düzgün 17.şubesini hizmete açtı07 Kasım 2018
​"Tarihin üzerinde yükselen şehir"07 Kasım 2018
​Sekmen Büyükelçi Saparbekuly ağırladı06 Kasım 2018
​Erzurum’da fidanlar, fidanlarla büyüyor06 Kasım 2018
​Başkan Sekmen’den DAP İdaresi’ne ziyaret06 Kasım 2018
Büyükelçisi Saparbekuly’den ETSO’ya ziyaret06 Kasım 2018
Büyükelçi Abzal Saparbekuly’dan Vali Okay’a ziyaret06 Kasım 2018
​Sözen'den Başkan Bulutlar’a plaket06 Kasım 2018
​Sözen'den Başkan Bulutlar’a plaket06 Kasım 2018
​Vali Okay Memiş görevine başladı05 Kasım 2018
​Bedelli askerlere 'kadına şiddet' semineri05 Kasım 2018
​Öz’den enflasyonla mücadele teşekkürü05 Kasım 2018
​Öz’den enflasyonla mücadele teşekkürü05 Kasım 2018
​Palandöken’den yeni bir konferans salonu05 Kasım 2018
​Kent Konseyi’nden çocuklara sanat desteği05 Kasım 2018
​Doğalgaz indirimi Erzurum için de uygulansın03 Kasım 2018
Vali Azizoğlu: Kısmet bu kadarmış02 Kasım 2018
​Erzurum’da yıl boyu alabalık üretiliyor02 Kasım 2018
25 ton tritikale tohumu çiftçilere dağıtıldı02 Kasım 2018
Orhan, Küçük Baturalp’in vaadini yerine getirdi02 Kasım 2018
​200 üreticiye kovan dağıtıldı01 Kasım 2018
​Azizoğlu: Güzel anılarla gidiyorum01 Kasım 2018
​Vali Azizoğlu veda ziyaretlerinde01 Kasım 2018
Siyer-İ Nebi Bilgi yarışması yapılacak01 Kasım 2018
Azizoğlu: ​Erzurum en iyi hizmetleri hak ediyor01 Kasım 2018
​Azizoğlu’ndan Bulutlar’a veda ziyareti01 Kasım 2018
​Vali Azizoğlu’ndan ETSO’ya veda ziyareti01 Kasım 2018
​ETSO ABBM’den bilgilendirme etkinliği31 Ekim 2018
​Borsalar konseyi toplandı31 Ekim 2018
​"Köy değil çağdaş yaşam alanı olacaklar"31 Ekim 2018
​Başkan Orhan’a İdealkent Ödülü31 Ekim 2018
Büyükşehir'den Horasan'a canlı hayvan pazarı31 Ekim 2018
Erzurum'da milli coşku29 Ekim 2018
Tanfer: "Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak"29 Ekim 2018
​Başkan Orhan: Cumhuriyet Cumhurundur29 Ekim 2018
Oral’dan, Cumhuriyet Bayramı mesajı29 Ekim 2018
​Azizoğlu: Cumhuriyet eşsiz bir zaferdir28 Ekim 2018
Milli Sporcu Seven altınla ödüllendirildi28 Ekim 2018
Bulutlar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2018
Başkan Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2018
Yücelik'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2018
ERKON Erzurum'da basınla bir araya geldi27 Ekim 2018
Yılın Alışveriş Merkezi Ödülü, Erzurum MNG’ye27 Ekim 2018
“Engelleri Devletimle Aşarım” 26 Ekim 2018
​Erzurum YÖREX’e renk katıyor 26 Ekim 2018
“Sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak”26 Ekim 2018
​Sıfır Atık Projesi israfı önleyecek26 Ekim 2018
​Yavi Şehitleri Dualarla anıldı25 Ekim 2018
​Feyzioğlu’ndan ETSO’ya ziyaret25 Ekim 2018
Aziziye’de Sıradışı Oyun Parkı25 Ekim 2018
​Erzurum YÖREX’te tanıtılıyor25 Ekim 2018
​ETB 9.Yörex Fuarına katıldı25 Ekim 2018
​İŞKUR’a yeni hizmet binası24 Ekim 2018
Azizoğlu: Yatırım olmayan yerde istihdam olmaz24 Ekim 2018
​Erzurum’da genç çiftçilere 23 milyon hibe24 Ekim 2018
Şehit Yunus Arda Bilgi Evi açıldı23 Ekim 2018
​PTT 178 yaşında23 Ekim 2018
​Engelliler Bir Toplumun Aynasıdır23 Ekim 2018
Şehit Murat Ellik parkı hizmete açıldı23 Ekim 2018
​Ufki şehir için Yakutiye ihaleye çıkıyor23 Ekim 2018
​Erzurum’da ‘’Nesiller Buluşuyor Projesi’’22 Ekim 2018
​Başkan Orhan vatandaşı dinledi22 Ekim 2018
Erzurum'da 7. İstihdam Fuarı düzenlenecek22 Ekim 2018
​Büyükşehir Olur’un çehresini değiştirdi22 Ekim 2018
​Büyükşehir kırsalda gece gündüz yol yapıyor21 Ekim 2018
​Büyükşehir’den Karayazı’ya canlı hayvan pazarı21 Ekim 2018
​Büyükşehir’den ilçelere ‘Bilgi’ yatırımı21 Ekim 2018
Sekmen’den Dünya Gazeteciler Günü Mesajı21 Ekim 2018
Erzurum Kocaeli’nde tanıtılacak20 Ekim 2018
Başkan Sekmen muhtarları ağırladı20 Ekim 2018
​Muhtarlar devlet ile vatandaş arasındaki bağdır20 Ekim 2018
​Sanayi Odaları Konsey toplantısı yapıldı19 Ekim 2018
Muhtarlar demokrasinin temel taşı19 Ekim 2018
​Vali Azizoğlu: Şehitler tepesi boş değil19 Ekim 2018
Muhtarlarımız yerel yönetimlerin kaptanıdır19 Ekim 2018
​ESKİ’de yangın tatbikatı yapıldı18 Ekim 2018
​‘Muhtarlar yerel yönetimlerin hamisidir’18 Ekim 2018
Bulutlar gurbetteki dadaşları ağırladı18 Ekim 2018
​Erzurum, hayvancılığın üssü olacak18 Ekim 2018
Azizoğlu çocuklarla bir araya geldi18 Ekim 2018
​Erzurum’da ‘’Sosyal Uyum Projesi’’17 Ekim 2018
​Proje tabanlı çalışmalarda örnek il olmalıyız17 Ekim 2018
Memmedyarov’dan Sekmen’e teşekkür mektubu16 Ekim 2018
​ETSO, akreditasyon denetiminden geçti16 Ekim 2018
​Büyükşehir Şenkaya’nın da çehresini değiştirdi16 Ekim 2018
​KUDAKA Yönetimi Erzurum’da toplandı16 Ekim 2018
​Erzurum Günleri’ne Aziziye damgası15 Ekim 2018
ETB Projeleri Bakan Pakdemirli’ye sunuldu15 Ekim 2018
Doğu Anadolu oda ve borsaları istişare etti14 Ekim 2018
​Başkent’te Çat’ı tanıttılar14 Ekim 2018
Başkentte Erzurum coşkusu13 Ekim 2018
MÜSİAD Başkanı Bayır: Meselemiz Türkiye’dir 12 Ekim 2018
Orhan: Gazilerimizin ismini yaşatacağız12 Ekim 2018
Palandöken 2’inci Kültür Merkezinde sona doğru10 Ekim 2018
​Vali Azizoğlu’ndan, Oral’a hayırlı olsun ziyareti10 Ekim 2018
Kaygusuz İYEP'e start verdi10 Ekim 2018
​Büyükşehir’den Piyasa Denetimi09 Ekim 2018
Vali Azizoğlu’ndan kurumlara inceleme09 Ekim 2018
Aziziye’de çocuklar için gezen sinema09 Ekim 2018
Altyapıda 4.5 yılda 4.6 milyon metrelik rekor09 Ekim 2018
​Palandöken'e yılın ilk karı düştü08 Ekim 2018
​Aziziye Din Görevlilerini ağırladı08 Ekim 2018
​Göğebakan güven tazeledi08 Ekim 2018
​Yakutiye, asfalt takvimini tamamlıyor08 Ekim 2018
Tarihi Erzurum Evleri restore ediliyor08 Ekim 2018
Keleşoğlu: Yaşlılarımız baş tacımızdır07 Ekim 2018
Aziziye’de fırsatçılara geçit yok05 Ekim 2018
​Din Görevlilerinden Vali Azizoğlu’na ziyaret05 Ekim 2018
Öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımı05 Ekim 2018
KUDAKA sertifikalı dış ticaret eğitimleri başlıyor04 Ekim 2018
Yücelik: Erzurum’da yaşam daha maliyetli04 Ekim 2018
​Başkonsolos Soltanzaden’den Azizoğlu’na ziyaret04 Ekim 2018
​Zabıta ekipleri denetimlerini artırdı04 Ekim 2018
​Hayvancılığın nabzı Aziziye'de atacak03 Ekim 2018
​OSB yatırımcılarından teşekkür ziyareti03 Ekim 2018
Vali Azizoğlu anılarını tazeledi03 Ekim 2018
Devletin kaynaklarını doğru yerlerde kullanın03 Ekim 2018
​Erzurum Hayvan Borsasının temeli atıldı03 Ekim 2018
Bölge tarımında Çiftlik Danışmanlık Sistemi02 Ekim 2018
Akreditasyon yenileme süreci devam ediyor02 Ekim 2018
ETB üyelerine UR-GE projesi anlatıldı02 Ekim 2018
​Büyükşehir olimpiyat kentini ışıl ışıl aydınlattı02 Ekim 2018
​Büyükşehir asfaltta rekora koşuyor02 Ekim 2018
Yakutiye, yeni bir park daha yapıyor02 Ekim 2018
Aziziye şantiyeye dönüştü02 Ekim 2018
​ESTP’den El Bab’a “Erzurum” mührü02 Ekim 2018
​Sekmen: Camilerimiz mukaddes mekânlarımız01 Ekim 2018
​Başkan Sekmen’den Dünya Yaşlılar günü mesajı01 Ekim 2018
​Büyükşehir 4.5 yılda 235 park yaptı01 Ekim 2018
​Çat'ta İslam Eserleri Müzesi açılıyor01 Ekim 2018
​Büyükşehir muhteşem bir dönüşüme imza attı01 Ekim 2018
​Erzurum MNG 1. Yılını kutladı01 Ekim 2018
​DAP ve TÜİK Personeline ‘Sıfır Atık Eğitimi’01 Ekim 2018
Palandöken ilçeyi adım adım asfaltlıyor01 Ekim 2018
​AFAD’dan Erzurum İtfaiye’ye kutlama 30 Eylül 2018
Vali Azizoğlu’ndan Dünya Yaşlılar Günü mesajı30 Eylül 2018
​Bulutlar’dan taksici esnafına destek28 Eylül 2018
​2. Organize Sanayi'de 10 fabrikanın temeli atıldı28 Eylül 2018
​Palandöken’den hasta ve yakınlarına aşure ikramı27 Eylül 2018
Orhan: Muhtarlarımızla ile istişare içindeyiz27 Eylül 2018
Başkan Korkut: Hizmetten tasarruf yapmıyoruz27 Eylül 2018
​Erzurum Kalesi Tarihi Hüviyetine kavuşuyor27 Eylül 2018
​Hazine arazilerini iyi değerlendirmeliyiz26 Eylül 2018
​Canlı hayvan pazarları çiftçiye can simidi oldu26 Eylül 2018
Sekmen: Türkçe'mize sahip çıkmalıyız26 Eylül 2018
​Damızlık düve üretim merkezi açıldı26 Eylül 2018
AB Bilgi Merkezi’nden “İklim Haftası” etkinliği26 Eylül 2018
​Yakutiye’den Hilalkentte yeni yol çalışması26 Eylül 2018
​Oyun havuzlu park çocuklarla doldu taştı 26 Eylül 2018
​Engelliler Meclisi aşure dağıttı25 Eylül 2018
Kargapazarı Şehitleri’ne vefa25 Eylül 2018
​Kültür Konseyi’nden Çomaklı’ya kutlama24 Eylül 2018
Başkan Orhan çalışmaları yerinde gördü24 Eylül 2018
​Tarım fuarı 33 bin 787 ziyaretçiyi ağırladı24 Eylül 2018
Büyükşehir kendi elektriğini üretecek24 Eylül 2018
​Palandöken yaya güvenliğine yoğunlaştı24 Eylül 2018
​Mucitpark Ekibi, TEKNOFEST’te22 Eylül 2018
​Uluslararası Arenada Erzurum’u temsil ediyoruz22 Eylül 2018
Et sektörünün kalbi ETB’de attı22 Eylül 2018
Keleşoğlu: Engellilerin taleplerini paylaştı21 Eylül 2018
​DAİB bölge ihracatçılarını bilgilendirdi 21 Eylül 2018
Pasinler Patatesi’ne standart geldi21 Eylül 2018
​Aziziye’de 5 bin kişiye aşure dağıtıldı21 Eylül 2018
​Büyükşehir’den 5 bin kişiye aşure ikramı20 Eylül 2018
​Büyükşehir muhtarlık binalarının açılışını yaptı20 Eylül 2018
​Vali Azizoğlu: Temiz bir dünya için ‘sıfır atık’20 Eylül 2018
​Ali Korkut, "Köylerde asfaltı tamamlıyoruz"20 Eylül 2018
​Palandöken minik öğrencilerle fidan dikti20 Eylül 2018
​Tarım ve Hayvancılık fuarı açıldı20 Eylül 2018
Gaziler günü kutlandı19 Eylül 2018
Başkan Bulutlar'dan, Gaziler Günü mesajı19 Eylül 2018
​Büyükelçi Yerhov’dan Sekmen’e Müze teşekkürü19 Eylül 2018
Aziziye’de dev yatırım19 Eylül 2018
Başkan Sekmen’den Gaziler Günü mesajı19 Eylül 2018
​Büyükelçi Sybıha’dan Başkan Sekmen’e ziyaret18 Eylül 2018
Kılıç’tan İl Müftüsü Sula’ya ziyaret18 Eylül 2018
​ETSO, Büyükelçi’den Konsolosluk istedi18 Eylül 2018
İki fuar tek çatı altında18 Eylül 2018
​Palandöken’den ilçedeki öğrencilere eğitim seti18 Eylül 2018
​Yakutiye, kaldırım çalışmalarını sürdürüyor18 Eylül 2018
​Vali Azizoğlu: Gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı18 Eylül 2018
Ukrayna ile ekonomi köprüleri kurulacak17 Eylül 2018
Vali Azizoğlu'ndan Pasinler zaferi mesajı17 Eylül 2018
​Pasinler zaferi şanlı tarihimizin övünç kaynağıdır17 Eylül 2018
​Palandöken parklarını 24 saat kamerayla izliyor17 Eylül 2018
Sekmen: Ahilik; kardeşlik ve doğruluk demektir 17 Eylül 2018
​Azizoğlu: Ahilik Osmanlı'yı cihan devleti yaptı16 Eylül 2018
​Başkanı Kılıç’tan Kaymakam Doğan'a teşekkür 14 Eylül 2018
​‘Meleklerin Kanatları Kırılmasın’14 Eylül 2018
​Tortum’da yeni girişimciler sertifikalarını aldı14 Eylül 2018
​Erzurum’da tarımsal alanlar taşlardan arındırılıyor14 Eylül 2018
​Büyükşehir’den muhteşem bir eğitim yatırımı14 Eylül 2018
Hedefimiz gençlerimizi geleceğe hazırlamak12 Eylül 2018
​İhracatçı firmalar için seminerler düzenlenecek12 Eylül 2018
Engelliler Meclisi TRT Radyosu'na konuk oldu12 Eylül 2018
​Erzurumspor doğallıkla tanışıyor11 Eylül 2018
​Vali Azizoğlu “Kurumlar kalıcı bizler geçiciyiz”11 Eylül 2018
​Sekmen üç yıl üst üste Türkiye birincisi oldu11 Eylül 2018
​Hicri Yılbaşımız İslam Âlemine mübarek olsun11 Eylül 2018
Orhan; İslam Aleminin huzura ihtiyacı var11 Eylül 2018
​Büyükşehir Erzurum’un altyapısını yeniliyor10 Eylül 2018
Termal tesislere sporcu akını09 Eylül 2018
Engellileri topluma kazandırma gayreti içindeyiz08 Eylül 2018
TEMA Marketler zincirinden indirim festivali07 Eylül 2018
​Aziziye’de ilaçlama seferberliği07 Eylül 2018
​AÇSH’den Evlilik Öncesi Eğitim 07 Eylül 2018
Erzurum Tarım Fuarı için geri sayım başladı07 Eylül 2018
Başkan Korkut, makam aracını iade ediyor07 Eylül 2018
​Büyükşehir güvenli ulaşım için yol yapıyor06 Eylül 2018
​Anadolu Üniversitesi’ne Dadaş Rektör06 Eylül 2018
​Türkiye'den göç yüzde 42 arttı06 Eylül 2018
​Yakutiye, Pardus'a destek veriyor06 Eylül 2018
​Başkan Orhan; Kültürümüze ayna tutuyoruz06 Eylül 2018
​Bulutlar, vatandaşlarla istişarede bulundu06 Eylül 2018
​Okul başarısı için göz muayenesi yaptırın05 Eylül 2018

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH