​Çocuklarınızı kış hastalıklarından koruyun
​Dünyanın havası en temiz şehri Helsinki
​Antalya’dan madalya ile döndüler
Aziziye toplu sözleşme mutluluğu
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Kültür

Çermik Festivali coşkulu başladı
08 Mayıs 2015
Aziziye Belediyesi ilkini gerçekleştirdiği 1. Ilıca Çermik Festivali ile kaplıcaların tanıtımını yapıyor. Festival Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Efkan Ala’nın da katıldığı kortej yürüyüşü ve konserler ile başladı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Yenikuşak / Haber Merkezi
Aziziye Belediyesi’nin bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği “1. Ilıca Çermik Festivali” coşkulu başladı. Ilıca Aziziye Caddesi’nden Orhan Tavlı Stadı’na kadar devam eden mehteranlı, atlı ciritli kortej yürüyüşü ile başlayan festival ilçede adeta bayram havası estiriyor. İlçe sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği festivale Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala, AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, Erzurum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Aziziye Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Selim Alak, Aziziye Muhtarlar Derneği Başkanı Fariz Yavulu, Ilıca Mahalle Muhtarı Timur Meral, büyükşehir belediyesi bürokratları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kortej yürüyüşünde vatandaşların büyük ilgisini karşılıksız bırakmayan Efkan Ala, balkonlardan alkışlarla destek verenleri de protokol üyeleriyle birlikte selamlamayı ihmal etmedi.

ALA: ILICA’YA HİZMETLERİN EN GÜZELİ GELECEK
Festivalin açılışında konuşan Ala, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğini kaydetti. Ala, çocukluğunda hafta sonlarını Ilıca’da geçirdiğini ifade ederek, ilçeye hizmetlerin en güzelini getirmek için çalışacağını belirtti.
Türkiye'nin gelişmiş 20 ülkenin başkanlığını yaptığını ve 2023 hedefi olarak en gelişmiş 10 ülke arasında yer almayı amaçladığını kaydeden Ala, “Yine beraber miyiz? Yine birlikte miyiz? Peki Türkiye'yi oraya taşıyacak kadrolar Erzurum için ne düşünüyor? Ilıca için ne düşünüyor? Aziziye için ne düşünüyor? Şimdi diyoruz ki 'nasıl ki Türkiye hedefimiz ilk 10 ekonomi arasına, büyük ülke arasına girmek ise Erzurum için de, Ilıca için de, Aziziyemiz için de, tabi Dadaşkentle birlikte Türkiye'nin en gelişmiş illeri arasına girecek Erzurum. Bunu da yatırım üssü, hizmet üssü ticaret üssü olarak yapacağız." dedi.
“Bizim siyasi istikrardan daha kıymetli bir değerimiz yok, siyaseten kalkınma için.” diyen Efkan Ala, “Türkiye cumhurbaşkanını sandıktan seçerek halkın ilk seçtiği cumhurbaşkanı olarak yüksek bir oyla Ankara'ya gönderdi. Gitti ve bizim değerlerimizi Birleşmiş Milletler dahil dünyanın her platformunda en iyi şekilde savunuyor mu? Evet, şimdi biz de diyoruz ki Türkiye'nin bu hedeflerini Ilıca'nın bu hedeflerini biz tabi Dadaşkentle Ilıca birlikte Aziziye'nin hedeflerini Erzurum'un bu hedeflerini gerçekleştirmek için de yine çok güçlü bir istikrar imzası atacak mıyız? Bizim siyasi istikrardan daha kıymetli bir değerimiz yok, siyaseten kalkınma için. Bakın bütün dünya şu 4-5 yıldır Avrupa Birliği, Amerika, Japonya, Fransa ve Almanya dahil hepsi ekonomik krize girdi ve sarsıntı geçirdi, öyle mi? Ama Allah'ın izniyle Türkiye sizin o sandıkta attığınız o imzanın yönetime yansıması nedeniyle şahsi istikrarı güçlü bir biçimde elde ettiği için ve burada aldığı iradeyle gidip Ankara'da da dimdik durduğu için, bakın böyle dünyaya mesaj verebildiği için ne yapıyor oralarda diz çökmüyor. Ankara'da da o iradenin gereğini yerine getiriyor. O bakımdan o kalkınmayı da biz sağlayacağız ve biz Türkiye'yi arzu ettiği yere Erzurumla, Ilıcayla ve Aziziyemizle birlikte çıkaracağız." ifadelerini kullandı.

SEKMEN: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ
“1. Ilıca Çermik Festivali hayırlı olsun” ifadeleriyle konuşmasına başlayan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şunları söyledi: “Biz size dedik ki, bizi tercih ederseniz, Ilıcamızı yeniden inşa edeceğiz. Ilıcamızda kültürel sportif ve sanatsal faaliyetlere ağırlık vereceğiz. İşte bunun gereğini en güzel şekilde yerine getirmek için gayret ediyoruz. Tabi Ilıca’yı yeni baştan imar edeceğiz. TOKİ ile birlikte bunu yapacağız. Altyapısıyla beraber, çevresiyle beraber, ulaşımıyla beraber ama bir şey var ki yatırımlarıyla beraber, Aziziye ilçemiz yeni baştan imar edilecek. Allah’ın verdiği lütuf olarak gördüğüm, bu sıcak sular inşallah sağlığımıza ve tesislerle beraber bu bölgemize büyük faydalar sağlayacak. Burada yeni sosyal tesisler oteller olacağı gibi aynı zamanda meyveciliğe ve sebzeciliğe bu bölgede ağırlık vereceğiz. Göreceksiniz ki, bir müddet sonra Aziziyemiz, Ilıcamız farklı bir konuma taşınmış. Erzurumumuz taşınacak, Erzurumumuzu yeni baştan hep beraber, belediyecilik hizmetleriyle beraber, kültürel, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerle, bunun yanında da üretim yatırım ve istihdam hizmetleriyle inşallah Erzurumumuzu farklı bir noktaya taşıyacağız. Bizi yalnız bırakmayın, bizi güçlü bir şekilde hizmette var kılın ki, hizmetlerimiz devam etsin.” 

ÖZ: FESTİVAL TANITIMA BÜYÜK KATKI SUNACAK
Yaklaşık bir buçuk yıldır Ilıca’da görev yaptığını kaydeden İlçe Kaymakamı Zafer Öz, “Bu festival coşkusunu sizlere paylaştığım için büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.” dedi. Öz, “Geride bıraktığımız sürede belediye başkanımızla birlikte ilçemizin her anlamda kalkınması adına çalışmalar yapıyor, el ele gönül gönüle veriyor önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ilıcamızın en önemli fırsatlarından birisi olan kaplıcamızı önce Erzurum’a, sonra ülkemize ve uluslararası alana tanıtımı için uğraşıyoruz. Bu anlamda termal ve sağlık turizminin merkezi olması hasebiyle özel sektör yatırımlarını da burayla çekmek istiyoruz. Festivalimizin tanıtım anlamında çok faydalı olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

ORHAN: ILICA’NIN TANITIMI İÇİN GÜZEL BİR BİRLİKTELİK OLUŞTURDUK
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise, “Yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetlere beşiklik etmiş; bölgenin eğitim, kültür, sanat ve ticaret merkezi olmuş, güzel şehrimiz Erzurum’un, batıya açılan kapısına; şirin ilçemiz Aziziye’ye hoş geldiniz. Tarihi ve kültürel dokusuyla; havası, karı, suyu ve doğal güzellikleriyle; sıcak, samimi ve mert insanlarıyla ifade bulmuş olan Erzurum’un adını, kahramanlık destanlarından alan ilçesine, Aziziye’ye hoş geldiniz. ” sözleriyle konuşmasına başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in destekleri, ilçe kaymakamı, esnaf ve sanatkârlar odası başkanı, muhtarlar derneği ile bir birliktelik oluşturarak yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Orhan, “Yaptığımız titiz çalışma ve istişareler neticesinde, gerek ilçemizin tanıtımına katkı sunacak ve gerekse de Erzurum’un sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına hareketlilik kazandıracak bir festival düzenledik. Ilıca kaplıcaları, Saltuklular, Kara ve Akkoyunlar, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman gibi tarihimize yön veren padişahlara ev sahipliği yapmış, Matrakçı Nasuh tarafından minyatürü çizilmiş, 16. yüzyıl yazarlarından ve bürokratlarından olan Aşık Ahmet’in, Menâzirü’l Avâlim isimli eserine konu olmuştur. Ilıca hatta ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin 1645 yılındaki Erzurum yolculuğunda da geçiş güzergahı olarak yer almıştır. 3 Temmuz 1919’da Milli Mücadeleyi teşkilatlandırmak üzere yola çıkan Mustafa Kemal’in Erzurum’a gelirken ilk karşılandığı yer olan Ilıca, büyük önderin “Bu Milletle neler yapılmaz ki” sözüne mazhar olmuştur.” diye konuştu.

AZİZİYE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK ADIMLAR ATIYORUZ
Konuşmasında bir yıllık görev süresinde yaptığı çalışmalardan da kısaca bahseden Başkan Orhan, “Bir yılda ilçemiz adına çok önemli hizmetlerin planlamasını ve altyapısını oluşturduk. Ilıca’nın merkezini ilgilendiren 380 konut, 114 işyeri ve bir caminin inşaat alanı oluşturuldu, temeller atılıyor. Bu proje görsellerini de inşaat alanının girişinde paylaştığımız gibi tamamlandığında kentsel dönüşüm hız kazanacak, ilçemizin adeta çehresi değişecek.  Ilıca’da eski isimleriyle Yeşil Mahalle’de dönüşüm sürerken, Bahçelievler Mahallesi için de TOKİ ile protokollerimizi yaptık. Dadaşkent’te Gezköy için proje süreci devam ediyor, 200 Evler Bölgemizin de dönüşümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyemizin destekleri sayesinde gerçekleşecek. Termal turizmde bir yandan yeni yatırımlar yaparken, diğer yandan yatırımcıları ilçemize getirmek için çalışıyoruz. 18 aile kabinini kısa bir süre önce hizmete açarken, yeni yatırımlar için girişimlerimiz sürüyor. Bu bahar sezonu ile birlikte gerek Dadaşkent’te ve gerekse Ilıca‘da yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte ciddi manada asfaltlama çalışması yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Dadaşkent’te geçtiğimiz yıl iki parkın model olarak çevresini açtık, bu uygulama bu yıl da hem Ilıca’da, hem de Dadaşkent’te devam edecek. Sosyal belediyecilik alanında girişimcilik, meslek edindirme ve hobi kurslarımız yeni AZMEK binamızda artarak sürüyor. İlçemizin tarihini, kültürünü ve değerlerini anlatan yayınlarımızın sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Sportif alanda Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü kurarak, futbolda Ilıca İdman Ocağı Belediyespor markasının yanına, hentbolda Termalspor markasını ekledik. Termalspor Hentbol 2. Ligi’nde mücadeleye başladığı ilk yılında finalde elenerek, birinci lig kapısından döndü.” şeklinde konuştu.

HALKIMIZLA EL ELE GÖNÜL GÖNÜLEYİZ
“Sizlere söz verdiğimiz gibi projelerimizi birer birer gerçekleştireceğiz.” Diyen Başkan Orhan sözlerine şöyle devam etti: “Göreve başladığımız ilk günlerde yaptığımız anketlerdeki gibi, sizlerin önceliği, her zaman bizim de önceliğimiz olacak. Anketlerle ve farklı iletişim kanallarıyla her zaman görüşlerinizi alacak, hizmet vizyonumuzu da bu doğrultuda şekillendireceğiz. Şunu bilmenizi istiyorum ki, bizim Ilıca ve Dadaşkent’in yanısıra 69 tane de mahalle statüsünde köyümüz mevcut. Hizmette hiçbir ayrımcılık yapmadan Ilıca ve Dadaşkent’e olduğu gibi 69 köyümüz için de güzel hedeflerimiz var. Bunları birer birer gerçekleştireceğiz. Bunları sizlerle el ele, gönül gönüle vererek gerçekleştiriyoruz. Sizlerin duası ve destekleriyle de inşallah başaracağız. Sizlerin bizlere tevdi ettiğiniz kutsal emanetin ve bu ulvi görevin bilincindeyiz. Bu amaç doğrultusunda hizmet üretiyor, belediye kaynaklarımızı adil ve eşit bir şekilde ilçemizin her köşesine yayıyoruz. Burada vurgu yapmak istediğim bir konu var. Geride bıraktığımız bir yılda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen, yerel yönetim tecrübesi ve siyasi kimliğiyle bize her konuda ağabeyilik yapıyor. İlçemize yaptığımız her hizmete ciddi manada destek ve katkı sunuyor. Bizim ilçemiz adına, sizler adına sunduğumuz her talebe, her projeye sonsuz destek veriyor. Merkezi hükümetten eski içişleri Bakanımız Efkan Ala başta olmak üzere, Erzurum milletvekillerimizden her zaman büyük destek görüyoruz. Huzurlarınızda sayın bakanımıza, Erzurum milletvekillerimize ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” 

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE İLÇE HALKI SAHİPLENDİ
Aziziye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selim Alak ise, Ilıca’nın 60-70 yıllık hayalinin gerçek olduğunu, bu festivallerle ilçenin adının dünyaya duyurulacağına vurgu yaptı. Ilıca Mahalle Muhtarı Timur Meral de, 40 yıl öncesine kadar her 7 Mayıs’ta çevre il, ilçe ve köylerden insanların Ilıca’ya gelerek çadırlar kurduğunu, bu şekilde güzel birliktelikler oluştuğunu belirtti ve festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

DOLU DOLU ÜÇ GÜN
Festivalde konuşmaların ardından Dadaş bar ekibi gösteri sundu. Daha sonra Erzurumlu TRT sanatçısı Ülkü Eyüpoğulları konser verdi. Festivalin birinci günü ünlü sanatçı Fettah Can konseri ve ardından havai fişek gösterisi il sona erdi.
Festivalde konser veren Ülkü Eyüpoğulları’na İlçe Kaymakamı Zafer Öz Fettah Can’a da Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile Milletvekili Adayı Zafer Tarıkdaroğlu tarafından yöresel ürünlerden el emeği göz nuru çeşitli hediyeler takdim edildi.
Üç gün sürecek festivalin ikinci gününde Yavuz Değirmenci ve Bekçi Bekir, üçüncü gününde de Emre Kaya sahne alacak. Festivalde yerel ürünlerin yer aldığı standlar yer alırken, oluşturulan oyun alanlarında da çocuklar doyumsuz zamanlar geçiriyor.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Kültür Haberleri

Başlık Tarih
 
Memiş, “Canlı performansın ayrı bir büyüsü var”13 Ocak 2019
​Büyükşehir’den kültür hizmeti: Erzurum kitaplığı13 Aralık 2018
Altun’un kitapları Dünya üniversitelerinde26 Kasım 2018
​‘Bay Hiç’e tiyatro severlerden tam not20 Kasım 2018
​Teyyo Pehlivan çocukları unutmadı19 Kasım 2018
​Aşık Rahmani şehadetinin 25. yılında anıldı26 Ekim 2018
​Türkiye’deki kütüphane sayısı açıklandı08 Ağustos 2018
​Yaz kursları büyük ilgi görüyor08 Ağustos 2018
​Yazar Burak Codur; “Sanat yaradanı aramaktır”29 Temmuz 2018
Esmek kursiyerleri el emeklerini sergiledi07 Temmuz 2018
Sinema ve tiyatroya olan ilgi artıyor28 Haziran 2018
7. Kısa Film Senaryo yarışması sonuçlandı06 Haziran 2018
Tiyatro festivalinden ödülle döndüler01 Haziran 2018
​Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü14 Mayıs 2018
​AB Bilgi Merkezi öğrencilere sinema keyfi yaşattı11 Mayıs 2018
El Sanatları sergisi açıldı11 Mayıs 2018
​5. Doğu Anadolu Kitap Fuarı açıldı08 Mayıs 2018
​Doğu’nun Kalbi Erzurum Kitap Fuarı’nda atacak07 Mayıs 2018
​EŞT’den 23 Nisan’a özel çocuk şenliği25 Nisan 2018
​Türkiye’de üretilen kitap sayısı arttı20 Nisan 2018
​“Komşu Köyün Delisi” beğeni topladı16 Nisan 2018
​Büyükşehir’den Kitap Okuma etkinliği30 Mart 2018
​Büyükşehir Sokak etkinliğinden tam not aldı28 Mart 2018
​Yeniden Gönül Seferberliği28 Mart 2018
​Erzurum Tiyatroda Bölge Şampiyonu28 Mart 2018
​“Diriliş Senfonisi” seyirciyle buluştu20 Mart 2018
Okuma alışkanlığı yok olmak üzere14 Mart 2018
​100. Yıla Özel Gazete Sergisi14 Mart 2018
Ebru Atölyesi gençlerle buluştu09 Mart 2018
Kültür ve Sanat yarışması başlıyor02 Mart 2018
​AGD’den ‘Şehadet Gecesi’ programı26 Şubat 2018
​Türkiye yerli film üretiminde 1 numara26 Şubat 2018
​Beyaz işi kursunu bitirip sertifika aldılar 09 Şubat 2018
Şehr’i Kadim Aziziye okurlarıyla buluşuyor.04 Şubat 2018
Türk dünyasına açılan kapı: Erzurum02 Şubat 2018
Şehir Tiyatrosu’ndan muhteşem oyun 31 Ocak 2018
Yenigün Gözlem yayında30 Ocak 2018
El sanatları sergisi açıldı17 Ocak 2018
​Necip Fazıl İmam Hatip’ten şiir gecesi15 Ocak 2018
​Codur’un "Perdenin Ardındaki Dünya" kitabı çıktı13 Ocak 2018
​Kur’an bülbüllerinden muhteşem tilavet12 Ocak 2018
​Büyükşehir’den yeni kültür yayını11 Ocak 2018
Sarıkamış’ta organizasyon yetersizliği!08 Ocak 2018
​Kardan Adam, sezonu açıyor02 Ocak 2018
Fetih gecesine yoğun ilgi02 Ocak 2018
​Büyükşehir Türkü Paşa Raci Alkır’ı andı23 Aralık 2017
‘Anadolu Destanı’na alkış yağdı18 Aralık 2017
​Kültür ve Spor Kompleksi adeta okul gibi12 Aralık 2017
​Büyükşehir Âşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2017
​Âşık Ruhani’den Sekmen’e teşekkür plaketi10 Aralık 2017
​İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi açıldı22 Kasım 2017
​Salonlara yerli film damgası20 Kasım 2017
​Sinemada en çok komedi filmleri tercih edildi16 Kasım 2017
​Tezhip ve minyatür sergisi açıldı27 Ekim 2017
​Sinemada tercihimiz Türk filmleri24 Ekim 2017
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması kayıtları devam ediyor23 Ekim 2017
​Öğrenciler sinema ile buluşuyor23 Ekim 2017
​Bekir Develi gençlerle buluştu28 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
Sanatçı Topatan’ın sergisi büyüledi18 Ağustos 2017
Yöresel ev yapana büyük fırsat11 Ağustos 2017
Film sayısı arttı ama izleyici azaldı03 Temmuz 2017
Bir başkadır Erzurum’da Ramazan30 Mayıs 2017
Yılsonu sergisi göz kamaştırdı17 Mayıs 2017
ESMEK’in yılsonu sergisi büyüledi15 Mayıs 2017
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun daha06 Nisan 2017
TYB’nin yılın yazar ödül töreni 02 Nisan 2017
Erzurum’da Kültür Haftası kutlanacak24 Mart 2017
Büyükşehir’den Muhteşem Program22 Mart 2017
Büyükşehir’den 99. Yıl Anısı13 Mart 2017
Başkan Sekmen’den en güzel vefa örneği06 Mart 2017
Büyükşehir Aşık Sümmani’yi andı18 Şubat 2017
Pastacılık kursuna büyük ilgi 31 Ocak 2017
Topbaş Erzurum standını ziyaret etti30 Ocak 2017
EMITT fuarı’nda Erzurum rüzgârı esiyor27 Ocak 2017
Ilıca Termal EMITT’e göz kamaştırıyor27 Ocak 2017
İstanbul EMITT fuarında Erzurum rüzgarı27 Ocak 2017
Çehov Bahçesi seyirciyle buluştu31 Aralık 2016
Çocuklara tiyatroyu sevdiriyorlar26 Aralık 2016
Osmanlı Âlimi Ebubekir Efendi anıldı24 Aralık 2016
Bir yılda 87 bin kişi faydalandı 20 Aralık 2016
ESMEK kurslarında 11 bin kişi eğitim gördü17 Aralık 2016
Sekmen: Sanat hayatına da yön veriyoruz26 Kasım 2016
Çat İlçe Kütüphanesi açıldı23 Kasım 2016
Gönül Coğrafyamızdan Türküler’e yoğun ilgi 21 Kasım 2016
“Türkçe Aşkı Vatan Aşkı” büyüledi 19 Kasım 2016
Şehir Tiyatrosu perdelerini açtı17 Kasım 2016
Gözütok; Cumhuriyet bir değerdir29 Ekim 2016
Azizoğlu; Cumhuriyet kazanılmış zaferdir28 Ekim 2016
Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2016
Bulutlar: Cumhuriyet mirastır28 Ekim 2016
Nurettin Topçu Bilgi Evi açıldı27 Ekim 2016
Erzurum Yörex’in gözdesi oldu27 Ekim 2016
Erzurumlular İstarbul’da bir araya geliyor20 Ekim 2016
Codur, UYGAD Erzurum Başkanı oldu20 Ekim 2016
Mavi Kuşlar seramik sergisi açıldı18 Ekim 2016
Öğrencilere Aşure ikramı14 Ekim 2016
Kerbela Ağıtları yürekleri birleştirdi12 Ekim 2016
İkinci kültür merkezi göz kamaştıracak12 Ekim 2016
Büyükşehir ve KADEM’den gençlik fuarı08 Ekim 2016
Erzurumlu Şair'den muhteşem bir gösteri 01 Ekim 2016
Mehterana yeni görev: Düğünde konser!28 Eylül 2016
Sekmen’den ozanlara çırak yetiştirin tavsiyesi21 Eylül 2016
Cihan padişahına Erzurum vefası05 Eylül 2016
Öğrenciler Erzurum’u tanıdılar03 Eylül 2016
Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de29 Ağustos 2016
Demokrasi Nöbetleri Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de28 Ağustos 2016
Etnospor’da Erzurum Otağı zirve yaptı28 Ağustos 2016
Erdoğan Erzurum Otağını ziyaret etti26 Ağustos 2016
Sekmen: Değerlerimiz Servetimizdir18 Ağustos 2016
Demokrasi nöbetleri fotoğraf sergisinde14 Ağustos 2016
Erzurum Kongresi’nin 97. yıldönümü kutlandı 23 Temmuz 2016
Vural Engin kitaplarını imzaladı15 Temmuz 2016
Oltu Esmek İlçenin Eğitim hayatına renk kattı12 Temmuz 2016
Dadaş şair kitaplarını imzalıyor10 Temmuz 2016
Atatürk’ün Erzurum’a gelişi kutlandı03 Temmuz 2016
Prof. Dr. Ağırman Kadir Gecesini anlattı02 Temmuz 2016
BBP İl Başkanı Gözütok’un Kandil mesajı01 Temmuz 2016
Erzurum sanatkar bir ildir27 Haziran 2016
Dilipak İslam’da Vahdet’i anlattı26 Haziran 2016
Prof. Dr. Hacı Müftüoğlu’ndan doyumsuz sohbet 24 Haziran 2016
Veli Hoca Ramazan’ın faziletlerini anlattı22 Haziran 2016
Nurullah Genç Peygamber sevgisini anlattı21 Haziran 2016
Yazar Öztürk yeni medya düzenini anlattı20 Haziran 2016
Yazar Zeynal medreseleri anlattı17 Haziran 2016
Doç. Dr. Altun aile kavramını anlattı14 Haziran 2016
Tarihi mekanda Ramazan sohbeti07 Haziran 2016
Palandöken’nin sergisi büyüledi01 Haziran 2016
Kızlar kitap okuyor, erkekler tv izliyor31 Mayıs 2016
Ahilik, İslam ve Peygamber ahlakıdır25 Mayıs 2016
Güzel Sanatlar Müzesi açıldı24 Mayıs 2016
Başkan Sekmen’den Ahilik Haftası mesajı23 Mayıs 2016
Büyükşehir’den Gençlik Konseri 20 Mayıs 2016
Şiir tadında unutulmaz gece14 Mayıs 2016
Kaymakam Öz, yıl sonu sergi açılışına katıldı12 Mayıs 2016
Kırgızistan’dan Erzurum’a Sanat Köprüsü07 Mayıs 2016
Başkan Arif, Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü anlattı03 Mayıs 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi02 Mayıs 2016
Gençlik Korosu dinleyenleri büyüledi01 Mayıs 2016
Büyükşehir ‘Kut’ül Amare’yi unutmadı30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na yoğun ilgi30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı açıldı29 Nisan 2016
Kitap Fuarı kültür hayatını renklendirecek26 Nisan 2016
23 Nisan bağımsızlık tarihimizdir23 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’nda buluşuyor22 Nisan 2016
Kınalı kuzular dedelerinin izinde21 Nisan 2016
KUDAKA, Tiflis’te Bölgeyi tanıttı20 Nisan 2016
2015'te 50 bin kitap yayımlandı19 Nisan 2016
Büyükşehir’den “Medeniyet Tasavvuru” Konferansı14 Nisan 2016
Gösteri Sanatları Merkezi açıldı30 Mart 2016
Büyükşehir’den “Son Kale Türkiye” konferansı30 Mart 2016
Büyükşehir’den kitap okuma etkinliği28 Mart 2016
Göktaş: Tarih bir milletin aynasıdır28 Mart 2016
Büyükşehir, yeni yazarlar yetiştiriyor25 Mart 2016
Büyükşehir’den anlamlı program 21 Mart 2016
18 Mart’a özel oyun20 Mart 2016
Kar Film Festivalinde 11 ödül19 Mart 2016
Bekir Develi hayranlarıyla buluştu17 Mart 2016
Kültür Sanat medyanın görünür alanında yok17 Mart 2016
Kar Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor16 Mart 2016
Büyükşehir’den 12 Mart’a özel dergi15 Mart 2016
Palandöken Belediyesi Halk Oyunları il birincisi15 Mart 2016
Atatürk Üniversitesi’nden Kosova paneli04 Mart 2016
Büyükşehir, II. Abdülhamid Han’ı andı29 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu Engelliler için oynadı24 Şubat 2016
Palandöken yok olan mesleğe sahip çıktı24 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun18 Şubat 2016
Uzundere’de “Herfene” ilgi gördü08 Şubat 2016
Aziziye’den 2016 Erzurum Ajandası08 Şubat 2016
Şehir tiyatrosu yeni yetenekleri bekliyor04 Şubat 2016
Ilıca Termal standına büyük ilgi01 Şubat 2016
Erzurum Standına konuk oldular30 Ocak 2016
EMITT 2016’da Erzurum ilgisi29 Ocak 2016
Sekmen, başarılı öğrencileri ağırladı27 Ocak 2016
Büyükşehir’den ilçelerde sanat etkinliği26 Ocak 2016
“Dilden Gönüle” şiir gecesi22 Ocak 2016
Milli değerlerimiz milletimizin mefkûresidir14 Ocak 2016
Erzurum Gençlik Meclisi’nden tiyatro günleri11 Ocak 2016
Öz’den Sarıkamış Harekatı Konferansı04 Ocak 2016
Büyükşehir, Halk Oyunlarında Türkiye birincisi 29 Aralık 2015
Kitap Dostu Başkan: Mehmet Sekmen 29 Aralık 2015
Sarıkamış Harekâtı’nın 101. Yılı anıldı25 Aralık 2015
Büyükşehir, Halk Edebiyatını yaşatıyor24 Aralık 2015
Büyükşehir, Sanatta da öncü21 Aralık 2015
Bir başkadır Erzurum akşamları20 Aralık 2015
İbrahim Erkal unutulmaz bir gece yaşattı20 Aralık 2015
Yedi dilde şiir okudular17 Aralık 2015
Aziziye'ye çocukları tiyatro ile buluşturdu15 Aralık 2015
Büyükşehir, Aşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2015
Tortum Şalelesi’ne rekreasyon alanı için ilk adım06 Aralık 2015
Büyükşehir’den Hâfız Faruk Kaleli’ye vefa24 Kasım 2015
Müze sayısı yüzde 12 arttı12 Kasım 2015
Şehir Tiyatrosu yeni yetenekleri keşfedecek11 Kasım 2015
Opera ve bale salonu arttı, oynanan eser azaldı02 Kasım 2015
Altınok ve Güler, gençlik meclisi’ne konuk oldu26 Ekim 2015
Erzurum’un kültür evi Habib Baba Kütüphanesi11 Ekim 2015
Erzurum evleri turizmin yüz akı olacak 08 Ekim 2015
Palandöken Kültür Merkezi öğretim yılına hazır17 Eylül 2015
12 Eylül Darbesinin amacı neydi?12 Eylül 2015
Büyükşehir Sanat Merkezi’ni kurdu06 Eylül 2015
Erzurum Kongresi'nin gizlenen gerçekleri06 Ağustos 2015
Öğrencilerinden kısa metrajlı film06 Ağustos 2015
Benim İçin Üzülme Dizisinin Emine’si Erzurum’da05 Ağustos 2015
Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması başlıyor20 Temmuz 2015
Sekmen: Kadir Gecesi hayırlara vesile olsun”12 Temmuz 2015
Erzurum'da Ramazan geceleri başka11 Temmuz 2015
Hem cehalet, hem gaflet hem de ihanet11 Temmuz 2015
Vakkasoğlu, ‘Ramazan Medeniyeti’ni anlattı09 Temmuz 2015
Fethi Siverekli konseri büyüledi08 Temmuz 2015
Sekmen: “Tiyatro ile kültürümüzü yaşatıyoruz”08 Temmuz 2015
Mehmet Emin Ay, Ramazan Geceleri’ne konuk oldu07 Temmuz 2015
Özer Ramazan Geceleri’ne renk kattı06 Temmuz 2015
Mehmetcik Kore’de Ezan okuyor05 Temmuz 2015
Sinema salonlar sayısı yüzde 3,2 arttı02 Temmuz 2015
Ezgileriyle İslam Coğrafyasındaki zulmü anlattı01 Temmuz 2015
Kaymakam Amca’dan çocuklara sinema jesti!28 Haziran 2015
Vali Altıparmak “Turizmde Süreklilik Sağlanmalı"27 Haziran 2015
Davetlilere nikah şekeri yerine lavanta kesesi25 Haziran 2015
Ramazan Eğlenceleri Kentmeydanı’nda18 Haziran 2015
ER-VAK’tan Erzurum Kültürüne bir katkı daha17 Haziran 2015
Erzurum’da Ramazan dolu dolu geçecek17 Haziran 2015
Liselilerden "Hobi Saatleri’ Sergisi15 Haziran 2015
Liselilerin yıl sonu resim sergisi büyüledi09 Haziran 2015
Erzurum Genç Yazarlarını buldu09 Haziran 2015
Palandöken Türkiye Halk Oyunları şampiyonu oldu03 Haziran 2015
Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı03 Haziran 2015
Kubat Erzurumluları coşturdu31 Mayıs 2015
Büyükşehir Belediyesi'nden Fetih kutlaması29 Mayıs 2015
Asıl olan Fethi anmak değil sahip çıkmaktır29 Mayıs 2015
Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni yapıldı27 Mayıs 2015
Emeğin sergisi beğeni topladı25 Mayıs 2015
Palandöken'nin yılsonu sergisi göz kamaştırdı23 Mayıs 2015
Halk oyunları şampiyonası başladı23 Mayıs 2015
Milli Mücadele ruhunu yaşıyorlar23 Mayıs 2015
Tabyaların tahribatına izin verilemez18 Mayıs 2015
19 Mayıs kurtuluş yolunun başlangıcıdır18 Mayıs 2015
İbrahim Hakkı Hazretleri'ne ilgisiz anma17 Mayıs 2015
Uçurtma şenliğine büyük ilgi16 Mayıs 2015
Büyükşehir’den Aysun Gültekin konseri15 Mayıs 2015
Batıda Çanakkale ne ise Doğu’da da Erzurum odur14 Mayıs 2015
Semazen kursu ilgi görüyor13 Mayıs 2015
Erzurum Çanakkale Şehitlerini Anıyor12 Mayıs 2015
Travego Firarda, 10. Yılını Erzurum’da kutluyor12 Mayıs 2015
Kuzeydoğu’nun dikey dünyasını yazdı12 Mayıs 2015
Ahilik islam ahlakıdır11 Mayıs 2015
Çermik Festivali 3 gün coşku yaşattı11 Mayıs 2015
Vakıflar dayanışma ruhudur11 Mayıs 2015
ERİHDER Çizgi Romanı tanıttı11 Mayıs 2015
Vakıf kültürü özümüzdür11 Mayıs 2015

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH