Özdilek: Son vuruşlarda yetersiz kaldık
Binbir Hatim duası yapıldı
Kaygusuz'dan öğrencilere tavsiye
​Memiş, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Yerel

Başkan Kılıç: “Çat ilçemizde ilklere imza attık”
18 Ekim 2018
Arif Hikmet Kılıç’ın Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte çehresi değişmeye başlayan Çat, bugün Erzurum’un birçok ilçesine adeta taş çıkartacak bir noktaya geldi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Başkan Kılıç, “Çat ilçemizde ilklere imza attık. 2014 yılındaki Çat’la bugünkü Çat arasında dağlar kadar fark var” dedi.
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la göreve geldiği 2014 yılından bu zamana kadar geçen süreyi değerlendirdi. Başkan Kılıç, “Biz ilçede görev süremizi doldurup gitmek için belediye başkanı olmadık. Biz Çat’a hizmet etmek için, Çatlı hemşehrilerimizin yıllardır özlem duyduğu belediyecilik hizmetlerini verebilmek ve ilçemizin makus talihini değiştirmek için başkan olduk. Geldiğimiz noktada çok şükür, Çat’ın çehresini her anlamda değiştirmeyi başardık.” dedi.
İşte Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın ağzından 2014 yılından bu zamana kadar geçen sürenin hizmet değerlendirmesi:
 
İLÇEDE İLK ADIM KADIN DİNLENME EVİ
Başkan Kılıç Çat Belediye Başkanı olur olmaz attığı ilk adım “Kadın Dinlenme Evi” oldu. Köylerden ilçe merkezine çeşitli sebeplerle gelen kadınlara hizmet verilmesi amacıyla yapılan çalışma kapsamında kadınlar sıcacık bir mekâna kavuşmuş oldu. İçerisinde bebek emzirme odalarından dinlenme odalarına ve hatta yemek imkânına varıncaya kadar birçok olanağa sahip kadın dinlenme evi sayesinde hem köylü kadınlar ve hem de çocukları ilçe merkezinde olmaktan kurtarıldı.
 
KÜLTÜR, TARİH VE TURİSTİK GEZİLER…
Erzurum’un Çat ilçesindeki değişimler, bunlarla da sınırlı kalmadı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın birbiri ardına hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ilköğretim öğrencilerinden meclis üyeleri ve muhtarlara, ev hanımlarından Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencilerine varıncaya kadar herkes için yeni bir dönem başladı. Başkan Kılıç, Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin tarihi ve turistik mekânlara sahip birçok iline kültür, tarih ve turistik geziler düzenledi. İlköğretim okulu öğrencilerini, muhtarlar ve meclis üyelerini İstanbul’a, ev hanımları ile Kur’an kursu bayan öğretici ve öğrencilerini ise, Erzurum’a yönelik olarak gerçekleştirdiği gezi programlarıyla sevindiren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçe sakinlerinin farkındalık gelişimlerine önemli katkılar sağladı.
 
ŞEHİR MERKEZİNDE KOORDİNASYON MERKEZİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la birlikte gelişip canlanmaya ve hareket kazanmaya başlayan ilçe, Türkiye’de bir ilke imza atılarak Koordinasyon Merkezi’ne de kavuşturuldu. Başkan Arif Hikmet Kılıç, Erzurum şehir merkezinde açtığı Koordinasyon Merkezi ile Çatlıları adeta geniş imkanlara sahip yeni bir yuvaya kavuşturdu. Hem Erzurum şehir merkezinde ve hem de Çat’ta ikamet eden vatandaşlar için kapıların ardına kadar açıldığı koordinasyon merkezinin açılışını ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Kılıç’ın bu hamlesi Erzurum’daki diğer ilçelere de örnek oldu. Birçok ilçe, tıpkı Çat Belediyesi’nin yaptığı gibi Erzurum şehir merkezinde koordinasyon merkezleri açtı.
Öte yandan Çat Belediyesi’nin söz konusu projesi, sosyal sorumluluk alanında Türkiye ikinciliği ödülü aldı. Başkan Kılıç’ın ödülünü ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi.
 
ÇAT İLÇESİNDE FESTİVAL COŞKUSU
Erzurum’un Çat ilçesindeki değişim ve dönüşüm rüzgârı, festivallerle devam etti. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Erzurum’da yine bir ilke imza atarak Çaşır ve Işkın Festivali düzenledi. Geleneksel hale getirilen festival kapsamında ünlü sanatçıların akın etmeye başladığı Çat ilçesinde, Erzurum’a has bitkisel ürünler olan Çaşır ve Işkın’ın adını da tüm Türkiye duymaya başladı. Her yıl düzenlenen festivalle, Çat ilçesinin adını tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlayan Başkan Kılıç, bu çalışma sayesinde magazin basınının da gündemi oldu. Yaygın birçok basın kuruluşu ve medya organı, söz konusu festival sayesinde günlerce Erzurum’un Çat ilçesini, ışkın ve Çaşır’ın yanı sıra Başkan Arif Hikmet Kılıç’ı konuştu.
 
ÇAT İLÇE MERKEZİNDE İFTAR ÇADIRI
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın imzasını attığı ilklerden birisi de, Ramazan programı oldu. Başkan Kılıç’ın talimatıyla ilçe merkezine kurulan İftar Çadırı sayesinde ihtiyaç sahibi çok sayıda aile orucunu sıcak yemekle açtı. Çat Belediyesi İftar Çadırı, aynı zamanda ilçedeki öğrencilerin, kamu çalışanlarının ve hatta yolcuların bile ilgi odağı oldu. İftar çadırında sık sık eşlik vatandaşlarla Ramazan ayına ayrı bir anlam kazandıran Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, böylece ilçede yeni bir geleneğin mimarı oldu. Başkan Kılıç, görev süresi boyunca iftar çadırını her Ramazan ayında hizmete sokarak vatandaşların takdirini topladı.
 
HİZMET YAĞMURU BİR BAŞLADI, PİR BAŞLADI…
Erzurum’un Çat ilçesinde Arif Hikmet Kılıç’la birlikte başlayan hizmet yağmuru, çocuk parkları, dinlenme ve doğal yaşam alanlarının oluşturulması ile devam etti. Başkan Kılıç, çocuklar için ilçe merkezinde özel olarak tasarlattığı çocuk parklarıyla göz doldururken, ilçe merkezine ise adeta gözleri kamaştıran tuvaletler yaptırdı. Çevre düzenlemesi ve üstyapı hizmetlerine de ağırlık veren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, gerçekleştirdiği hamlelerle Türkiye’nin dört bir yanındaki CHP’li belediyelere de örnek oldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dilinden bir an olsun düşürmediği Başkan Kılıç’ı, Türkiye’nin dört bir yanından siyasetçiler ve belediye başkanları ziyaret etti.
 
ÇAT’IN ÇEHRESİ KILIÇ’LA DEĞİŞTİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Çat’ın çehresini değiştirmek amacıyla başlattığı hamleyi ilçe merkezine kazandırdığı sosyal tesisle taçlandırdı. Açılışı görkemli bir törenle yapılan Çat Belediyesi Sosyal Tesisleri, ilçenin yeni gözdesi haline gelirken, Başkan Kılıç sayesinde cazibe kazanan ilçede toplu konut seferberliği de başlatıldı. Başkan Kılıç’ın öncülüğünde ilçede onlarca konut inşa edilirken, ilçe merkezi yenilenen yüzü ve modern imar planıyla adeta bir çekim merkezine dönüştü. Başkan Kılıç sayesinde yeni konutlar ve yeni işyerlerine kavuşan ilçe merkezi, görenlerin gözlerini kamaştırmaya devam ediyor.
 
YABAN HAYATINA DA KOL KANAT GERDİ
Başkan Arif Hikmet Kılıç, sosyal sorumluluk çalışmalarına her fırsatta yenilerini ekledi. Başkan Kılıç, doğal yaşamın korunması adına yaban hayvanları için de kol kanat gerdi. Kış aylarında aç kalmamaları için Çat’ın kırsal kesimlerine binlerce ekmek döktüren Kılıç, bu çalışmayla hem ekmek israfının önüne geçti, hem de yaban hayatı koruma altına aldı. Başkan Kılıç, ilçe merkezindeki sokak hayvanları için de mama istasyonları kurarak, burada da sahipsiz ve başıboş hayvanların karınlarını doyurmalarını sağladı. Hayvan sever örgütlerin ve derneklerin büyük beğenisini kazanan bu çalışma, yine Türkiye’deki birçok belediye için model haline geldi.
 
ÇATLILARI HİÇ YALNIZ BIRAKMADI
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’la birlikte başlayan değişim ve dönüşüm rüzgarı bunlarla da sınırlı kalmadı. Başkan Kılıç, Erzurum’daki hastanelerde yatarak tedavi gören Çatlı hemşehrilerine çiçek ve şeker göndererek, onları da yalnız bırakmadı. Bulduğu her fırsatta hastaneleri ziyaret eden ve Çatlı hastalarla yakınlarına her daim kucak açan Başkan Kılıç, bu çalışmayı da bir gelenek haline getirdi. Tıpkı diğer çalışmaları gibi, Başkan Kılıç’ın bu çalışması da, Erzurum’daki birçok belediye tarafından örnek alınarak gelenek haline getirildi.
 
ÇAT BELEDİYESİ HAYATIN HER ALANINDA
Erzurum’un Çat ilçesi, festivallerde de boy gösterdi. Başkan Kılıç, Erzurum’daki kış festivalleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen festival ve tanıtım günlerinden de uzak durmadı. Hemen her fuar ve festivalde Çat Belediyesi standı kurdurtan Başkan Kılıç, söz konusu fuarlarda hem belediyenin çalışmalarını, hem de Çat’ın çok özel bir tada sahip balını tanıttı. Başkan Kılıç, milli bayramlar ve günlerde olduğu gibi, dini bayramlar ve mübarek geceleri de unutmadı. Kılıç, her yıl Mevlid Kandili’nde hem ilçede hem de Erzurum şehir merkezinde binlerce vatandaşa gül dağıttı, Mevlid-i Şerif’ler okuttu. Kılıç’ın yürüttüğü bir diğer çalışma da, Aşure etkinlikleri oldu. Kılıç, her yıl Muharrem ayında hem iftar organizasyonlarına imzasını attı, hem de yine binlerce kişiye aşure ikramında bulundu.
 
KÖYLERE TAZİYE EVLERİ VE CAMİ…
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçe merkezinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra mahalle köyleri de unutmadı. Kılıç, ilçeye bağlı köy mahallelere taziye evleri kazandırmakla kalmadı, bakım ve onarıma ihtiyaç duyan camilerin çehresini de değiştirdi. Kimi camilere minare, kimi camilere tuvalet ve kimi camileri de baştan aşağı yeniden yaptıran Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, mahalle muhtarlarıyla sürekli bir araya geldi, koordinasyon toplantıları yaptı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmeleri adına mahalle muhtarlarının her birine bilgisayar hediye eden Başkan Kılıç, karşılıklı görüş alışverişi ve istişare anlamında tüm belediye başkanları için adeta rol model haline geldi.
 
ÇAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOK ÖZEL MESİRE ALANI
Çat ilçesindeki fiziki yatırımlar, Başkan Kılıç’ın ortaya koyduğu performans sayesinde süreklilik kazandı. Başkan Kılıç, ilçe merkezine hâkim bir bölgeye yine Çat Belediyesi’ne ait çok özel bir sosyal tesis daha inşa ettirdi. Seyir terası niteliğindeki proje kapsamında restorandan mesire alanlarına varıncaya kadar sosyal bir çok imkan Çatlıların istifadesine sunuldu. Erzurum dışından Çat’a gelenlerin de ağırlandığı sosyal tesisler, görenlerin gözlerini kamaştırırken, bu yatırım ilçe sakinleri tarafından da büyük takdir topladı.
 
BELEDİYE HİZMET BİNASININ EŞİ YOK!
Çat Belediyesi’nin Erzurum’da bir ilk olarak nitelendirilebilecek bir başka yatırımı ise, Çat Belediyesi hizmet binası oldu. Eski belediye binasının ilçeye hiç yakışmadığını vurgulayan Başkan Kılıç, göreve geldikten sonra borçlarını neredeyse sıfırladığı belediyenin imkanlarıyla göz kamaştıran bir hizmet binası yaptırdı. Erzurum’daki hiçbir ilçe belediyesinin sahip olmadığı hizmet binası, ilçe merkezine ayrı bir hava katarken, Başkan Arif Hikmet Kılıç, bu yatırımla ilçenin çok önemli bir ihtiyacını daha ortadan kaldırmış oldu. Modern mimarisi ve kış tasarımıyla Erzurum’un en prestijli hizmet binası olan Çat Belediyesi hizmet binası, vatandaşa sağladığı kolaylıklarla adından uzun süre söz ettirdi.
 
ÇAT’TA İSLAM ESERLERİ MÜZESİ
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın ilçeye damgasını vurduğu bir başka yatırım da, İslam Eserleri Müzesi oldu. Başkan Kılıç’ın “Geçmişini bilmeyen geleceğe sağlam adımlarla yürüyemez” vurgusuyla startını verdiği çalışma sayesinde ilçe girişinde çok özel bir yapı inşa edildi. İslam mimarisinin yanı sıra Selçuklu, Osmanlı ve Türk çağdaş mimarisinden izler taşıyan İslam Eserleri Müzesi, Türkiye’de bir belediye tarafından yaptırılan ilk proje unvanını kazanırken, açılışı da önümüzdeki günlerde yapılacak.
 
 İLÇEMİZE VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, tarihinden kopuk ve dini kültürel kodlarını geleceğe taşıyamamış toplumların tarih sahnesinden silinmeye mahkum olduğunu belirterek, “Millet olarak bizim tarihimiz, aslında geleceğimize ışık tutan nice olaylarla dolu. Bu bakımdan geçmişimizi iyi bilmemiz ve gelecek planlarımızı da ona göre yapmamız gerekiyor. Bu bağlamda ilçemize kazandırdığımız İslam Eserleri Müzesi, geçmişle bugün ve gelecek arasında inşallah bir köprü vazifesi görecek. İlçemize ve Erzurum’umuza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ YAPILACAK
İslam Eserleri Müzesi’nin kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Kılıç, ayrıca bu müzede teşhir edilmesi arzu edilen dini ve kültürel değere sahip eserlere de sahip çıkacaklarını belirtti.
Kılıç, müzeye kazandırılmak istenen eserler için adeta seferber olduklarını belirterek, “Bu anlamda geri dönüşümler başladı. Türkiye’nin dört bir yanından bizi arayanlar oluyor, müzeye eser bağışlayanlar oluyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz de şu anda müzemizin eksikliklerini gideriyoruz. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra inşallah adına ve şanına yaraşır bir açılışla İslam Eserleri Müzemizi hizmete açacağız” diye konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Yerel Haberleri

Başlık Tarih
 
Binbir Hatim duası yapıldı18 Ocak 2019
Kadro dışı kalan taşeronlar müjde bekliyor18 Ocak 2019
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje başarısı18 Ocak 2019
TOBB'dan Erzurum'a 16 derslikli ortaokul18 Ocak 2019
​Yakutiye Belediyesi’nin karla imtihanı17 Ocak 2019
​Vali Memiş, “Gerekirse şantiye şefliği yapacağım”17 Ocak 2019
​Büyükşehir’den yeni bir istihdam atılımı daha17 Ocak 2019
ETSO’dan Çiftçilere tecrübe desteği17 Ocak 2019
​Büyükşehir e-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçti15 Ocak 2019
​Büyükşehir yeni araçlarını tanıttı15 Ocak 2019
​Bakır İşlemeciliği yeniden hayat buluyor15 Ocak 2019
​Rektör Çomaklı, Gazetecileri ağırladı15 Ocak 2019
"Engelleri Sanatla Kaldırıyoruz" 14 Ocak 2019
Erzurum MNG sosyal sorumlulukta öncü13 Ocak 2019
​Vali Memiş, Oral Et Entegre tesislerini ziyaret etti12 Ocak 2019
​Tarihi Okul olgunlaştırma enstitüsü olacak11 Ocak 2019
Vali Memiş: Kaynakları yerinde kullanın10 Ocak 2019
Vali Memiş: Gazetecilerle bir araya geldi10 Ocak 2019
Erdoğan: Gazeteciler güvence arıyor10 Ocak 2019
​Yücelik: 'Gazetecilik fedakarlık mesleği'10 Ocak 2019
Vali Memiş ilçe ziyaretlerini sürdürüyor10 Ocak 2019
​Başkan Orhan: Gazetecilik mesleği vicdanın sesidir10 Ocak 2019
​Bulutlar, Çalışan Gazetecileri unutmadı10 Ocak 2019
​Kılıç: Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı10 Ocak 2019
​Mali Destek Programına 4 Milyon TL bütçe09 Ocak 2019
​Sekmen’den Erzurum basınına övgü dolu sözler09 Ocak 2019
Oral: Gazetecilik çok onurlu bir meslek09 Ocak 2019
​Vali Memiş: İdareciler gününü kutladı09 Ocak 2019
Vali Memiş: Basın, demokrasinin temel taşıdır09 Ocak 2019
Palandöken’de yeni pistler oluşturmalıyız09 Ocak 2019
Emniyet Müdürü Aslan’a teşekkür ziyareti08 Ocak 2019
​Palandöken’den Efkan Ala’ya vefa08 Ocak 2019
​DAİB’den 1.7 milyar dolarlık ihracat08 Ocak 2019
Engelliler Meclisi çalışmalarını değerlendirdi06 Ocak 2019
​Vali Memiş Yaralı Askerleri ziyaret etti04 Ocak 2019
​KUDAKA’dan Turizm Altyapısına mali destek04 Ocak 2019
Engelli Araştırma Raporu Vali Memiş’e sunuldu04 Ocak 2019
Mobil Hayvan Hastanesi açıldı03 Ocak 2019
​Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü’nden örnek hizmet03 Ocak 2019
Palandöken karı şehir dışına taşıyor 02 Ocak 2019
Vali Memiş: 24 saat görev başındayız01 Ocak 2019
​Erzurum’da 2019 yılının ilk bebeği Mehmet Akif01 Ocak 2019
Vali Memiş: Vatandaşa iyi davranın31 Aralık 2018
​Başkan Orhan: 2019 barış ve kardeşlik yılı olsun31 Aralık 2018
​Uzunkaya: Erzurum’la kan bağımız var31 Aralık 2018
“2019 Erzurum’un şahlanış yılı olacak”31 Aralık 2018
​Başkan Bulutlar, yeni yıl barış ve huzur getirsin31 Aralık 2018
​Yakutiye’de bin 600 sokakta kar mesaisi31 Aralık 2018
​Vali Memiş'ten yeni yıl mesajı31 Aralık 2018
​Kar timleri 7-24 iş başında28 Aralık 2018
​Palandöken’de kar seferberliği28 Aralık 2018
​Büyükşehir’den “Su Sayacı” uyarısı28 Aralık 2018
​Büyükşehir’in kar timleri iş başında28 Aralık 2018
​İhracatçılara Bakü’de büyük ilgi27 Aralık 2018
Yeraltı zenginlikleri gün yüzüne çıkartıldı27 Aralık 2018
Erzurum'da eğitime kar engeli27 Aralık 2018
ABBM’den, “Suriyeli Sığınmacılar” konferansı 27 Aralık 2018
Başsavcı Bölükbaşı’ndan Başkan Orhan’a ziyaret26 Aralık 2018
KUDAKA Erzincan'da toplandı26 Aralık 2018
Erzurumun geleceğine birlikte yön verelim26 Aralık 2018
Vatandaş anlattı Başkan dinledi25 Aralık 2018
DAGC 15 Temmuz Basın Merkezi Açıldı25 Aralık 2018
ETSO ABBM’den “Speaking Cafe” etkinliği24 Aralık 2018
​Bulutlar’dan “Kardeşimle Bir Gün” projesine destek24 Aralık 2018
​Allahuekber Şehitleri Bardız'da anıldı24 Aralık 2018
​STK temsilcilerine eğitim verildi21 Aralık 2018
Vali Memiş: Devlet verdikçe kazanır21 Aralık 2018
​Vali Memiş: Noterlik yapmaya gelmedim20 Aralık 2018
Memiş: Mazlumun sığındığı tek liman Türkiye’dir20 Aralık 2018
Hisarcıklıoğlu: Tarım sektörünü değerlendirdi20 Aralık 2018
Göçmen sorunlarına duyarsız kalmamalıyız 19 Aralık 2018
Yıllar sonra bir araya geldiler19 Aralık 2018
​Vali Memiş: Biz İki Devlet Tek Milletiz18 Aralık 2018
​Oral’dan, ETÜ Rektörü Çakmak’a ziyaret18 Aralık 2018
​Kültür Merkezi göz kamaştırıyor17 Aralık 2018
​Çocuklar geleceği tasarlıyor17 Aralık 2018
Nahçıvan’da Gündem Erzurum17 Aralık 2018
​Zeynal: “Misyoner Okulları bölücülük yaptı”16 Aralık 2018
​Erzurum’da Binbir Hatim başladı14 Aralık 2018
Erzurumlu Hafız Dünya ikincisi13 Aralık 2018
​İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Erzurum'da13 Aralık 2018
Gençlik Meclisi’nden “İletişim” semineri13 Aralık 2018
​Kümelenme modeli rekabeti artıracak12 Aralık 2018
Sağlıkçılara farkındalık eğitimi 12 Aralık 2018
Vali Memiş: Hizmet bizim görevimiz12 Aralık 2018
​DAP’tan ‘Kayak İpek Yolu’ yapılanması12 Aralık 2018
“İnsan Hakları Film Günleri” Etkinliği12 Aralık 2018
​Alim, İş insanlarını Erzurum’a davet etti10 Aralık 2018
​Vali Memiş: Hep birlikte sahaya inelim09 Aralık 2018
​Kurum: Ufki Şehir Hacıcuma projesini inceledi09 Aralık 2018
Vali Memiş’ten Bakan Kurum’a teşekkür09 Aralık 2018
Bakan Kurum’dan Büyükşehir’e ziyaret09 Aralık 2018
​Vali Memiş çizme giyerek sahaya indi08 Aralık 2018
​Engelli öğrencilerden anlamlı etkinlik07 Aralık 2018
Vali Memiş: Şehit ailelerini ağırladı07 Aralık 2018
Dumlu Şehitliği gözyaşları ile açıldı07 Aralık 2018
II. Abdülhamit Han Bizim Göz Bebeğimizdir07 Aralık 2018
Vali Memiş, ‘Kazanan Erzurum olacak’07 Aralık 2018
Vali Memiş KUDAKA’dan brifing aldı07 Aralık 2018
Kent Konseyi Kadın Meclisinden 5 Aralık etkinliği06 Aralık 2018
​Bölükbaşı’dan Başkan Yücelik’e iade-i ziyaret06 Aralık 2018
​Halk Günü Toplantısı yapıldı05 Aralık 2018
​Başkan Orhan: Mühendislik insanlık için üretir05 Aralık 2018
Büyükşehir’den anlamlı program 05 Aralık 2018
​AÇSHB ve ILO’nun ortak projesi tanıtıldı05 Aralık 2018
​“Haserek Dağı Turizm Master Planı” tanıtıldı05 Aralık 2018
Erzurum Lisesinden anlamlı etkinlik04 Aralık 2018
​Özakalın; “2. etap için özel teşvik bekliyoruz”04 Aralık 2018
Keleşoğlu: Engellilere saygı insanlığa saygıdır04 Aralık 2018
​Milli Eğitim’den Engeliler Günü Etkinliği04 Aralık 2018
​Başkan Orhan: Engelleri hep birlikte aşıyoruz03 Aralık 2018
Büyükşehir’e çevre ve altyapı yatırım ödülü03 Aralık 2018
Tanfer: Hepimiz birer engelli adayıyız03 Aralık 2018
​Başkan Bulutlar: Engelleri Birlikte Aşıyoruz03 Aralık 2018
Sekmen’den Dünya Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2018
Memiş: ‘Erzurum bir tarih kenti’03 Aralık 2018
Vali Memiş: Tüm Engelleri Birlikte Aşalım02 Aralık 2018
​Çiğ Süte, DAP ve KUDAKA dopingi02 Aralık 2018
Vali Memiş; İyi niyetle birşeyler yapmalıyız02 Aralık 2018
Palandöken kayak sezonuna merhaba dedi02 Aralık 2018
Kent Konseyi Engelliler Meclisi bir ilke imza attı01 Aralık 2018
Tarım ve hayvancılıkta model il olacağız30 Kasım 2018
​Başkan Orhan, Muhtarlarla bir araya geldi28 Kasım 2018
​KUDAKA’da devir teslim töreni yapıldı27 Kasım 2018
Vali Okay Memiş muhtarları dinledi27 Kasım 2018
Başkan Demir, Tatvan Semt Kütüphanesini gezdi 23 Kasım 2018
Mevlid-İ Nebi etkinliği beğeni topladı22 Kasım 2018
Memiş: Tebriz ve Erzurum iki kardeş şehirdir21 Kasım 2018
Oral’dan Jandarma Bölge Komutanına ziyaret 21 Kasım 2018
Büyükşehir’den muhteşem bir pank daha 21 Kasım 2018
​İlbaş: Çocuklar geleceğin güvencesidir21 Kasım 2018
Çocuklar doyasıya eğlendi21 Kasım 2018
​Yakutiye'de durmak yok, hizmete devam21 Kasım 2018
Memiş: Palandöken’in her metrekaresi önemli21 Kasım 2018
Vodafone’un Türkiye Ceo’su Deegan Erzurum’da20 Kasım 2018
Bulutlar İran Başkonsolosunu ağırladı20 Kasım 2018
Vali Memiş: "İthal et istemiyoruz"20 Kasım 2018
​Kılıç: Bu gün alemler için müjdedir19 Kasım 2018
​Başkan Öz’den Mevlid Kandili Mesajı19 Kasım 2018
Alim: Ülke olarak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz19 Kasım 2018
​ETB yönetiminden Vali Memiş’e ziyareti19 Kasım 2018
​Vali Memiş: Çocuklarımız geleceğin teminatıdır19 Kasım 2018
​Başkan Korkut’tan kız öğrencilere pozitif ayrım19 Kasım 2018
​Başkan Orhan; O’nun ahlakı ile ahlaklanalım19 Kasım 2018
​Başkan Bulutlar, Mevlid kandilini kutladı19 Kasım 2018
​Başkan Sekmen’den Mevlid Kandili Mesajı19 Kasım 2018
Vali Memiş'ten Mevlid Kandili mesajı18 Kasım 2018
Vali Memiş tarihi mekanları gezdi18 Kasım 2018
Kaynaklarımızı üyelerimiz için seferber ediyoruz 17 Kasım 2018
​Başkan Oral’dan üç önemli ziyaret16 Kasım 2018
​AFAD personeline kadına şiddet semineri16 Kasım 2018
Memiş: Turizm ve hayvancılıkta lider il olmalıyız16 Kasım 2018
​Vali Okay Memiş: Kar külfet değil nimettir15 Kasım 2018
Palandökeni prestijli projelerle büyütüyoruz15 Kasım 2018
​Kadına şiddetle etkin mücadele15 Kasım 2018
Aziziye yeşile doyacak14 Kasım 2018
​Hibe ile yapılan ahır projeleri tamamlanıyor13 Kasım 2018
​Tümgeneral Hacıoğlu, Bulutları ziyaret etti13 Kasım 2018
​Yakutiye'nin sosyal merkezleri hayat veriyor13 Kasım 2018
2. OSB bilgilendirme toplantısı yapıldı13 Kasım 2018
STK Temsilcileri KUDAKA’da buluştu12 Kasım 2018
Memiş: Tanıtım günlerini yük olarak görmeyin12 Kasım 2018
Başkan Orhan gençlerle istişare etti 12 Kasım 2018
Gazi Saylanlar’a destek ziyareti12 Kasım 2018
Vatan sevdasında ‘ben’ yok, ‘biz’ var11 Kasım 2018
Atatürk şükran ve minnetle anıldı10 Kasım 2018
​Vali Memiş: Kış turizminin gözdesiyiz10 Kasım 2018
Başkan Yücelik’ten 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
​Memiş: Büyük Önderi rahmetle anıyoruz09 Kasım 2018
​DSİ’den dadaşlar diyarına bir müjde daha09 Kasım 2018
​Dadaşlardan 'Ecdada Saygı' yürüyüşü09 Kasım 2018
Engelliler Meclisinden proje değerlendirmesi09 Kasım 2018
​Bulutlar’dan 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
Öz: ‘Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz’09 Kasım 2018
​Başkan Sekmen’den 10 Kasım Mesajı09 Kasım 2018
“Aziziye Zaferi Milletimizin Yeniden Dirilişidir”09 Kasım 2018
​ETSO’dan Vali Memiş’e tebrik ziyareti08 Kasım 2018
​Memiş: 'Uyuşturucu ile mücadele aileden başlar'08 Kasım 2018
Vali Memiş: 'Gurur duydum'08 Kasım 2018
​Şehitler Çeşmesi ve Anıtının açılışı gerçekleştirildi07 Kasım 2018
​Vali Memiş: Ticari ilişki kardeşliği pekiştirir07 Kasım 2018
​ETB’de Kazakistan’la ekonomik işbirliği zirvesi07 Kasım 2018
​Lösemili çocuklara anlamlı mesaj07 Kasım 2018
Düzgün 17.şubesini hizmete açtı07 Kasım 2018
​"Tarihin üzerinde yükselen şehir"07 Kasım 2018
​Sekmen Büyükelçi Saparbekuly ağırladı06 Kasım 2018
​Erzurum’da fidanlar, fidanlarla büyüyor06 Kasım 2018
​Başkan Sekmen’den DAP İdaresi’ne ziyaret06 Kasım 2018
Büyükelçisi Saparbekuly’den ETSO’ya ziyaret06 Kasım 2018
Büyükelçi Abzal Saparbekuly’dan Vali Okay’a ziyaret06 Kasım 2018
​Sözen'den Başkan Bulutlar’a plaket06 Kasım 2018
​Sözen'den Başkan Bulutlar’a plaket06 Kasım 2018
​Vali Okay Memiş görevine başladı05 Kasım 2018
​Bedelli askerlere 'kadına şiddet' semineri05 Kasım 2018
​Öz’den enflasyonla mücadele teşekkürü05 Kasım 2018
​Öz’den enflasyonla mücadele teşekkürü05 Kasım 2018
​Palandöken’den yeni bir konferans salonu05 Kasım 2018
​Kent Konseyi’nden çocuklara sanat desteği05 Kasım 2018
​Doğalgaz indirimi Erzurum için de uygulansın03 Kasım 2018
Vali Azizoğlu: Kısmet bu kadarmış02 Kasım 2018
​Erzurum’da yıl boyu alabalık üretiliyor02 Kasım 2018
25 ton tritikale tohumu çiftçilere dağıtıldı02 Kasım 2018
Orhan, Küçük Baturalp’in vaadini yerine getirdi02 Kasım 2018
​200 üreticiye kovan dağıtıldı01 Kasım 2018
​Azizoğlu: Güzel anılarla gidiyorum01 Kasım 2018
​Vali Azizoğlu veda ziyaretlerinde01 Kasım 2018
Siyer-İ Nebi Bilgi yarışması yapılacak01 Kasım 2018
Azizoğlu: ​Erzurum en iyi hizmetleri hak ediyor01 Kasım 2018
​Azizoğlu’ndan Bulutlar’a veda ziyareti01 Kasım 2018
​Vali Azizoğlu’ndan ETSO’ya veda ziyareti01 Kasım 2018
​ETSO ABBM’den bilgilendirme etkinliği31 Ekim 2018
​Borsalar konseyi toplandı31 Ekim 2018
​"Köy değil çağdaş yaşam alanı olacaklar"31 Ekim 2018
​Başkan Orhan’a İdealkent Ödülü31 Ekim 2018
Büyükşehir'den Horasan'a canlı hayvan pazarı31 Ekim 2018
Erzurum'da milli coşku29 Ekim 2018
Tanfer: "Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak"29 Ekim 2018
​Başkan Orhan: Cumhuriyet Cumhurundur29 Ekim 2018
Oral’dan, Cumhuriyet Bayramı mesajı29 Ekim 2018
​Azizoğlu: Cumhuriyet eşsiz bir zaferdir28 Ekim 2018
Milli Sporcu Seven altınla ödüllendirildi28 Ekim 2018
Bulutlar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2018
Başkan Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2018
Yücelik'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2018
ERKON Erzurum'da basınla bir araya geldi27 Ekim 2018
Yılın Alışveriş Merkezi Ödülü, Erzurum MNG’ye27 Ekim 2018
“Engelleri Devletimle Aşarım” 26 Ekim 2018
​Erzurum YÖREX’e renk katıyor 26 Ekim 2018
“Sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak”26 Ekim 2018
​Sıfır Atık Projesi israfı önleyecek26 Ekim 2018
​Yavi Şehitleri Dualarla anıldı25 Ekim 2018
​Feyzioğlu’ndan ETSO’ya ziyaret25 Ekim 2018
Aziziye’de Sıradışı Oyun Parkı25 Ekim 2018
​Erzurum YÖREX’te tanıtılıyor25 Ekim 2018
​ETB 9.Yörex Fuarına katıldı25 Ekim 2018
​İŞKUR’a yeni hizmet binası24 Ekim 2018
Azizoğlu: Yatırım olmayan yerde istihdam olmaz24 Ekim 2018
​Erzurum’da genç çiftçilere 23 milyon hibe24 Ekim 2018
Şehit Yunus Arda Bilgi Evi açıldı23 Ekim 2018
​PTT 178 yaşında23 Ekim 2018
​Engelliler Bir Toplumun Aynasıdır23 Ekim 2018
Şehit Murat Ellik parkı hizmete açıldı23 Ekim 2018
​Ufki şehir için Yakutiye ihaleye çıkıyor23 Ekim 2018
​Erzurum’da ‘’Nesiller Buluşuyor Projesi’’22 Ekim 2018
​Başkan Orhan vatandaşı dinledi22 Ekim 2018
Erzurum'da 7. İstihdam Fuarı düzenlenecek22 Ekim 2018
​Büyükşehir Olur’un çehresini değiştirdi22 Ekim 2018
​Büyükşehir kırsalda gece gündüz yol yapıyor21 Ekim 2018
​Büyükşehir’den Karayazı’ya canlı hayvan pazarı21 Ekim 2018
​Büyükşehir’den ilçelere ‘Bilgi’ yatırımı21 Ekim 2018

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH