Erzurum'da hava kirliliği alarm veriyor
"Erzurumspor’u Süper Lig’de tutmamız lazım"
​KUDAKA’dan 9 projeye teknik destek
2. OSB projelerine CMDP desteği
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Kültür

Büyükşehir, Aşık Reyhani’yi andı
11 Aralık 2015
Büyükşehir Belediyesi, Erzurum yetiştirdiği değerlerden ve aşıklık geleneğinin önde gelen isimlerinden Yaşar Reyhani’nin ölümünün 9. yıl dönümümde anma programı düzenledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Yenikuşak / Haber Merkezi

Büyükşehir Belediyesi, Erzurum yetiştirdiği değerlerden ve aşıklık geleneğinin önde gelen isimlerinden Yaşar Reyhani’nin ölümünün 9. yıl dönümümde anma programı düzenledi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programında Reyhani’nin eserleri aşıklar tarafından okundu. Dadaşlar şanlarına uygun bir şekilde vefa örneği göstererek anma programının yapıldığı salonu tıklım tıklım doldurdu. Programa AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Selami Keskin ve Zafer Aynalı, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilaver Düzgün, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
KESKİN, “ERZURUM’U, AŞIK REYHANİ’YLE DÜNYA’YA TANITTIK”
Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Aşık Reyhani’yi Anma Gecesi’nde salonu dolduran vefalı Erzurumlulara teşekkür etti. Genel Sekreter Yardımcısı Keskin konuşmasına şöyle devam etti: “Erzurum Büyükşehir Belediyesi altyapı yatırımlarıyla, üstyapı yatırımlarıyla, belediyecilik hizmetleriyle Mehmet Sekmen Başkanımızın önderliğinde faaliyetlerine devam ediyor. Başkanımız Mehmet Sekmen Bey’in de ifade ettiği gibi, belediyecilik sadece yatırım ve inşaat değildir; belediyecilik aynı zamanda sosyal hizmetler, sosyal faaliyetler ve sportif aktiviteleri içermelidir. Bu sebeple göreve geldiğimizden buyana belediyeciliğin yasalar gereği bize vermiş olduğu sorumluluk çerçevesinde hem yatırımları hem de sosyal faaliyetleri devam ettiriyoruz. Bu zaman zarfı içerisinde birçok programla sizinle bir araya geldik. Öncelikle programlara iştirakinizden, yapmış olduğumuz faaliyetlere gönülden katılmanızdan ve bize gelerek bu faaliyetlerin sıklıkla yapılmasını istemenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” Reyhani’nin, aşıklık geleneğinin önemli ustalarından biri olduğuna dikkat çeken Keskin, “Vefatının 9. yılında andığımız değerli şairimiz Reyhani, âşıklık geleneğinin önemli ustalarından birisidir. Biz onu anarken tarihimizi, kültürümüzü ve doğunun medeniyette zirve şehri Erzurum’u Aşık Reyhani’yle Dünya’ya tanıttık. Allah gani gani rahmet eylesin, Allah ondan binlerce kez razı olsun. Aynı şekilde duruşuyla, Erzurumlu  ve Alvarlı kimliğiyle bizim Türkiye’deki ve Dünya’daki gururumuz olan Aşık Reyhani’nin geleneğini, gerek yerel yönetimler olarak gerekse de sivil toplum kuruluşları olarak devam ettirmek durumundayız. Bu işe daha yeni başlayan evlatlarımızın eğitimleriyle, bu geleneğin temsilcilerini yeniden oluşturmalıyız. Bizim omuzlarımızdaki asıl yük, bu geleneğin devamını sağlamaktır. Çünkü bu gelenek mistik bir havada, tarihin, kültürün yoğrulduğu bir kapta hem ülkemize hem de dünyaya duruşumuzu sunan bir gelenektir” ifadelerini kullandı.
 
“WİNTERFEST ERZURUM 2015 ETKİNLİKLERİNE, TÜM HEMŞERİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ”
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu da,Erzurum’da yetişen ve ülkemize mal olan Aşık Reyhani’yi anma programına gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı vefalı dadaşlara teşekkür etti. Belediyeciliğin sadece kaldırım yapmak, asfalt yapmak, imar yapmak olmadığını kaydeden Tavlaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyecilik aynı zamanda şehrin kültürünü, sporunu, örfünü, âdetini hem yaşatmak hem de Dünya’ya tanıtmaktır. 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in ve ekibinin Erzurum’da göreve başlamasıyla birlikte, Erzurum’u tarihiyle, kültürüyle, örfüyle, âdetiyle, kış ve yaz turizm potansiyeliyle, spor tesisleriyle dünyaya tanıtmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Siz hemşerilerimizin verdiği desteğe de çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Erzurum’da 17 Aralık’ta başlayacak olan Kış Festivali’yle ilgili İstanbul’da tanıtımlar yapıyor. Ulusal ve yerel sanatçılarımızla Erzurum’u tüm dünyaya tanıtacağımız Winterfest (Kış Festivali) Erzurum 2015 etkinliklerine, şimdiden tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.” Aşıklık geleneğinin yaşatılmasına yönelik Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı faaliyetlerle ilgili de bilgi veren Başkan Vekili Tavlaşoğlu, “Aşıklarımız, ilçelerimize giderek bu geleneğimizi gündüz okullarımızda öğrencilere tanıtıyor, akşam da salonlarda ilçe halkıyla bu geleneğimizi paylaşıyor. Şubat ayı içerisinde de Aşıklar Şöleni’ni Erzurum’da tekrarlayacağız. Sizin verdiğiniz destek var olduğu müddetçe, biz bu programları artırarak yapmaya davam edeceğiz. Daha fazla sanatçımızı Erzurum’la, sizlerle buluşturacağız” dedi.
 
MİLLETVEKİLİ ILICALI’DAN, VEFALI BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR
AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da konuşmasında,Aşık Reyhani’nin ölümünün 9. Yıl dönümünde Büyükşehir Belediyesi’nin bu önemli etkinliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’i ve ekibini, güzel bir vefa örneği göstererek böyle bir etkinliği gerçekleştirmelerinden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum.” diyen Parlamenter Ilıcalı, Erzurum halkının da vefa örneği göstererek Aşık Reyhani’yi Anma Gecesi’nde salonu doldurduğuna dikkat çekti. Aşık Reyhani’nin hayatı hakkında da bilgiler veren Ilıcalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Rahmetli 1932’de doğmuş. Babası İran’dan gelmiş, Alvar’a yerleşmiş. Okula gitmeden okuma yazmayı öğrenmiş. Eline geçen kitapları okumuş, şiirler yazmış, bu üne sahip olmuş ve Türkiye’de herkes tanımış. Bu kadar imkânsızlık içerisinde Alvarımız’dan yetişmiş bu üstün yeteneği anmak bizim borcumuz. Değerlerimize sahip çıktığı için Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum.”
 
AŞIKLAR, USTALARI REYHANİ’DEN TÜRKÜLER OKUDU
Konuşmalardan sonra sahneye ilk olarak Aşıklardan Rahmi Sağlam, Mevlüt Merdoğlu ve Kamil Çalışkan gelerek, ustaları rahmetli Reyhani’den türküler okudular. Daha sonra taşlama ayağı açarak atışma yaptılar. İkinci sırada sahne alan Aşık Yıldırım, Reyhani’nin türkülerini seslendirdi. Akabinde Aşıklar Taner Öztürk, İhsan Yavuzer ve Erol Ergani sahneye gelerek, ustaları Reyhani’den birer türkü okuyarak serbest atışma yaptı.  Aşıkların yaptıkları taşlamalar seyircilerin beğenisini aldı. Anma gecesine Sivas’tan katılan Aşık Recep Ateş okuduğu Dadaş ve Erzurum şiirleriyle salonu coşturdu. Aşık Mehmet Gülhani ustanın oğlu Şahin Sarıgül ise Reyhani’nin Erzurum’dan göç türküsü olan ‘Gidirem’ türküsünü okuyarak konuklara duygu yüklü anlar yaşattı. Programın sunuculuğunu yapan Baki Çetin de, Oltulu Mustafa Aras’ın Allahüekber Dağları’na yazdığı şiiri seslendirdi. Yıllarca Reyhani ustayla aynı sahneyi paylaşan Aşık Nuri Çırağı, Aşık Fuat Çerkezoğlu ve Aşık Ahmet Poyrazoğlu’nun güncel konulara yönelik yaptıkları atışma seyircilerden büyük alkış aldı. Aşık Nuri Çırağı rahmetli Reyhani’yle ilgili sahne anılarını anlatarak bir Erzurum Ağzı türküsü okudu. Aşık Fuat Çerkezoğlu bir semai seslendirirken, Ahmet Poyrazoğlu da türkü okudu.
 
“AŞIK REYHANİ AİLESİ’NDEN KUCAK DOLUSU SELAMLAR GETİRDİM”
Programın onur konuğu olan rahmetlik Aşık Reyhani’nin oğlu Ozan Reyhani, “Bursa’dan Aşık Reyhani Ailesi’nden kucak dolusu selamlar getirdim. Bu anma programını düzenleyen vefalı insan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, ekibine ve Aşık Reyhani’yi Anma Gecesi’nde salonu dolduran siz Erzurumlulara çok teşekkür ediyorum” diyerek babası Âşık reyhani’ye yazdığı duygu dolu ‘Can Baba’ türküsünü okudu.  Daha sonra Aşık Sıtkı Eminoğlu, Aşık Cemal Divani ve Aşık Selahattin Kazanoğlu sahneye gelerek Reyhani’den türküler okudular ve atışma yaptılar. Programın finalinde tüm aşıklar, salonu dolduran vefalı dadaşların alkışları arasında sahneye gelerek hep beraber final türküsünü okudular. Programın sonunda, protokol üyeleri tarafından programa katılan aşıklara hediye takdimi yapıldı.
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Kültür Haberleri

Başlık Tarih
 
Memiş, “Canlı performansın ayrı bir büyüsü var”13 Ocak 2019
​Büyükşehir’den kültür hizmeti: Erzurum kitaplığı13 Aralık 2018
Altun’un kitapları Dünya üniversitelerinde26 Kasım 2018
​‘Bay Hiç’e tiyatro severlerden tam not20 Kasım 2018
​Teyyo Pehlivan çocukları unutmadı19 Kasım 2018
​Aşık Rahmani şehadetinin 25. yılında anıldı26 Ekim 2018
​Türkiye’deki kütüphane sayısı açıklandı08 Ağustos 2018
​Yaz kursları büyük ilgi görüyor08 Ağustos 2018
​Yazar Burak Codur; “Sanat yaradanı aramaktır”29 Temmuz 2018
Esmek kursiyerleri el emeklerini sergiledi07 Temmuz 2018
Sinema ve tiyatroya olan ilgi artıyor28 Haziran 2018
7. Kısa Film Senaryo yarışması sonuçlandı06 Haziran 2018
Tiyatro festivalinden ödülle döndüler01 Haziran 2018
​Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü14 Mayıs 2018
​AB Bilgi Merkezi öğrencilere sinema keyfi yaşattı11 Mayıs 2018
El Sanatları sergisi açıldı11 Mayıs 2018
​5. Doğu Anadolu Kitap Fuarı açıldı08 Mayıs 2018
​Doğu’nun Kalbi Erzurum Kitap Fuarı’nda atacak07 Mayıs 2018
​EŞT’den 23 Nisan’a özel çocuk şenliği25 Nisan 2018
​Türkiye’de üretilen kitap sayısı arttı20 Nisan 2018
​“Komşu Köyün Delisi” beğeni topladı16 Nisan 2018
​Büyükşehir’den Kitap Okuma etkinliği30 Mart 2018
​Büyükşehir Sokak etkinliğinden tam not aldı28 Mart 2018
​Yeniden Gönül Seferberliği28 Mart 2018
​Erzurum Tiyatroda Bölge Şampiyonu28 Mart 2018
​“Diriliş Senfonisi” seyirciyle buluştu20 Mart 2018
Okuma alışkanlığı yok olmak üzere14 Mart 2018
​100. Yıla Özel Gazete Sergisi14 Mart 2018
Ebru Atölyesi gençlerle buluştu09 Mart 2018
Kültür ve Sanat yarışması başlıyor02 Mart 2018
​AGD’den ‘Şehadet Gecesi’ programı26 Şubat 2018
​Türkiye yerli film üretiminde 1 numara26 Şubat 2018
​Beyaz işi kursunu bitirip sertifika aldılar 09 Şubat 2018
Şehr’i Kadim Aziziye okurlarıyla buluşuyor.04 Şubat 2018
Türk dünyasına açılan kapı: Erzurum02 Şubat 2018
Şehir Tiyatrosu’ndan muhteşem oyun 31 Ocak 2018
Yenigün Gözlem yayında30 Ocak 2018
El sanatları sergisi açıldı17 Ocak 2018
​Necip Fazıl İmam Hatip’ten şiir gecesi15 Ocak 2018
​Codur’un "Perdenin Ardındaki Dünya" kitabı çıktı13 Ocak 2018
​Kur’an bülbüllerinden muhteşem tilavet12 Ocak 2018
​Büyükşehir’den yeni kültür yayını11 Ocak 2018
Sarıkamış’ta organizasyon yetersizliği!08 Ocak 2018
​Kardan Adam, sezonu açıyor02 Ocak 2018
Fetih gecesine yoğun ilgi02 Ocak 2018
​Büyükşehir Türkü Paşa Raci Alkır’ı andı23 Aralık 2017
‘Anadolu Destanı’na alkış yağdı18 Aralık 2017
​Kültür ve Spor Kompleksi adeta okul gibi12 Aralık 2017
​Büyükşehir Âşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2017
​Âşık Ruhani’den Sekmen’e teşekkür plaketi10 Aralık 2017
​İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi açıldı22 Kasım 2017
​Salonlara yerli film damgası20 Kasım 2017
​Sinemada en çok komedi filmleri tercih edildi16 Kasım 2017
​Tezhip ve minyatür sergisi açıldı27 Ekim 2017
​Sinemada tercihimiz Türk filmleri24 Ekim 2017
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması kayıtları devam ediyor23 Ekim 2017
​Öğrenciler sinema ile buluşuyor23 Ekim 2017
​Bekir Develi gençlerle buluştu28 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
Sanatçı Topatan’ın sergisi büyüledi18 Ağustos 2017
Yöresel ev yapana büyük fırsat11 Ağustos 2017
Film sayısı arttı ama izleyici azaldı03 Temmuz 2017
Bir başkadır Erzurum’da Ramazan30 Mayıs 2017
Yılsonu sergisi göz kamaştırdı17 Mayıs 2017
ESMEK’in yılsonu sergisi büyüledi15 Mayıs 2017
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun daha06 Nisan 2017
TYB’nin yılın yazar ödül töreni 02 Nisan 2017
Erzurum’da Kültür Haftası kutlanacak24 Mart 2017
Büyükşehir’den Muhteşem Program22 Mart 2017
Büyükşehir’den 99. Yıl Anısı13 Mart 2017
Başkan Sekmen’den en güzel vefa örneği06 Mart 2017
Büyükşehir Aşık Sümmani’yi andı18 Şubat 2017
Pastacılık kursuna büyük ilgi 31 Ocak 2017
Topbaş Erzurum standını ziyaret etti30 Ocak 2017
EMITT fuarı’nda Erzurum rüzgârı esiyor27 Ocak 2017
Ilıca Termal EMITT’e göz kamaştırıyor27 Ocak 2017
İstanbul EMITT fuarında Erzurum rüzgarı27 Ocak 2017
Çehov Bahçesi seyirciyle buluştu31 Aralık 2016
Çocuklara tiyatroyu sevdiriyorlar26 Aralık 2016
Osmanlı Âlimi Ebubekir Efendi anıldı24 Aralık 2016
Bir yılda 87 bin kişi faydalandı 20 Aralık 2016
ESMEK kurslarında 11 bin kişi eğitim gördü17 Aralık 2016
Sekmen: Sanat hayatına da yön veriyoruz26 Kasım 2016
Çat İlçe Kütüphanesi açıldı23 Kasım 2016
Gönül Coğrafyamızdan Türküler’e yoğun ilgi 21 Kasım 2016
“Türkçe Aşkı Vatan Aşkı” büyüledi 19 Kasım 2016
Şehir Tiyatrosu perdelerini açtı17 Kasım 2016
Gözütok; Cumhuriyet bir değerdir29 Ekim 2016
Azizoğlu; Cumhuriyet kazanılmış zaferdir28 Ekim 2016
Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2016
Bulutlar: Cumhuriyet mirastır28 Ekim 2016
Nurettin Topçu Bilgi Evi açıldı27 Ekim 2016
Erzurum Yörex’in gözdesi oldu27 Ekim 2016
Erzurumlular İstarbul’da bir araya geliyor20 Ekim 2016
Codur, UYGAD Erzurum Başkanı oldu20 Ekim 2016
Mavi Kuşlar seramik sergisi açıldı18 Ekim 2016
Öğrencilere Aşure ikramı14 Ekim 2016
Kerbela Ağıtları yürekleri birleştirdi12 Ekim 2016
İkinci kültür merkezi göz kamaştıracak12 Ekim 2016
Büyükşehir ve KADEM’den gençlik fuarı08 Ekim 2016
Erzurumlu Şair'den muhteşem bir gösteri 01 Ekim 2016
Mehterana yeni görev: Düğünde konser!28 Eylül 2016
Sekmen’den ozanlara çırak yetiştirin tavsiyesi21 Eylül 2016
Cihan padişahına Erzurum vefası05 Eylül 2016
Öğrenciler Erzurum’u tanıdılar03 Eylül 2016
Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de29 Ağustos 2016
Demokrasi Nöbetleri Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de28 Ağustos 2016
Etnospor’da Erzurum Otağı zirve yaptı28 Ağustos 2016
Erdoğan Erzurum Otağını ziyaret etti26 Ağustos 2016
Sekmen: Değerlerimiz Servetimizdir18 Ağustos 2016
Demokrasi nöbetleri fotoğraf sergisinde14 Ağustos 2016
Erzurum Kongresi’nin 97. yıldönümü kutlandı 23 Temmuz 2016
Vural Engin kitaplarını imzaladı15 Temmuz 2016
Oltu Esmek İlçenin Eğitim hayatına renk kattı12 Temmuz 2016
Dadaş şair kitaplarını imzalıyor10 Temmuz 2016
Atatürk’ün Erzurum’a gelişi kutlandı03 Temmuz 2016
Prof. Dr. Ağırman Kadir Gecesini anlattı02 Temmuz 2016
BBP İl Başkanı Gözütok’un Kandil mesajı01 Temmuz 2016
Erzurum sanatkar bir ildir27 Haziran 2016
Dilipak İslam’da Vahdet’i anlattı26 Haziran 2016
Prof. Dr. Hacı Müftüoğlu’ndan doyumsuz sohbet 24 Haziran 2016
Veli Hoca Ramazan’ın faziletlerini anlattı22 Haziran 2016
Nurullah Genç Peygamber sevgisini anlattı21 Haziran 2016
Yazar Öztürk yeni medya düzenini anlattı20 Haziran 2016
Yazar Zeynal medreseleri anlattı17 Haziran 2016
Doç. Dr. Altun aile kavramını anlattı14 Haziran 2016
Tarihi mekanda Ramazan sohbeti07 Haziran 2016
Palandöken’nin sergisi büyüledi01 Haziran 2016
Kızlar kitap okuyor, erkekler tv izliyor31 Mayıs 2016
Ahilik, İslam ve Peygamber ahlakıdır25 Mayıs 2016
Güzel Sanatlar Müzesi açıldı24 Mayıs 2016
Başkan Sekmen’den Ahilik Haftası mesajı23 Mayıs 2016
Büyükşehir’den Gençlik Konseri 20 Mayıs 2016
Şiir tadında unutulmaz gece14 Mayıs 2016
Kaymakam Öz, yıl sonu sergi açılışına katıldı12 Mayıs 2016
Kırgızistan’dan Erzurum’a Sanat Köprüsü07 Mayıs 2016
Başkan Arif, Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü anlattı03 Mayıs 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi02 Mayıs 2016
Gençlik Korosu dinleyenleri büyüledi01 Mayıs 2016
Büyükşehir ‘Kut’ül Amare’yi unutmadı30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na yoğun ilgi30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı açıldı29 Nisan 2016
Kitap Fuarı kültür hayatını renklendirecek26 Nisan 2016
23 Nisan bağımsızlık tarihimizdir23 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’nda buluşuyor22 Nisan 2016
Kınalı kuzular dedelerinin izinde21 Nisan 2016
KUDAKA, Tiflis’te Bölgeyi tanıttı20 Nisan 2016
2015'te 50 bin kitap yayımlandı19 Nisan 2016
Büyükşehir’den “Medeniyet Tasavvuru” Konferansı14 Nisan 2016
Gösteri Sanatları Merkezi açıldı30 Mart 2016
Büyükşehir’den “Son Kale Türkiye” konferansı30 Mart 2016
Büyükşehir’den kitap okuma etkinliği28 Mart 2016
Göktaş: Tarih bir milletin aynasıdır28 Mart 2016
Büyükşehir, yeni yazarlar yetiştiriyor25 Mart 2016
Büyükşehir’den anlamlı program 21 Mart 2016
18 Mart’a özel oyun20 Mart 2016
Kar Film Festivalinde 11 ödül19 Mart 2016
Bekir Develi hayranlarıyla buluştu17 Mart 2016
Kültür Sanat medyanın görünür alanında yok17 Mart 2016
Kar Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor16 Mart 2016
Büyükşehir’den 12 Mart’a özel dergi15 Mart 2016
Palandöken Belediyesi Halk Oyunları il birincisi15 Mart 2016
Atatürk Üniversitesi’nden Kosova paneli04 Mart 2016
Büyükşehir, II. Abdülhamid Han’ı andı29 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu Engelliler için oynadı24 Şubat 2016
Palandöken yok olan mesleğe sahip çıktı24 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun18 Şubat 2016
Uzundere’de “Herfene” ilgi gördü08 Şubat 2016
Aziziye’den 2016 Erzurum Ajandası08 Şubat 2016
Şehir tiyatrosu yeni yetenekleri bekliyor04 Şubat 2016
Ilıca Termal standına büyük ilgi01 Şubat 2016
Erzurum Standına konuk oldular30 Ocak 2016
EMITT 2016’da Erzurum ilgisi29 Ocak 2016
Sekmen, başarılı öğrencileri ağırladı27 Ocak 2016
Büyükşehir’den ilçelerde sanat etkinliği26 Ocak 2016
“Dilden Gönüle” şiir gecesi22 Ocak 2016
Milli değerlerimiz milletimizin mefkûresidir14 Ocak 2016
Erzurum Gençlik Meclisi’nden tiyatro günleri11 Ocak 2016
Öz’den Sarıkamış Harekatı Konferansı04 Ocak 2016
Büyükşehir, Halk Oyunlarında Türkiye birincisi 29 Aralık 2015
Kitap Dostu Başkan: Mehmet Sekmen 29 Aralık 2015
Sarıkamış Harekâtı’nın 101. Yılı anıldı25 Aralık 2015
Büyükşehir, Halk Edebiyatını yaşatıyor24 Aralık 2015
Büyükşehir, Sanatta da öncü21 Aralık 2015
Bir başkadır Erzurum akşamları20 Aralık 2015
İbrahim Erkal unutulmaz bir gece yaşattı20 Aralık 2015
Yedi dilde şiir okudular17 Aralık 2015
Aziziye'ye çocukları tiyatro ile buluşturdu15 Aralık 2015
Tortum Şalelesi’ne rekreasyon alanı için ilk adım06 Aralık 2015
Büyükşehir’den Hâfız Faruk Kaleli’ye vefa24 Kasım 2015
Müze sayısı yüzde 12 arttı12 Kasım 2015
Şehir Tiyatrosu yeni yetenekleri keşfedecek11 Kasım 2015
Opera ve bale salonu arttı, oynanan eser azaldı02 Kasım 2015
Altınok ve Güler, gençlik meclisi’ne konuk oldu26 Ekim 2015
Erzurum’un kültür evi Habib Baba Kütüphanesi11 Ekim 2015
Erzurum evleri turizmin yüz akı olacak 08 Ekim 2015
Palandöken Kültür Merkezi öğretim yılına hazır17 Eylül 2015
12 Eylül Darbesinin amacı neydi?12 Eylül 2015
Büyükşehir Sanat Merkezi’ni kurdu06 Eylül 2015
Erzurum Kongresi'nin gizlenen gerçekleri06 Ağustos 2015
Öğrencilerinden kısa metrajlı film06 Ağustos 2015
Benim İçin Üzülme Dizisinin Emine’si Erzurum’da05 Ağustos 2015
Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması başlıyor20 Temmuz 2015
Sekmen: Kadir Gecesi hayırlara vesile olsun”12 Temmuz 2015
Erzurum'da Ramazan geceleri başka11 Temmuz 2015
Hem cehalet, hem gaflet hem de ihanet11 Temmuz 2015
Vakkasoğlu, ‘Ramazan Medeniyeti’ni anlattı09 Temmuz 2015
Fethi Siverekli konseri büyüledi08 Temmuz 2015
Sekmen: “Tiyatro ile kültürümüzü yaşatıyoruz”08 Temmuz 2015
Mehmet Emin Ay, Ramazan Geceleri’ne konuk oldu07 Temmuz 2015
Özer Ramazan Geceleri’ne renk kattı06 Temmuz 2015
Mehmetcik Kore’de Ezan okuyor05 Temmuz 2015
Sinema salonlar sayısı yüzde 3,2 arttı02 Temmuz 2015
Ezgileriyle İslam Coğrafyasındaki zulmü anlattı01 Temmuz 2015
Kaymakam Amca’dan çocuklara sinema jesti!28 Haziran 2015
Vali Altıparmak “Turizmde Süreklilik Sağlanmalı"27 Haziran 2015
Davetlilere nikah şekeri yerine lavanta kesesi25 Haziran 2015
Ramazan Eğlenceleri Kentmeydanı’nda18 Haziran 2015
ER-VAK’tan Erzurum Kültürüne bir katkı daha17 Haziran 2015
Erzurum’da Ramazan dolu dolu geçecek17 Haziran 2015
Liselilerden "Hobi Saatleri’ Sergisi15 Haziran 2015
Liselilerin yıl sonu resim sergisi büyüledi09 Haziran 2015
Erzurum Genç Yazarlarını buldu09 Haziran 2015
Palandöken Türkiye Halk Oyunları şampiyonu oldu03 Haziran 2015
Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı03 Haziran 2015
Kubat Erzurumluları coşturdu31 Mayıs 2015
Büyükşehir Belediyesi'nden Fetih kutlaması29 Mayıs 2015
Asıl olan Fethi anmak değil sahip çıkmaktır29 Mayıs 2015
Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni yapıldı27 Mayıs 2015
Emeğin sergisi beğeni topladı25 Mayıs 2015
Palandöken'nin yılsonu sergisi göz kamaştırdı23 Mayıs 2015
Halk oyunları şampiyonası başladı23 Mayıs 2015
Milli Mücadele ruhunu yaşıyorlar23 Mayıs 2015
Tabyaların tahribatına izin verilemez18 Mayıs 2015
19 Mayıs kurtuluş yolunun başlangıcıdır18 Mayıs 2015
İbrahim Hakkı Hazretleri'ne ilgisiz anma17 Mayıs 2015
Uçurtma şenliğine büyük ilgi16 Mayıs 2015
Büyükşehir’den Aysun Gültekin konseri15 Mayıs 2015
Batıda Çanakkale ne ise Doğu’da da Erzurum odur14 Mayıs 2015
Semazen kursu ilgi görüyor13 Mayıs 2015
Erzurum Çanakkale Şehitlerini Anıyor12 Mayıs 2015
Travego Firarda, 10. Yılını Erzurum’da kutluyor12 Mayıs 2015
Kuzeydoğu’nun dikey dünyasını yazdı12 Mayıs 2015
Ahilik islam ahlakıdır11 Mayıs 2015
Çermik Festivali 3 gün coşku yaşattı11 Mayıs 2015
Vakıflar dayanışma ruhudur11 Mayıs 2015
ERİHDER Çizgi Romanı tanıttı11 Mayıs 2015
Vakıf kültürü özümüzdür11 Mayıs 2015
Bizlerde’ engelli’ olabiliriz10 Mayıs 2015

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH