​Şenkaya’da AK Parti rüzgârı esti
Narman'da çiftçiye yem bitkisi dağıtıldı
​Van Kapıköy Gümrük Kapısı hizmete girdi
​Başkan Sekmen’den seçmenlere mektup
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Kültür

Büyükşehir, yeni yazarlar yetiştiriyor
25 Mart 2016
Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) tarafından ortaklaşa düzenlenen Yazarlık Akademisi ilk mezunlarını verdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Tarihi Müceldili Konağı’nda gerçekleştirilen programa, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, TDBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Yardımcısı Ayhan Terzi ve diğer yetkililer katıldı. ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, Başkan Sekmen’in şehrin sosyal ve kültürel hayatına adeta yön verdiğini ifade ederek, “Erzurum’a bir enerji veren, sinerji veren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’e çok teşekkür ediyorum. Başkanımız iyi ki varsınız. Çalışmalarımıza verdiğiniz desteklerden dolayı size teşekkür ediyorum” dedi. Ertaş, “Yazarlık Akademisi, yazı türlerinden herhangi birine veya bir kaçına istidadı olan kişileri tespit etmek, yetenekleriyle tanıştırmak, hazırlanmış bir takım programlarla donatıp, atölyelerde yapılacak uygulamalarla gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarmak için kuruldu” diye konuştu. Ertaş, 13 Kasım 2015’te başlayan ve 3 ay süren Yazarlık Akademisi’ni 24 kursiyerin başarıyla tamamladığını kaydetti.
 
BAŞKAN ZOLAN’DAN BAŞKAN SEKMEN’E ÖVGÜ
Konuşmasında Başkan Sekmen’e övgüler yağdıran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Erzurum’u hayalimdekinden daha güzel gördüm. Kadim şehir, serhat şehri, havası sert ama insanlarının mert olduğu Erzurum’umuzda bulunmaktan ötürü mutlu olduk. Başkanımız Mehmet Sekmen Bey ile biz uzun yıllardır tanışırız. Kendisi, AK Parti Genel Merkezi’nde Ege Bölgesi’nden Sorumlu Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısıydı. Sağ olsun bizlere çok yol gösterdi. Bizlere ufkumuzu açma anlamında katkılar sağladı” dedi. Erzurum’u çok güzel gördüğünü ifade eden Başkan Zolan, “Erzurum’u çok güzel gördüm. Ama şunu da belirtiyim ki Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in çalışmalarını görünce Denizli’deki eksikliklerimizi de gördüm. Erzurum ziyaretimiz bize çok katkı sağladı. Erzurum’da gördüğümüz Mehmet Sekmen Başkanımızın hizmetlerini, eserlerini, yatırımlarını inşallah bizler de kendi şehirlerimizde yapmak için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu. Yazarlık Akademisi kurulmasının güzel bir fikir olduğunu dile getiren Zolan, “Gençliğimize sahip çıkacağız, insanımıza sahip çıkacağız. Gençlerimizin, insanlarımızın önüne güzel örnekler koymanız gerekiyor, güzel fırsatlar vermeniz gerekiyor. Özgüveni kazandıran, kendini geliştiren fırsatları oluşturmak gerekiyor. Bu işin liderliğini yerel yönetimler, belediyelerimiz yapacak. Mehmet Sekmen Başkanımız bunun en güzelini yapmış. Başarılarınızın devamını diliyorum, Erzurum’un önü açık. Projeler gerçekleştiğinde, Erzurum 3-5 yıl sonra çok daha farklı bir konuma gelecek. Başkanımızı  tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
 
“YAZMAK İÇİN OKUMAK GEREKİR”
Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sertifika töreninde belge alan genç kalemlere başarılar diledi. Başkan Karaosmanoğlu, şöyle devam etti: “Allah’ın ilk emri ‘oku’dur. Okuyan enerji doluyor, bir şekilde yazması lazım. Yazdığımız şey kalıcı oluyor. Tarihte binlerce yıl önce insanlar duygularını düşüncelerini kayalara, mağaralara bir şeyler çizerek yazmışlar. Medeniyetler de böylece bize kadar gelmiş. Bu nedenle yazı çok önemli bir medeniyet ilkesi ve kilometre taşıdır. Yazmak da öyle… Ben özellikle ‘Yazarlık Akademisi’ düşüncesini ortaya koyan ve hayata geçiren Başta Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyorum. Yazarlık Akademisi’ne katılarak sertifikalarını alan genç yazarları da tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Yazdıkça kendinizi geliştirecek ve daha güzel şeyler yazdığınızı göreceksiniz. Bütün yazarlar, daha çok yazarak daha güzel yazar oluyorlar. Sertifika alan bütün kardeşlerimi kutluyorum.” Vali Yardımcısı Ayhan Terzi de, Yazarlık Akademisi mezunlarına çağrıda bulunarak, “İnşallah sizler de güzel yazılar yazarsınız. Bunları da bir sonraki nesillere güzel bir şekilde aktarırsınız. Yazmaktan korkmayın. Yazdıkça kendinizi geliştirirsiniz” dedi.
 
“OKUMA ALIŞKANLIĞIMIZ ÇOK ZAYIF”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, toplumda okuma alışkanlığının çok zayıf olduğunu bildirdi. Başkan Sekmen, şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediyesi olarak nasıl ki yol, kanal, altyapı, üst yapı, kentsel dönüşüm ve sosyal hizmetler yaptığımız gibi bir yandan da şehrimizin kültürel yapısını da geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle övünç duyduğum bir sertifika töreninde bulunuyoruz. Çünkü okuyan, düşünen ve yazan bir toplum olmak istiyoruz. Mübarek Kitabımızın ilk emri ‘oku’dur. Yine Cenab-ı Allah, ‘Düşünmez misiniz? Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ diye buyurmuştur. Elbette ki düşünen, okuyan, yazan insanlar gerçeği, doğruyu, güzeli bulabilirler. Belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde birçok kültürel faaliyet yapıyoruz. Şahsen istiyorum ki, bu şehirde yediden yetmişe herkes okusun. Çünkü Türkiye olarak okuma alışkanlığımız çok zayıf. Hele hele yazma alışkanlığımız zaten yok denecek gibi. Bu nedenle okumaya yönelik faaliyetler yapacağız.”
 
ERZURUM’DAN YENİ SANATÇILAR YETİŞECEK
Başkan Mehmet Sekmen, sosyal ve kültürel projelerle Erzurum’da yeni sanatçıların yetişeceğini bildirdi. Sekmen, şunları kaydetti: “Gerek sinema gerekse tiyatro gerekse de müzikal alanda değerlerimizi taşıyan bir anlayışla yeni bir kültür seferberliği ilan ediyoruz. ŞEHİRDER Başkanı değerli kardeşim Murat Bey ile birlikte böyle bir hizmeti başlattık. Bu bir başlangıçtı, inanıyorum ki bunun arkası da gelecektir. Bu şehirde onlarca sanatçı ve yazar yetişmiştir. Birçoğu ebediyete intikal etmiş. Erzurum denince akla ilk gelenlerden biri İbrahim Hakkı Hazretleri’dir. Burada doğmuş ve yetişmiştir. Yine Âşık Sümmani, Aşık Reyhani, Aşık Emrah gibi bir çok Hak aşığı bu şehirde yetişmiştir. Biz de bu kültürü devam ettiriyoruz. Alvarlı Muhammed Lütfi Efe Hazretleri’nin beyitlerini, sözlerini, divanını okuduğunuz zaman etkilenmememiz mümkün değil. Biz bu şehirde nasıl ki alt yapıya, nasıl ki şehrin kalkınmasına önem veriyorsak, kültürel değerlerin yaşatılması, yeni değerler, yeni yeteneklerin ortaya çıkartılması için gayret sarf ediyoruz. Bu değerleri mutlaka çıkartmamız, Türkiye ve dünya kamuoyuna sunmamız lazım. İnanıyorum ki Yazarlık Akademisi’nden çok kıymetli yazarlarımız çıkacak. Yeter ki azimli olalım, gayretli olalım, ilkelerini, prensiplerini yerine getirelim. Milli ve manevi değerlere bağlı yeni bir gençlik, yeni bir yazar, çizer istiyoruz. Biz Batılıları taklit etmek yerine, kendi milli ve manevi değerlerimizle yetişmiş öz benliğimizle meydana çıkalım ve bu anlayışla kendi değerlerimizi yansıtalım. Biz kültürümüze sahip çıkmazsak, bunları yazmazsak birileri gelir yalan yanlış bilgileri yazar.  Sertifika alan 24 arkadaşımızı ve bunlara emek verenleri tebrik ediyorum. Sizlerden milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkartacak yazılar, konferanslar, paneller bekliyorum.” Konuşmaların ardından Başkan Sekmen ve protokol üyeleri tarafından Yazarlık Akademisi’ni bitiren 24 kursiyere sertifikaları verildi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Kültür Haberleri

Başlık Tarih
 
​“Evhami” oyunu yoğun ilgi gördü30 Ocak 2019
​“Evhami” oyunu seyirciyle buluştu24 Ocak 2019
Memiş, “Canlı performansın ayrı bir büyüsü var”13 Ocak 2019
​Büyükşehir’den kültür hizmeti: Erzurum kitaplığı13 Aralık 2018
Altun’un kitapları Dünya üniversitelerinde26 Kasım 2018
​‘Bay Hiç’e tiyatro severlerden tam not20 Kasım 2018
​Teyyo Pehlivan çocukları unutmadı19 Kasım 2018
​Aşık Rahmani şehadetinin 25. yılında anıldı26 Ekim 2018
​Türkiye’deki kütüphane sayısı açıklandı08 Ağustos 2018
​Yaz kursları büyük ilgi görüyor08 Ağustos 2018
​Yazar Burak Codur; “Sanat yaradanı aramaktır”29 Temmuz 2018
Esmek kursiyerleri el emeklerini sergiledi07 Temmuz 2018
Sinema ve tiyatroya olan ilgi artıyor28 Haziran 2018
7. Kısa Film Senaryo yarışması sonuçlandı06 Haziran 2018
Tiyatro festivalinden ödülle döndüler01 Haziran 2018
​Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü14 Mayıs 2018
​AB Bilgi Merkezi öğrencilere sinema keyfi yaşattı11 Mayıs 2018
El Sanatları sergisi açıldı11 Mayıs 2018
​5. Doğu Anadolu Kitap Fuarı açıldı08 Mayıs 2018
​Doğu’nun Kalbi Erzurum Kitap Fuarı’nda atacak07 Mayıs 2018
​EŞT’den 23 Nisan’a özel çocuk şenliği25 Nisan 2018
​Türkiye’de üretilen kitap sayısı arttı20 Nisan 2018
​“Komşu Köyün Delisi” beğeni topladı16 Nisan 2018
​Büyükşehir’den Kitap Okuma etkinliği30 Mart 2018
​Büyükşehir Sokak etkinliğinden tam not aldı28 Mart 2018
​Yeniden Gönül Seferberliği28 Mart 2018
​Erzurum Tiyatroda Bölge Şampiyonu28 Mart 2018
​“Diriliş Senfonisi” seyirciyle buluştu20 Mart 2018
Okuma alışkanlığı yok olmak üzere14 Mart 2018
​100. Yıla Özel Gazete Sergisi14 Mart 2018
Ebru Atölyesi gençlerle buluştu09 Mart 2018
Kültür ve Sanat yarışması başlıyor02 Mart 2018
​AGD’den ‘Şehadet Gecesi’ programı26 Şubat 2018
​Türkiye yerli film üretiminde 1 numara26 Şubat 2018
​Beyaz işi kursunu bitirip sertifika aldılar 09 Şubat 2018
Şehr’i Kadim Aziziye okurlarıyla buluşuyor.04 Şubat 2018
Türk dünyasına açılan kapı: Erzurum02 Şubat 2018
Şehir Tiyatrosu’ndan muhteşem oyun 31 Ocak 2018
Yenigün Gözlem yayında30 Ocak 2018
El sanatları sergisi açıldı17 Ocak 2018
​Necip Fazıl İmam Hatip’ten şiir gecesi15 Ocak 2018
​Codur’un "Perdenin Ardındaki Dünya" kitabı çıktı13 Ocak 2018
​Kur’an bülbüllerinden muhteşem tilavet12 Ocak 2018
​Büyükşehir’den yeni kültür yayını11 Ocak 2018
Sarıkamış’ta organizasyon yetersizliği!08 Ocak 2018
​Kardan Adam, sezonu açıyor02 Ocak 2018
Fetih gecesine yoğun ilgi02 Ocak 2018
​Büyükşehir Türkü Paşa Raci Alkır’ı andı23 Aralık 2017
‘Anadolu Destanı’na alkış yağdı18 Aralık 2017
​Kültür ve Spor Kompleksi adeta okul gibi12 Aralık 2017
​Büyükşehir Âşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2017
​Âşık Ruhani’den Sekmen’e teşekkür plaketi10 Aralık 2017
​İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi açıldı22 Kasım 2017
​Salonlara yerli film damgası20 Kasım 2017
​Sinemada en çok komedi filmleri tercih edildi16 Kasım 2017
​Tezhip ve minyatür sergisi açıldı27 Ekim 2017
​Sinemada tercihimiz Türk filmleri24 Ekim 2017
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması kayıtları devam ediyor23 Ekim 2017
​Öğrenciler sinema ile buluşuyor23 Ekim 2017
​Bekir Develi gençlerle buluştu28 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
Sanatçı Topatan’ın sergisi büyüledi18 Ağustos 2017
Yöresel ev yapana büyük fırsat11 Ağustos 2017
Film sayısı arttı ama izleyici azaldı03 Temmuz 2017
Bir başkadır Erzurum’da Ramazan30 Mayıs 2017
Yılsonu sergisi göz kamaştırdı17 Mayıs 2017
ESMEK’in yılsonu sergisi büyüledi15 Mayıs 2017
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun daha06 Nisan 2017
TYB’nin yılın yazar ödül töreni 02 Nisan 2017
Erzurum’da Kültür Haftası kutlanacak24 Mart 2017
Büyükşehir’den Muhteşem Program22 Mart 2017
Büyükşehir’den 99. Yıl Anısı13 Mart 2017
Başkan Sekmen’den en güzel vefa örneği06 Mart 2017
Büyükşehir Aşık Sümmani’yi andı18 Şubat 2017
Pastacılık kursuna büyük ilgi 31 Ocak 2017
Topbaş Erzurum standını ziyaret etti30 Ocak 2017
EMITT fuarı’nda Erzurum rüzgârı esiyor27 Ocak 2017
Ilıca Termal EMITT’e göz kamaştırıyor27 Ocak 2017
İstanbul EMITT fuarında Erzurum rüzgarı27 Ocak 2017
Çehov Bahçesi seyirciyle buluştu31 Aralık 2016
Çocuklara tiyatroyu sevdiriyorlar26 Aralık 2016
Osmanlı Âlimi Ebubekir Efendi anıldı24 Aralık 2016
Bir yılda 87 bin kişi faydalandı 20 Aralık 2016
ESMEK kurslarında 11 bin kişi eğitim gördü17 Aralık 2016
Sekmen: Sanat hayatına da yön veriyoruz26 Kasım 2016
Çat İlçe Kütüphanesi açıldı23 Kasım 2016
Gönül Coğrafyamızdan Türküler’e yoğun ilgi 21 Kasım 2016
“Türkçe Aşkı Vatan Aşkı” büyüledi 19 Kasım 2016
Şehir Tiyatrosu perdelerini açtı17 Kasım 2016
Gözütok; Cumhuriyet bir değerdir29 Ekim 2016
Azizoğlu; Cumhuriyet kazanılmış zaferdir28 Ekim 2016
Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2016
Bulutlar: Cumhuriyet mirastır28 Ekim 2016
Nurettin Topçu Bilgi Evi açıldı27 Ekim 2016
Erzurum Yörex’in gözdesi oldu27 Ekim 2016
Erzurumlular İstarbul’da bir araya geliyor20 Ekim 2016
Codur, UYGAD Erzurum Başkanı oldu20 Ekim 2016
Mavi Kuşlar seramik sergisi açıldı18 Ekim 2016
Öğrencilere Aşure ikramı14 Ekim 2016
Kerbela Ağıtları yürekleri birleştirdi12 Ekim 2016
İkinci kültür merkezi göz kamaştıracak12 Ekim 2016
Büyükşehir ve KADEM’den gençlik fuarı08 Ekim 2016
Erzurumlu Şair'den muhteşem bir gösteri 01 Ekim 2016
Mehterana yeni görev: Düğünde konser!28 Eylül 2016
Sekmen’den ozanlara çırak yetiştirin tavsiyesi21 Eylül 2016
Cihan padişahına Erzurum vefası05 Eylül 2016
Öğrenciler Erzurum’u tanıdılar03 Eylül 2016
Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de29 Ağustos 2016
Demokrasi Nöbetleri Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de28 Ağustos 2016
Etnospor’da Erzurum Otağı zirve yaptı28 Ağustos 2016
Erdoğan Erzurum Otağını ziyaret etti26 Ağustos 2016
Sekmen: Değerlerimiz Servetimizdir18 Ağustos 2016
Demokrasi nöbetleri fotoğraf sergisinde14 Ağustos 2016
Erzurum Kongresi’nin 97. yıldönümü kutlandı 23 Temmuz 2016
Vural Engin kitaplarını imzaladı15 Temmuz 2016
Oltu Esmek İlçenin Eğitim hayatına renk kattı12 Temmuz 2016
Dadaş şair kitaplarını imzalıyor10 Temmuz 2016
Atatürk’ün Erzurum’a gelişi kutlandı03 Temmuz 2016
Prof. Dr. Ağırman Kadir Gecesini anlattı02 Temmuz 2016
BBP İl Başkanı Gözütok’un Kandil mesajı01 Temmuz 2016
Erzurum sanatkar bir ildir27 Haziran 2016
Dilipak İslam’da Vahdet’i anlattı26 Haziran 2016
Prof. Dr. Hacı Müftüoğlu’ndan doyumsuz sohbet 24 Haziran 2016
Veli Hoca Ramazan’ın faziletlerini anlattı22 Haziran 2016
Nurullah Genç Peygamber sevgisini anlattı21 Haziran 2016
Yazar Öztürk yeni medya düzenini anlattı20 Haziran 2016
Yazar Zeynal medreseleri anlattı17 Haziran 2016
Doç. Dr. Altun aile kavramını anlattı14 Haziran 2016
Tarihi mekanda Ramazan sohbeti07 Haziran 2016
Palandöken’nin sergisi büyüledi01 Haziran 2016
Kızlar kitap okuyor, erkekler tv izliyor31 Mayıs 2016
Ahilik, İslam ve Peygamber ahlakıdır25 Mayıs 2016
Güzel Sanatlar Müzesi açıldı24 Mayıs 2016
Başkan Sekmen’den Ahilik Haftası mesajı23 Mayıs 2016
Büyükşehir’den Gençlik Konseri 20 Mayıs 2016
Şiir tadında unutulmaz gece14 Mayıs 2016
Kaymakam Öz, yıl sonu sergi açılışına katıldı12 Mayıs 2016
Kırgızistan’dan Erzurum’a Sanat Köprüsü07 Mayıs 2016
Başkan Arif, Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü anlattı03 Mayıs 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi02 Mayıs 2016
Gençlik Korosu dinleyenleri büyüledi01 Mayıs 2016
Büyükşehir ‘Kut’ül Amare’yi unutmadı30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na yoğun ilgi30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı açıldı29 Nisan 2016
Kitap Fuarı kültür hayatını renklendirecek26 Nisan 2016
23 Nisan bağımsızlık tarihimizdir23 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’nda buluşuyor22 Nisan 2016
Kınalı kuzular dedelerinin izinde21 Nisan 2016
KUDAKA, Tiflis’te Bölgeyi tanıttı20 Nisan 2016
2015'te 50 bin kitap yayımlandı19 Nisan 2016
Büyükşehir’den “Medeniyet Tasavvuru” Konferansı14 Nisan 2016
Gösteri Sanatları Merkezi açıldı30 Mart 2016
Büyükşehir’den “Son Kale Türkiye” konferansı30 Mart 2016
Büyükşehir’den kitap okuma etkinliği28 Mart 2016
Göktaş: Tarih bir milletin aynasıdır28 Mart 2016
Büyükşehir’den anlamlı program 21 Mart 2016
18 Mart’a özel oyun20 Mart 2016
Kar Film Festivalinde 11 ödül19 Mart 2016
Bekir Develi hayranlarıyla buluştu17 Mart 2016
Kültür Sanat medyanın görünür alanında yok17 Mart 2016
Kar Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor16 Mart 2016
Büyükşehir’den 12 Mart’a özel dergi15 Mart 2016
Palandöken Belediyesi Halk Oyunları il birincisi15 Mart 2016
Atatürk Üniversitesi’nden Kosova paneli04 Mart 2016
Büyükşehir, II. Abdülhamid Han’ı andı29 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu Engelliler için oynadı24 Şubat 2016
Palandöken yok olan mesleğe sahip çıktı24 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun18 Şubat 2016
Uzundere’de “Herfene” ilgi gördü08 Şubat 2016
Aziziye’den 2016 Erzurum Ajandası08 Şubat 2016
Şehir tiyatrosu yeni yetenekleri bekliyor04 Şubat 2016
Ilıca Termal standına büyük ilgi01 Şubat 2016
Erzurum Standına konuk oldular30 Ocak 2016
EMITT 2016’da Erzurum ilgisi29 Ocak 2016
Sekmen, başarılı öğrencileri ağırladı27 Ocak 2016
Büyükşehir’den ilçelerde sanat etkinliği26 Ocak 2016
“Dilden Gönüle” şiir gecesi22 Ocak 2016
Milli değerlerimiz milletimizin mefkûresidir14 Ocak 2016
Erzurum Gençlik Meclisi’nden tiyatro günleri11 Ocak 2016
Öz’den Sarıkamış Harekatı Konferansı04 Ocak 2016
Büyükşehir, Halk Oyunlarında Türkiye birincisi 29 Aralık 2015
Kitap Dostu Başkan: Mehmet Sekmen 29 Aralık 2015
Sarıkamış Harekâtı’nın 101. Yılı anıldı25 Aralık 2015
Büyükşehir, Halk Edebiyatını yaşatıyor24 Aralık 2015
Büyükşehir, Sanatta da öncü21 Aralık 2015
Bir başkadır Erzurum akşamları20 Aralık 2015
İbrahim Erkal unutulmaz bir gece yaşattı20 Aralık 2015
Yedi dilde şiir okudular17 Aralık 2015
Aziziye'ye çocukları tiyatro ile buluşturdu15 Aralık 2015
Büyükşehir, Aşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2015
Tortum Şalelesi’ne rekreasyon alanı için ilk adım06 Aralık 2015
Büyükşehir’den Hâfız Faruk Kaleli’ye vefa24 Kasım 2015
Müze sayısı yüzde 12 arttı12 Kasım 2015
Şehir Tiyatrosu yeni yetenekleri keşfedecek11 Kasım 2015
Opera ve bale salonu arttı, oynanan eser azaldı02 Kasım 2015
Altınok ve Güler, gençlik meclisi’ne konuk oldu26 Ekim 2015
Erzurum’un kültür evi Habib Baba Kütüphanesi11 Ekim 2015
Erzurum evleri turizmin yüz akı olacak 08 Ekim 2015
Palandöken Kültür Merkezi öğretim yılına hazır17 Eylül 2015
12 Eylül Darbesinin amacı neydi?12 Eylül 2015
Büyükşehir Sanat Merkezi’ni kurdu06 Eylül 2015
Erzurum Kongresi'nin gizlenen gerçekleri06 Ağustos 2015
Öğrencilerinden kısa metrajlı film06 Ağustos 2015
Benim İçin Üzülme Dizisinin Emine’si Erzurum’da05 Ağustos 2015
Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması başlıyor20 Temmuz 2015
Sekmen: Kadir Gecesi hayırlara vesile olsun”12 Temmuz 2015
Erzurum'da Ramazan geceleri başka11 Temmuz 2015
Hem cehalet, hem gaflet hem de ihanet11 Temmuz 2015
Vakkasoğlu, ‘Ramazan Medeniyeti’ni anlattı09 Temmuz 2015
Fethi Siverekli konseri büyüledi08 Temmuz 2015
Sekmen: “Tiyatro ile kültürümüzü yaşatıyoruz”08 Temmuz 2015
Mehmet Emin Ay, Ramazan Geceleri’ne konuk oldu07 Temmuz 2015
Özer Ramazan Geceleri’ne renk kattı06 Temmuz 2015
Mehmetcik Kore’de Ezan okuyor05 Temmuz 2015
Sinema salonlar sayısı yüzde 3,2 arttı02 Temmuz 2015
Ezgileriyle İslam Coğrafyasındaki zulmü anlattı01 Temmuz 2015
Kaymakam Amca’dan çocuklara sinema jesti!28 Haziran 2015
Vali Altıparmak “Turizmde Süreklilik Sağlanmalı"27 Haziran 2015
Davetlilere nikah şekeri yerine lavanta kesesi25 Haziran 2015
Ramazan Eğlenceleri Kentmeydanı’nda18 Haziran 2015
ER-VAK’tan Erzurum Kültürüne bir katkı daha17 Haziran 2015
Erzurum’da Ramazan dolu dolu geçecek17 Haziran 2015
Liselilerden "Hobi Saatleri’ Sergisi15 Haziran 2015
Liselilerin yıl sonu resim sergisi büyüledi09 Haziran 2015
Erzurum Genç Yazarlarını buldu09 Haziran 2015
Palandöken Türkiye Halk Oyunları şampiyonu oldu03 Haziran 2015
Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı03 Haziran 2015
Kubat Erzurumluları coşturdu31 Mayıs 2015
Büyükşehir Belediyesi'nden Fetih kutlaması29 Mayıs 2015
Asıl olan Fethi anmak değil sahip çıkmaktır29 Mayıs 2015
Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni yapıldı27 Mayıs 2015
Emeğin sergisi beğeni topladı25 Mayıs 2015
Palandöken'nin yılsonu sergisi göz kamaştırdı23 Mayıs 2015
Halk oyunları şampiyonası başladı23 Mayıs 2015
Milli Mücadele ruhunu yaşıyorlar23 Mayıs 2015
Tabyaların tahribatına izin verilemez18 Mayıs 2015
19 Mayıs kurtuluş yolunun başlangıcıdır18 Mayıs 2015
İbrahim Hakkı Hazretleri'ne ilgisiz anma17 Mayıs 2015
Uçurtma şenliğine büyük ilgi16 Mayıs 2015
Büyükşehir’den Aysun Gültekin konseri15 Mayıs 2015
Batıda Çanakkale ne ise Doğu’da da Erzurum odur14 Mayıs 2015
Semazen kursu ilgi görüyor13 Mayıs 2015
Erzurum Çanakkale Şehitlerini Anıyor12 Mayıs 2015
Travego Firarda, 10. Yılını Erzurum’da kutluyor12 Mayıs 2015
Kuzeydoğu’nun dikey dünyasını yazdı12 Mayıs 2015
Ahilik islam ahlakıdır11 Mayıs 2015
Çermik Festivali 3 gün coşku yaşattı11 Mayıs 2015
Vakıflar dayanışma ruhudur11 Mayıs 2015
ERİHDER Çizgi Romanı tanıttı11 Mayıs 2015

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH