Erzurum'da hava kirliliği alarm veriyor
"Erzurumspor’u Süper Lig’de tutmamız lazım"
​KUDAKA’dan 9 projeye teknik destek
2. OSB projelerine CMDP desteği
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın
18 Mayıs 2017
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin 2018 sonbaharına alınması gerektiğini buradan iktidara ve siyasi partilere teklif ediyoruz”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a geldi.
Erzurum Palandöken’de bir otelde gazetecilerle bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
“Kadim şehrimiz Doğu Anadolu’muzun baş şehri Erzurum’da olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Doğu Anadolu’muz başta olmak üzere ülkemizin pek çok noktasının bölgesinin şehrinin göç verdiğini biliyoruz. Ama Erzurum aynı zamanda göçte alan bir ilimiz. Aynı zamanda iki üniversiteye sahip yüz binden fazla öğrencinin eğitim hayatını sürdürdüğü bir ilim şehridir Erzurum" dedi Erzurum son yıllarda turizm alanında büyük bir atak gerçekleştirdiğini Türkiye’nin en çok turist alan yerli ve yabancı illerinin başında geldiğini söyleyen Başkan Destici ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. BBP Genel Başkanı Destici,"Ülkemizin önemli problemleri var. Problemlerin bir kısmı çözülmüş bir kısmı da çözüm aşamasında bir kısmı da henüz çözülememiştir.
 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, sözlerine şöyle devam etti:
 
TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELEDE CİDDİ BİR SINAV VERİYOR
“1983 yılında beri PKK Terör örgütü Türkiye’nin başına bela olmuştur. Şunu baştan söylemek gerek PKK ve onun uzantısı PYD YPG asla ve katta Kürt kardeşlerimizin temsilcileri değildir. Dolayısıyla PKK, PYD ve YPG’yi Kürt örgütü olarak görmek hele hele Kürtlerin haklarının savunucusu görmek bu vatana yapılacak en büyük ihanetlerin başında gelmektedir. Onun için Kürt oyları Kürt koridoru, Kürt bölgesi gibi sözlerin doğru sözler değildir. PKK terör örgütü Kürt kimliği ile yan yana getirmeden terör örgütü olduğunun altını çizerek o şekilde ifade etmek iç kamuoyunda hem de uluslararası kamuoyunda vurgu yapılmasının azami derecede önemli olduğunu altını çizmek istiyorum. Türkiye şu anda terörle mücadelede çok ciddi bir sınav veriyor. Bizimde başından beri söylediğimiz gibi tüm unsurlarına karşı toplu bir mücadele veriyor. Dağdaki teröriste karşı, hem ovadaki teröriste karşı hem şehirdekine hem belediyelere yuvalanmışlar onlara karşı hem de sözde milletvekillerine karşı sözde sivil toplum kuruluşları, gençlik kuruluşları, üniversite yapılanmaları, finans kaynakları, uluslararası bağlantılarına karşı top yekûn bir mücadele var. 34 yıl içerisinde bu süreklilik arz ederek yapılmadığı için halen daha bugün PKK diye bir derdimiz ve bir mücadele ettiğimiz katil, hain bir terör örgütü var. Şu anda bu mücadelenin doğru bir konsepte içerde ve dışarda yürüyor. Bizde Büyük Birlik Partisi olarak bütün doğru işlerin yanında durduğumuz gibi bu doğru mücadelenin de yanında durduğumuzu ve sonuna kadar desteklediğimiz ifade etmek istiyorum” dedi.
 
SEÇİM KANUNU TÜRKİYE’DE DEMOKRATİKLEŞTİRİLEREK DEĞİŞMESİ LAZIM
“16 Nisanda bir referandum yaşadık Türkiye yaklaşık 82’den buyana 35 senedir 80 darbesini yapan Darbeci Kenan evren ve cuntasının hazırlattığı bir darbe anayasasının sistemiyle yönetilmektedir. Bizde BBP olarak bu sistemin alternatifi olduğumuzu bu sistemin değiştirilmesi gerektiğini ifade ettik. BBP olarak en mükemmelimi oldu? Hayır, olmadı en nihayetinde bu bir uzlaşma ile oldu. Eksiklikleri var ve bizde bunu uyum yasaları ile giderilebileceğini umut ediyoruz. Özellikle siyasi partiler yasanın ve seçim kanunun artık Türkiye’de demokratikleştirilerek değişmesi lazım. Bugüne kadar 83’ten bugüne kadar Türkiye’yi yönetenlerin bunda vebali vardır. Bunu değiştirmemiş, dokunmamışlar bile. Bizde evet dedik ama seçim kanunun değiştirilmesi gerektiğini talep ediyoruz. Bunu derken neyi bekliyoruz, barajın kaldırılması, milletvekillerinin parti genel başkanlarının Ankara’da n değil ön seçimle kendi bölgelerinden geçilmeli. Milletvekili dağılımı adil bir hale getirilmeli, siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğu gerçeğinden hareketle hazine tarafından yapılan yardımların adil hakça ve yeterince yapılmasını bekliyoruz. Bütün seçim partilerine özellikle seçim döneminde adil ve eşit propaganda olanağının sağlanmasını talep ediyoruz. Siyasi partilerin kendi kimlikleriyle işbirliği konusunda önünün açılmasıdır”  
 
YEREL SEÇİM 2018 SONBAHARINA ALINSIN
“Yerel seçimler biliyorsunuz 2019’un Mart ayında, daha öncede bir yıl öne alınmaya çalışılmıştı ama anayasa değişikliği gerektiği için bu sağlanamamıştı. Biz şimdi zaman geçmeden 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin 2018 sonbaharına alınması gerektiğini buradan iktidara ve siyasi partilere teklif ediyoruz. Burada gerekçe şudur, kış şartlarında seçimin doğurduğu olumsuz neticeler var. İkincisi de 2019’du Türkiye’nin üç seçim değilde iki seçim yaşamasının ve yerel seçimlerin bir yıl öne alınmasının daha doğru olduğu kanaatindeyiz. Bu konuda adım atılması gerektiğin bekliyoruz” kaydetti.
 
SURİYE’NİN KUZEYİNDE YPG VE PYD YAPISINA SON VERİLMELİ
“Dış politika ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı ziyaretleri oldu. Dolayısıyla bu bütün ziyaretlerde Suriye’nin Kuzeyindeki gelişmelerle direk bağlantılı olduğunu biliyoruz. Burada baktığımız zaman Türkiye ABD ile Suriye ve PYD YPG FETÖ Ekonomik ilişkiler adalet alanındaki gelişmeler Enerji Silah savuma sanayi istikbali ilişkiler dile getirdiler. Burada en önemlisi Suriye’dir. PG, PYG konusunda Türkiye sonuna kadar haklıdır. Çünkü ABD ve Rusya başta olmak üzere bazı küresel güçler PKK ile YPG ve PYD’yi ayırıyor. Güya akıllarınca Türkiye ve dünya kamuoyunu kandırmaya çalışıyorlar. Biz ne kadar eminsek PKK eşittir PYD, YPG ABD’de Rusya da en az bizim kadar PKK’nin PYD ve YPG uzantısı olduğunu biliyor. Bunlara destek vermelerinin nedeni kendi çıkarlarını öne koymuş vaziyetteler. Bölgenin Suriye’nin Türkiye’nin çıkralarını değil sadece kendi çıkarlarını öne koymuşlardır. Başka hiçbir çıkar gözetmeksizin uluslararası dış politika yürüttükleri için bunu yapıyorlar. Bölgede Rusya ve ABD kendileri için YPG, PYD önemli olduğu için ilişkiye geçiyorlar. Bunun bedelini ilerde onlarda öder ama onlardan önce bu bedeli bölge ödüyor, Suriye ödüyor, Türkiye ödüyor. Kimsenin bize YPG, PYD eliyle bedel ödetme durumu yoktur. İktidarında bu konuda asla taviz vermemesi gerekiyor. Arkasında kim olursa olsun bize neye patlıyorsa patlasın Suriye’nin Kuzeyinde YPG ve PYD yapısına son verilmeli, aynı şekilde Irak’ın kuzeyin ’de müsaade edilmemelidir. Yarın daha büyük bedeller ödememek için bugün ne bedel varsa ödememiz gerekiyor öderiz. Kökünü kazıyalım Türkiye’nin ve bölgenin gündeminde bunu çıkaralım” ifadelerini kullandı.
 
AB BİR HAYAL TÜNELİDİR
“16 Nisan referandumunda evet değil de hayır çıksaydı Sayın Cumhurbaşkanı Trump’ın karşısında bu kadar dik ve sağlam bir duruş ortaya koyamayabilirdi. Milli iradeden gücünü almalı ve masaya oturduğunda kamuoyu desteğini, devletin bütün kurumlarını yanında görmelidir ve en önemlisi güçlü bir orduyu yanında görmelidir. Bu görüşmelerde bu görülmüştür.  Avrupa Birliği ile gerilen ilişiklerimiz var. AB bu sistem değişikliğini kabullenememiştir. Milli idare bunu kabul etmişse AB bunu kabul etmek zorundadır. AB bir hayal tünelidir. Bunu hep söyledik. Bu talepten vazgeçmeliyiz ama Avrupa ile ilişkileri güçlendirmeliyiz. İyi ilişikler içerisinde dost ülkeler olarak yürütmeliyiz. Bu hayal kapısında beklemenin bir anlamı yoktur. Türkiye bir an evvel bu AB birliği talebini geri çekmeli. Ve kendi milletine dönerek bütün problemlerini çözmelidir” belirtti.
 
TERÖRİSTLER VE ONLARA EMİRLERİ VERENLER İÇİN İDAM CEZASI GERİ GELSİN
“İdam konusu sürekli konuşuluyor. Türkiye’de bu konuda en ısrarcı talepkar olan parti Büyük Birlik Partisidir. Biz neden idamın geri gelmesini istiyoruz. Biz bütün suçlar için gelsin demiyoruz. Biz başta küçük yaşta çocuklarımıza, kızlarımıza kadınlarımıza tecavüz edip öldürenler için bu sapıklar için, ikincisi de bombayı patlatıp kurşunu sıkıp askerimizi polisimizi mahsum vatandaşlarımızı katleden teröristler ve onlara bu emirleri verenler için idam cezası gelsin diyoruz. Bizim bugün savunduğumuz tezin millet tarafından da açık ve net yoğun bir şekilde talep edildiğini görmekteyiz. İktidar partisi başta olmak üzere bununla ilgili kanun teklifi milletin önüne gelmelidir. Biz bu konuda burada da kararımızın evet olduğunu açık ve net olduğunu söylüyoruz. AB ne der? Vallahi AB’nin ne dediği bizim umurumuzda değil çünkü her gün canın yanan biziz. Askeri polisi vatandaşı şehit edilen biziz. Kadınları kızları çocukları kaçırılıp öldürülen ülke biziz” diye konuştu
 
VATANDAŞLIK MESELİ MİLLETE SORULMALI
“Azerbaycan ile Ermenistan arasında fili bir savaş durumu var. Ermenistan tarafından sürekli taciz ateşleri yapılıyor ve Ermenistan’ın işgal ettiği bir Karabağ var. Bizim burada tavrımız nettir. Azerbaycan bu konuda her şatta yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Türkiye Ermenistan işgal ettiği topraklardan çekilmeden ve başta Hocalı Katliamı olmak üzere soykırım uyguladığı katliam yaptığı dönemlerde açık özür ve tazminatları ödemediği taktirde Türkiye kesinlikle hiçbir ilişkiye girmemelidir. Sınır kapısı resmi veya gayri resmi hiçbir şekilde açılmamalıdır. Hatta daha ilerisini söyleyeyim, Türkiye’nin Ermeni vatandaşları vardır. Elbetteki bunlar TC vatandaşıdır ve azınlık hakların vardır. O haklarına sahip olarak Türkiye’de yaşamaya devam edeceklerdir. Ama onların dışında Türkiye’de sayıları 100 bini aşan Ermineler vardır. Türkiye çok acilen bunları sınır dışı etmelidir. Yani Ermenistan Azerbaycan’ın topraklarını işgal edecek orada soykırım uygulayacak. Hergün Azerbaycanlı askerlerimizi şehit edecek ve biz burada kaçak Ermenileri besleyeceğiz. Böyle bir yağma yok. Biz bunu kabul etmiyoruz ve derhal sınırdışı etmek gerektiğini net bir şekilde açıklamak istiyorum. Yine Suriye’den gelen insanlar var. Biz her zaman söyledik, kim zordaysa kucak açmalı ama vatandaşlık meseli millete sorulmalıdır. Millete sorulmadan onay ve görüş alınmadan bunlara vatandaşlık verilmesini doğru bulmuyorum. Millete sorulsun bakalım milletimiz ne diyor. Eğer her şey milli irade ise bu hususunda milletimize sorulması gerektiğini ifade ediyorum. Çok taktikli bir şekilde nitelikli olanların vatandaşlığa alınması bir nebze olsun kabul edilebilir. Ama toplu bir şekilde alınması doğru değildir. İlerde çok ağır bedelleri olur. Başta terör, işsizlik ve toplumsal barışını bozulmasında olumsuz etkileri olacağı kanaatindeyiz” şeklinde konuştu


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Aziziye'den beraberlik vurgusu13 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
Başkan Orhan’dan önemli mesajlar12 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Orhan Deligöz’e gezi görevi05 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak14 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH