​Yüksek İrtifaya bir ödül daha
​Büyükşehir e-Belediye Bilgi Sistemi’ne geçti
​Büyükşehir yeni araçlarını tanıttı
​Erzurumspor'a anlamlı ziyaret
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Başkan Orhan’dan önemli mesajlar
12 Eylül 2017
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Kongresinde konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Orhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vefa vurgusu üzerinden çarpıcı tespitlerini paylaştı.
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığı 4. Olağan kongresinde konuştu. İlçede yaptığı çalışmaları görsel sunum eşliğinde anlatan Başkan Orhan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette vefa ve ahde vefa söylemlerine vurgu yaparak önemli açıklamalarda bulundu.
İlçe kongresinin Aziziye’ye, Erzurum’a ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Orhan, “AK Parti hareketinin bir neferi olmaktan, büyük bir davanın mensubu olmaktan, sizler gibi dava arkadaşlarına sahip olmaktan büyük bir şeref duyuyorum. Sözlerimin başında ülkemiz için terörle mücadele ederken canını veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlerin işgal girişimine karşı kahramanca mücadele ederken şehit olan 250 kardeşimize Allah’tan rahmet 2196 gazimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” ifadeleriyle sözlerine başladı.
 
VEFA VURGUSU
“Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız her zaman vefalı olmaktan ve ahde vefadan bahseder. Sadece bahsetmez ne kadar vefalı olduğunu her fırsatta gösterir.” diyen Başkan Muhammed Cevdet Orhan, “Herkes bilir ki, vefa demek Recep Tayyip Erdoğan demektir. Bu nedenle AK kadroların en önemli özelliği birbirlerine vefalı olmalarıdır. Üstad Necip Fazıl; ‘Bağlan Sözüne Candan, Ahde Vefa İmandan’ der. Bu nedenle kuruluşundan beri partimize hizmet eden ilçe başkanlarımız başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarımızdan Allah razı olsun. Tüm ana kademe, kadın ve gençlik kollarımızda görev yapmış olanlardan vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Burada bulunan eskimez ilçe başkanlarımıza hizmetlerinde ötürü teşekkür ediyorum. Vefa demişken büyük bir zulüm gören Arakanlı Müslümanları hatırlatmak isterim. Arakanlı Müslümanlar 2. Balkan savaşı sırasında Osmanlı Hükümetine 1391 İngiliz lirası göndermiştir. O gün vefa gösteren kardeşlerimize bugün Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşleri büyük bir vefa göstermiştir. Milletimizin yardımlarını bizzat giderek elden dağıtmışlardır. Arakanlı Müslümanların acılarını dünyaya duyuran ve dertlerine derman olmak için çalışan vefalı Cumhurbaşkanımıza rabbim sağlıklı ve uzun ömür versin.” ifadelerini kullandı.
 
SİYASETTE AHLAK VURGUSU
Konuşmasında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında partiyi kurarken söylediği, “Siyasetin tek limanı ahlaktır” sözleriyle AK Parti’nin en önemli dayanağını ortaya koyduğunu aktaran Başkan Orhan, “Yine Liderimiz 2009’da ise, ‘Değerleri olmayan, idealleri olmayan, ahlaki amacı olmayan bir siyaset bizim kitabımızda yer bulamaz’ diyerek bizlere yol haritamızı hatırlatmıştır. Bu nedenle bizlere AK kadrolar deniyor. Yalandan, haramdan ve aldatmaktan taraf olanların yolu bizim yolumuz değildir. Gıybet, dedikodu ve iftirayı alışkanlık haline getirenlerin bizim siyasetimizde yeri yoktur. Bu nedenle liderimizin bize gösterdiği yol her durumda ahlaklı bir siyaseti sürdürmektir.
Rabbime hamdolsun ki ahlaklı bir partide ahlaklı yol arkadaşlarıyla yolumuza devam ediyoruz.” diye konuştu.
 
AK PARTİ AZİZİYE’DE OYLARINI KATLADI
2014 yerel seçimlerinden sonra ilçede AK Parti’nin oylarından önemli artışlar olduğuna da vurgu yapan Başkan Orhan, 2014 yerel seçimlerinde yüzde 66,17 oy alarak teşkilatla birlikte önemli bir başarı gösterdiklerine işaret ederek, “Bu başarıda hepinizin katkısı vardır. Belediye Başkanı seçildiğimiz 2014 yerel seçimlerinden sonra üç yıl içinde iki genel seçim, bir Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir de referandum olmak üzere 4 seçim geçirdik. AK Partimizin tüm Türkiye’de oy kaybettiği 7 Haziran 2015 seçimlerinde 2014 oylarından sadece 2 puanlık bir düşüş gerçekleşti ve ilçe genelinde AK Parti Türkiye genelinin çok üstünde olarak yüzde 64 oy aldık. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ise oy oranlarında 15 puanlık bir artış gerçekleştirdik ve yüzde 79,9 ile rekor sayılacak bir oy oranına ulaştık. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise yüzde 80,3 oy oranına yükseldik. Bu başarı 16 Nisan 2016 referandumunda da devam etti ve ilçede evet oyları yüzde 82,3 gibi Türkiye genelinin çok üzerinde müthiş bir oy oranına ulaştık. 3 yıl içinde girdiğimiz 4 seçim sonucunda 16 puanlık bir artışı teşkilatımızın fedakarca çalışmalarıyla gerçekleştirdik. İnşallah aynı başarıları önümüzdeki 2019 seçimlerinde de birlikte göstereceğiz.” şeklinde konuştu.
 
TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMADI
Başkan Orhan, “Liderimiz AK Partiyi kurduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde yaptığı konuşmada ‘Bugünden sonra, Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Aradan geçen 16 yıl da gördük ki tarih liderimizi haklı çıkardı ve Türkiye’de çok şey değişti.” ifadelerini hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Bugün ülkemiz; ekonomisi, demokrasisi ve yakaladığı kalkınma hamleleriyle çok büyük bir gelişme gösterdi. Ülkemiz uluslararası güç odaklarının tüm durdurma gayretlerine rağmen, PKK ve FETÖ terör örgütlerinin tüm engelleme çabalarına rağmen önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Darbe girişimi yaşamamıza rağmen 2017 ilk çeyreğinde ekonomimiz yüzde 5 büyüdü. Dün IMF’ye el açan bir ülke iken bugün IMF’ye borç verebiliriz diyen bir ülkeyiz hamdolsun. Dün yardım bekleyen bir ülke konumundan bugün dünyanın tüm mazlumlarına yardım elini uzatan bir ülke olduk. Dün başörtüsü zulmünü yaşayan bir ülke iken bugün okullarında özgürce okuyan, işyerlerinde özgürce çalışan kadınlarımız var hamdolsun. Dün millete tepeden bakan yöneticiler varken bugün milletin içinden çıkan yöneticileri var hamdolsun. Dün milletin değerlerine hakaret eden yöneticiler varken bugün milletin değerlerini taşıyan yöneticiler var hamdolsun. Dün bu milletin çocuklarına Arabistan’a gidin diyen yöneticiler varken bugün milletin çocuklarıyla geleceği emin adımlarla yürüyen yöneticiler var hamdolsun. Dün dünyadaki zalimlere tek kelime edemeyen yöneticiler varken bugün zalimlerin gözlerinin içine bakarak “Siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz. Sahildeki çocukları nasıl öldürdüğünüzü biliyorum” diyerek tüm zalimlere ‘van münit’ diyen Liderimiz Erdoğan var hamdolsun. Dün dünyada adları bile bilinmeyen yöneticiler varken bugün Birleşmiş Milletler genel kurulunda en güçlü devletlere karşı ‘Dünya beşten büyüktür’ diyerek adaletsizliklere haykıran Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan var hamdolsun.”
 
AMACIMIZ HALKIMIZIN KALBİNE GİRMEK
Konuşmasında Fatih Sultan Mehmet’in ‘Hüner bir şehri bünyad eylemektir, reaya kalbin abad eylemektir’. Yâni, ‘Asıl marifet bir şehir kurmak, şehir imar etmekle birlikte, o şehirde yaşayanların kalbini âbâd etmek, kazanmaktır’ beytine de dikkat çeken Başkan Orhan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Belediyeler sadece şehrin mimarisiyle değil, halkın kalbi ile de ilgilenmelidir. Yerel yönetimlerin görevi burada ifade edildiği gibi şehri maddi ve manevi olarak inşa etmektir. Bizim dava idrakimiz de, bir kenti inşa etmek demek bir medeniyeti inşa etmek demektir. Eskiden halk belediyelerden daha çok fiziki ihtiyaçlarının giderilmesini bekliyordu. Bu hizmetlerin başında temizlik, alt yapı hizmetleri, yol kaldırım ve park bahçelerinin yapılması geliyordu. Bugün ise gelişen ülkemizde vatandaşın belediyelerden beklentileri farklılaşmış, değişmiş ve çoğalmış durumdadır. Biz de elimizden geldikçe bu gayretle Aziziyelilerin, Ilıcalıların taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi dava idrakimize uygun biçimde hizmetler yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Medeniyet idrakimizde insanla mekânın birbiriyle olan kalbî ilişkisine işaret eden ‘şeref-ül mekân bil mekîn’ yâni, ‘Bir şehri aziz kılan, o şehrin sakinleridir, yaşayanlarıdır’ sözü çok derin anlamlar içermektedir. Bu söz biz belediye başkanlarına, şehir yöneticilerine, parti teşkilatlarımıza yeryüzünün imar ve inşasının her şeyden önce insan ve mekânı “kuşatıcı bir idrak”le anlamayı, kavramayı ihtar ediyor. Cumhurbaşkanımızda her zaman bizlere medeniyetimizin emrettiği bu önemli uyarıları dikkate almamızı söylüyor. Ben burada tüm teşkilat mensuplarımıza adı Aziziye olan ilçemizi aziz kılmak için birlikte çalışmaya devam edelim diyorum. Aramızdaki kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara koyarak büyük yürüyüşümüz için 2019 seçimlerine kilitlenelim. Eğer kısır tartışmalara ve kavgalara tutuşursak 16 yıllık tüm kazanımlarımızı kaybedebiliriz. Dahilde ve hariçte tüm terör örgütleri ülkemize karşı 2019 seçimlerinde birleştiler. Gelin şimdiye kadar tüm oyunları bozduğumuz gibi bu oyunu da bozalım. Bize diz çöktürmek isteyenlere karşı en önemli gücümüz birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Bizler bir ve beraber oldukça Allah’ın izniyle bizi yenemeyecekler. Kongremizin teşkilatımıza hayırlar getirmesine temenni ediyorum. Teşkilatımıza hizmeti geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum.”
Başkan Orhan, konuşmasında ilçede yapılan kentsel dönüşümden sosyal belediyeciliğe, rutin belediyecilik hizmetlerinden dev yatırımlara kadar belediyecilik faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Orhan, Ensar Coşkun ve yönetimini de tebrik ederek, başarı diledi.
Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Salonu’nda yapılan kongreye, Başbakan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün yanı sıra, Erzurum Milletvekilleri Prof Dr. Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir ve Orhan Deligöz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve partililer katıldı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Aziziye'den beraberlik vurgusu13 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın18 Mayıs 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Orhan Deligöz’e gezi görevi05 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak14 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH