​Çocuklarınızı kış hastalıklarından koruyun
​Dünyanın havası en temiz şehri Helsinki
​Antalya’dan madalya ile döndüler
Aziziye toplu sözleşme mutluluğu
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Kültür

Erzurum Kitap Fuarı açıldı
29 Nisan 2016
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Erzurum Kitap Fuarı” düzenlenen görkemli törenle açıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Erzurum Kent Meydanı’nda 109 yazar ve 162 yayınevinin katıldığı fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Azerbaycan Milletvekili ve Tarihçi Prof. Dr. Musa Kasımlı, Azerbaycan Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Doç. Dr. Necibe Nesibova, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, AK Parti İl Başkan Vekili Sedat Özaras ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticileri, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, bürokratlar ile çok sayıda yazar, akademisyen ve kitap dostu katıldı. Azerbaycan Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Doç. Dr. Necibe Nesibova, “Kitapların ve okuma kültürünün hayatımızda ne kadar büyük öneme sahip olduğunu ispatlayan bu muhteşem Kitap Fuarı’nın düzenlemesinde emeği geçen Başta Sayın Valim ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanım Mehmet Sekmen olmak üzere hepinize Bakanlığımız ve Büyükelçiliğimiz adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi. “Köklü ve şanlı bir tarihe sahip olan Türk İslam Medeniyeti aynı zamanda bir kitap medeniyetidir” diyen Nesibova, şöyle devam etti: “Orhun Kitabeleri’nden günümüze kadar yazılı Türk Tarihi’nin merhalelerine bakıldığında kitabın bizim medeniyetimizin temelinde çok önemli yeri olduğunu görüyoruz. Tarih ve edebiyat bilincimizin oluşmasında, kültürümüzün nesilden nesile aktarılmasında kitabın büyük bir önemi vardır. Okumaya ve dolayısıyla kitaba verilen önem, kitap ve okuma sevgisinin küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza aşılanması, aynı zamanda geleceğimizi teminat altına almamızı sağlayacaktır. Şüphesiz ki bu fuar hepimizin ruhunu besleyecek, ona iyi gelecektir. Çünkü buradan edineceğimiz kitaplar yepyeni dünyaların kapılarını açacaktır. İçinde bulunduğumuz zamanda yaşanan olayları daha iyi aydınlatabilmemiz, bu olayların nedenlerini ve sonuçlarını doğru kavrayabilmemiz için daha çok okumak zorundayız. Yoksa bu bilgi kirliği içinde kaybolup gitmek içten bile değildir. Okuyan yeni nesiller yetiştirebilmek için kütüphaneler ve yayınevlerimize bugün büyük görevler düşmektedir. Yayın evlerimiz ne kadar nitelikli, ne kadar kaliteli kitaplar yayınlarsa, kütüphanelerimiz ne kadar zengin olursa okuyucu sayısı da o oranda artacaktır ve daha bilinçli kuşaklar yetişecektir.”
 
“ERZURUM, DÜNDEN DAHA FARKLI OLACAK”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un dünden daha farklı olacağını kaydetti. Başkan Sekmen, “Bugün 162 yayın evi ve 109 seçkin yazarın katılımıyla 11 gün sürecek geniş kapsamlı ve bölgesel nitelikte bir kitap fuarını şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplamda 2 bin 500 metrekare kapalı alan içerisine kurulmuş olan fuarımız seçkin yayın evlerinin tamamına yakınına ev sahipliği yapıyor. Önümüzdeki sene fuar organizasyonumuzu inşallah 16 bin metrekare kapalı alana sahip olan Fuar Merkezi’mizde gerçekleştireceğiz. Fuar Merkezi’miz Doğu Anadolu’nun en büyük fuar alanı olma özelliğini taşıyacak. Turizm, şehrimizin kalkınmasında çok önemli bir yere sahiptir. Bu minvalde şehrimizin turizm potansiyelini artıracak ve pekiştirecek birçok proje üzerinde çalışıyoruz. Geleneksel hâle getirdiğimiz Kış Festivali ile şehrimizi ulusal düzeyde farklı PR etkinlikleri ile tanıtmanın gayreti içerisinde olduk. Bu yıl inşallah, Kış Festivali’mizi uluslararası bir noktaya taşıyacak ve böylelikle kış turizm potansiyelimizi dünyaya açmış olacağız. Bunun yanı sıra inanç, tarih ve kültür turizmi başlıklarına yönelik birçok proje yürütüyoruz. ‘Binbir Hatim’ geleneğinin markalaştırılması ve ‘Erzurum’da Ramazan’ geleneğinin tanıtımı ile İslam Dünyası için Erzurum’un marka değerini pekiştirmeyi hedefliyoruz. Erzurum Çifte Minareli Medrese’yi İslam Sanatları Mektebi olarak dizayn etmek suretiyle, Anadolu coğrafyasında bir ilki gerçekleştirecek ve böylelikle Türk-İslam Sanatları’nın kadim bir medresede, tedrisini ve icrasını sağlamış olacağız. Ayrıca, Taş Ambarları’nı ahilik merkezi olan şehrimize bir kapalı çarşı olarak kazandırmayı ve böylelikle 32 iş kolunu müzeleştirerek diğerlerinin ise icrasına bizzat katkı sunarak Evliya Çelebi’ye konu olmuş gümrük şehri Erzurum’u yeniden canlandırmak istiyoruz. Türk Dünyası kültür değerlerinin yer aldığı büyük ölçekli Kültür Parkı Projesi’nde, ecdadımıza ait tüm kültür varlıklarının minyatürlerini şehrimizde buluşturmak arzu ve hedefindeyiz. Bunun yanı sıra kültür varlıklarımızı yeni nesillere aktarabilmek için, tarihi eserleri tanıtan çizgi filmler hazırlıyor ve böylelikle yeni jenerasyonun aidiyetini pekiştirmeyi hedefliyoruz.”
 
“ERZURUMSPOR TARAFTARI CENTİLMEN BİR RUHA SAHİPTİR”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarını haksız sözlerle itham eden ve TİRE maçında olay çıkartan gruplara tepki gösterdi. Erzurumspor’un taraftar kitlesinin liyakatli ve hamiyetperver insanlardan oluştuğunu ifade eden Başkan Sekmen, şöyle konuştu: “Bizim yıllardan beri özlenen bir hedefimiz vardı. Belediye hizmetlerinin yanı sıra mutlaka sporda da, sanatta da, kültürel faaliyetlerde de geri kalmayacağımızı ifade etmiştik. Erzurumspor’umuz arzu ettiğimiz şampiyonluğu yakaladı. Mavi Beyazlı takımımızı 3. Lig’den 2. Lig’e taşıdık. Bu vesileyle kulüp başkanımızı, yöneticilerimizi, Erzurumspor’umuza destek veren herkesi tebrik ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Sayın Valimize, Emniyet Müdürümüze ve diğer kurum yetkililerimize teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Çünkü her maçımızda beraber olduk. Biz futbolu ve sporu desteklerken ahlaklı sporu destekliyoruz. Bunun için Sayın Valim, İzmir’de ifade etim, dedim ki; ‘Benim Sayın Valim bu tip ahlaksızlıklara göz yummazdı. Bizim seyircimiz de olsa gereğini yapar cezalandırırdı.’ Buradan Sayın Valime teşekkür ediyorum ve tüm kamuoyuna buradan duyuruyorum: Biz Erzurumluyuz. Bizim gelenek ve göreneklerimiz var. Asla olumsuzluğa fırsat vermemeliyiz. Değerlerimize zıtlık oluşturacak, tezat oluşturacak hiçbir söz ve kelamda da bulunmamalıyız. Biz Erzurumluyuz. Erzurumlu Türkiye’ye ve dünyaya örnek olmuştur.”
 
“BİZ, YÜCE ALLAH’IN ‘OKU’ EMRİYLE YETİŞEN BİR MİLLETİZ”
AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da, konuşmasında bilginin önemine dikkati çekti. Milletvekili Taşkesenlioğlu, şöyle devam etti: “Biz ‘Oku’ emriyle yetişen ve bunu ilk emir olarak hayatımıza mihenk taşı kabul etmiş bir toplumun çocuklarıyız. AK Parti iktidarı olarak da 15 yıldır Türkiye’de inşa ve ihya hareketini yapıyoruz. Hep söylüyoruz, inşa etmek kolay, ihya etmek ise nesilleri nesillerden bilgiyle taşımaktır. Tıpkı Selçuklu’dan hatta Selçuklu ötesi toplumlardan bize emanet edilen Çift Başlı Kartal gibi… İki başı var. Bir başı gücü, diğer başı bilgeliği tarif ediyor. Güç, bilginin üstünde değil, bilgi de gücün üstünde değil. Ama ikisi birbirinden aldığı destekle güç, bilgelikle yoluna devam ediyor; bilgelik, güçle yoluna devam ediyor. Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki içerisinde onlarca farklı tarihi eserlerimiz var. Onlarca da kültür ecdatlarımız var. Alvarlı Efe Hazretleri, İbrahim Hakkı Hazretleri ya da Nefi, Nurettin Topçu, Nurullah Genç… Bunların kitaplarını okumak kolay da, bunlar gibi kitap yazmak işin en zor tarafıdır. Yazmak için öğrenmek, öğrenmek için okumak, yaşamak için okumak, ruhu dinlendirmek için okumak lazım. Ben bu anlamda, Erzurum Kitap Fuarı’nın daha büyük ve bölgesel anlamda yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Valimize, buraya teşrif eden bütün yayıncılarımıza, en önemlisi de Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Hüseyin Yayman Hocama çok teşekkür ediyorum.”
“ERZURUM TÜRKİYE’DİR, TÜRKİYE DE ERZURUM’DUR”
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman da, “Erzurum; Türkiye’ye karakter veren şehirlerden bir tanesidir” dedi. Bakan Yayman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kültürüyle, ilmiyle, irfanıyla, karakter sahibi insanlarıyla Türkiye Sosyolojisi’ni mayalayan şehirlerden bir tanesidir Erzurum… Erzurum’da olduğumuz için bunu söylemiyoruz. ‘Erzurum, Türkiye’dir’ diyoruz, ‘Türkiye de, Erzurum’dur’ diyoruz. Buraya gelmeden önce Sayın Valimizle Tabyaları bir kez daha gördük. Orada bir ruh var. Bizi, biz yapan, bizi millet yapan bir ruh var ve bu Erzurum’da var. Onun için hepimizin, Türkiye’mizin, coğrafyamızın, bölgemizin, dünyanın Erzurum ruhuna, Erzurum’daki kardeşlik ruhuna, Erzurum’daki civanmertliğe, Erzurum’daki irfana, Erzurum’daki muhabbete, Erzurum’daki kadirşinaslığa ihtiyacı var. Erzurum, Türkiye’nin sembol şehirlerinden bir tanesidir.” Kitapların insanların ruhunu doyurduğunu ifade eden Doç. Dr. Yayman, şöyle dedi: “İnsanlar sadece ekmek yiyerek karınlarını doyurmazlar, sadece su içerek karınlarını doyurmazlar, Kitaplar da bizim ruhumuzu doyurur. Kitaplar bize hürriyet verir, kitaplar bize düşünmek için fırsatlar verir, tefekkür verir ve ruhumuzu doyurur. Onun için bu fuar Erzurum’a çok yakıştı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Onlara tekrar tekrar şükranlarımızı sunuyoruz. Bu fuarı büyüterek bölgesel ölçekte fuarlara dönüştürmemiz lazım. Erzurum’un tanıtımını da biz, Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla elbirliği içerisinde, duygudaşlık içerisinde Kültür Turizm Bakanlığı olarak üzerimize ne düşüyorsa bunu yerine getirmeye söz veriyoruz. İnşallah bir ve beraber olarak kardeşliğimizi, dostluğumuzu, muhabbetimizi büyüteceğiz ve inşallah Erzurum’u ve Erzurumluyu hak ettiği yerlere hep birlikte getireceğiz.”
 
“KALKINMAK İÇİN KİTAP, BÜYÜMEK İÇİN KİTAP…”
Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak da, konuşmasında kitabın öneminden bahsetti. Dr. Altıparmak, şunları kaydetti: “Erzurum bir bölge şehridir. Yaşanacak bu tür aktiviteler, bu tür coşkular bölge şehrinde yaşanır, çevre şehirler de buna ortak olur. Bu manada dört buçuk, beş milyona hitap eden bir Erzurum’da elbette ki 1. Lig’deki sporcuyu, 1. Lig’de yaşanan futbolu görmek isteriz. Çevremizdeki şehirler de görmek ister. Erzurum’da görmek zorundalar. Dolayısıyla bu Kitap Fuarı’nı da burada görmek zorundalar. Bu tür aktiviteleri de… Hakikaten Erzurum’a her fuar yakışır ama Kitap Fuarı ayrı bir yakışıyor. Sebebi şu; Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir’de 52 camiden 35 medreseden bahsediliyor. Yani o dönemde 35 tane üniversiteden bahsediliyor. Yani burası kadim bir kültür şehri, kadim bir kitap dostu şehri, kadim bir yazarlar şehridir. Geçmiş fuarlarda, Türkiye’deki fuarlarda ziyaretçi başına düşen kitap alma iki, iki buçuk kitapken, Erzurum’da ziyaretçi başına üç buçuk kitap düşüyor. İnşallah bu rekorumuz bu sene de egale edilecektir. Erzurum kendini gösterecektir. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kişilikli, kimlikli, şahsiyetli nesiller yetiştirmek için kitap, kitap, kitap… Terörle mücadelede de kitap, kalkınmak için de kitap, ülkenin belirli bir yola gelmesi için de kitap… Kendi neslimize de, çocuklarımıza da bu manada, bu anlayışı, bu bilinci vermek zorundayız. Erzurum bir fuarlar şehri olmaya adaydır. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin yaptığı Fuar Merkezi bittiği zaman Erzurum, Türkiye’de hakikaten sayılı bir fuarlar şehri olacak.” Konuşmaların ardından fuarın açılışı yapıldı. 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Kültür Haberleri

Başlık Tarih
 
Memiş, “Canlı performansın ayrı bir büyüsü var”13 Ocak 2019
​Büyükşehir’den kültür hizmeti: Erzurum kitaplığı13 Aralık 2018
Altun’un kitapları Dünya üniversitelerinde26 Kasım 2018
​‘Bay Hiç’e tiyatro severlerden tam not20 Kasım 2018
​Teyyo Pehlivan çocukları unutmadı19 Kasım 2018
​Aşık Rahmani şehadetinin 25. yılında anıldı26 Ekim 2018
​Türkiye’deki kütüphane sayısı açıklandı08 Ağustos 2018
​Yaz kursları büyük ilgi görüyor08 Ağustos 2018
​Yazar Burak Codur; “Sanat yaradanı aramaktır”29 Temmuz 2018
Esmek kursiyerleri el emeklerini sergiledi07 Temmuz 2018
Sinema ve tiyatroya olan ilgi artıyor28 Haziran 2018
7. Kısa Film Senaryo yarışması sonuçlandı06 Haziran 2018
Tiyatro festivalinden ödülle döndüler01 Haziran 2018
​Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü14 Mayıs 2018
​AB Bilgi Merkezi öğrencilere sinema keyfi yaşattı11 Mayıs 2018
El Sanatları sergisi açıldı11 Mayıs 2018
​5. Doğu Anadolu Kitap Fuarı açıldı08 Mayıs 2018
​Doğu’nun Kalbi Erzurum Kitap Fuarı’nda atacak07 Mayıs 2018
​EŞT’den 23 Nisan’a özel çocuk şenliği25 Nisan 2018
​Türkiye’de üretilen kitap sayısı arttı20 Nisan 2018
​“Komşu Köyün Delisi” beğeni topladı16 Nisan 2018
​Büyükşehir’den Kitap Okuma etkinliği30 Mart 2018
​Büyükşehir Sokak etkinliğinden tam not aldı28 Mart 2018
​Yeniden Gönül Seferberliği28 Mart 2018
​Erzurum Tiyatroda Bölge Şampiyonu28 Mart 2018
​“Diriliş Senfonisi” seyirciyle buluştu20 Mart 2018
Okuma alışkanlığı yok olmak üzere14 Mart 2018
​100. Yıla Özel Gazete Sergisi14 Mart 2018
Ebru Atölyesi gençlerle buluştu09 Mart 2018
Kültür ve Sanat yarışması başlıyor02 Mart 2018
​AGD’den ‘Şehadet Gecesi’ programı26 Şubat 2018
​Türkiye yerli film üretiminde 1 numara26 Şubat 2018
​Beyaz işi kursunu bitirip sertifika aldılar 09 Şubat 2018
Şehr’i Kadim Aziziye okurlarıyla buluşuyor.04 Şubat 2018
Türk dünyasına açılan kapı: Erzurum02 Şubat 2018
Şehir Tiyatrosu’ndan muhteşem oyun 31 Ocak 2018
Yenigün Gözlem yayında30 Ocak 2018
El sanatları sergisi açıldı17 Ocak 2018
​Necip Fazıl İmam Hatip’ten şiir gecesi15 Ocak 2018
​Codur’un "Perdenin Ardındaki Dünya" kitabı çıktı13 Ocak 2018
​Kur’an bülbüllerinden muhteşem tilavet12 Ocak 2018
​Büyükşehir’den yeni kültür yayını11 Ocak 2018
Sarıkamış’ta organizasyon yetersizliği!08 Ocak 2018
​Kardan Adam, sezonu açıyor02 Ocak 2018
Fetih gecesine yoğun ilgi02 Ocak 2018
​Büyükşehir Türkü Paşa Raci Alkır’ı andı23 Aralık 2017
‘Anadolu Destanı’na alkış yağdı18 Aralık 2017
​Kültür ve Spor Kompleksi adeta okul gibi12 Aralık 2017
​Büyükşehir Âşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2017
​Âşık Ruhani’den Sekmen’e teşekkür plaketi10 Aralık 2017
​İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi açıldı22 Kasım 2017
​Salonlara yerli film damgası20 Kasım 2017
​Sinemada en çok komedi filmleri tercih edildi16 Kasım 2017
​Tezhip ve minyatür sergisi açıldı27 Ekim 2017
​Sinemada tercihimiz Türk filmleri24 Ekim 2017
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması kayıtları devam ediyor23 Ekim 2017
​Öğrenciler sinema ile buluşuyor23 Ekim 2017
​Bekir Develi gençlerle buluştu28 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
​Yeni dönem kurs kayıtları başladı14 Eylül 2017
Sanatçı Topatan’ın sergisi büyüledi18 Ağustos 2017
Yöresel ev yapana büyük fırsat11 Ağustos 2017
Film sayısı arttı ama izleyici azaldı03 Temmuz 2017
Bir başkadır Erzurum’da Ramazan30 Mayıs 2017
Yılsonu sergisi göz kamaştırdı17 Mayıs 2017
ESMEK’in yılsonu sergisi büyüledi15 Mayıs 2017
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun daha06 Nisan 2017
TYB’nin yılın yazar ödül töreni 02 Nisan 2017
Erzurum’da Kültür Haftası kutlanacak24 Mart 2017
Büyükşehir’den Muhteşem Program22 Mart 2017
Büyükşehir’den 99. Yıl Anısı13 Mart 2017
Başkan Sekmen’den en güzel vefa örneği06 Mart 2017
Büyükşehir Aşık Sümmani’yi andı18 Şubat 2017
Pastacılık kursuna büyük ilgi 31 Ocak 2017
Topbaş Erzurum standını ziyaret etti30 Ocak 2017
EMITT fuarı’nda Erzurum rüzgârı esiyor27 Ocak 2017
Ilıca Termal EMITT’e göz kamaştırıyor27 Ocak 2017
İstanbul EMITT fuarında Erzurum rüzgarı27 Ocak 2017
Çehov Bahçesi seyirciyle buluştu31 Aralık 2016
Çocuklara tiyatroyu sevdiriyorlar26 Aralık 2016
Osmanlı Âlimi Ebubekir Efendi anıldı24 Aralık 2016
Bir yılda 87 bin kişi faydalandı 20 Aralık 2016
ESMEK kurslarında 11 bin kişi eğitim gördü17 Aralık 2016
Sekmen: Sanat hayatına da yön veriyoruz26 Kasım 2016
Çat İlçe Kütüphanesi açıldı23 Kasım 2016
Gönül Coğrafyamızdan Türküler’e yoğun ilgi 21 Kasım 2016
“Türkçe Aşkı Vatan Aşkı” büyüledi 19 Kasım 2016
Şehir Tiyatrosu perdelerini açtı17 Kasım 2016
Gözütok; Cumhuriyet bir değerdir29 Ekim 2016
Azizoğlu; Cumhuriyet kazanılmış zaferdir28 Ekim 2016
Sekmen’den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2016
Bulutlar: Cumhuriyet mirastır28 Ekim 2016
Nurettin Topçu Bilgi Evi açıldı27 Ekim 2016
Erzurum Yörex’in gözdesi oldu27 Ekim 2016
Erzurumlular İstarbul’da bir araya geliyor20 Ekim 2016
Codur, UYGAD Erzurum Başkanı oldu20 Ekim 2016
Mavi Kuşlar seramik sergisi açıldı18 Ekim 2016
Öğrencilere Aşure ikramı14 Ekim 2016
Kerbela Ağıtları yürekleri birleştirdi12 Ekim 2016
İkinci kültür merkezi göz kamaştıracak12 Ekim 2016
Büyükşehir ve KADEM’den gençlik fuarı08 Ekim 2016
Erzurumlu Şair'den muhteşem bir gösteri 01 Ekim 2016
Mehterana yeni görev: Düğünde konser!28 Eylül 2016
Sekmen’den ozanlara çırak yetiştirin tavsiyesi21 Eylül 2016
Cihan padişahına Erzurum vefası05 Eylül 2016
Öğrenciler Erzurum’u tanıdılar03 Eylül 2016
Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de29 Ağustos 2016
Demokrasi Nöbetleri Fotoğraf Sergisi ATAÜNİ’de28 Ağustos 2016
Etnospor’da Erzurum Otağı zirve yaptı28 Ağustos 2016
Erdoğan Erzurum Otağını ziyaret etti26 Ağustos 2016
Sekmen: Değerlerimiz Servetimizdir18 Ağustos 2016
Demokrasi nöbetleri fotoğraf sergisinde14 Ağustos 2016
Erzurum Kongresi’nin 97. yıldönümü kutlandı 23 Temmuz 2016
Vural Engin kitaplarını imzaladı15 Temmuz 2016
Oltu Esmek İlçenin Eğitim hayatına renk kattı12 Temmuz 2016
Dadaş şair kitaplarını imzalıyor10 Temmuz 2016
Atatürk’ün Erzurum’a gelişi kutlandı03 Temmuz 2016
Prof. Dr. Ağırman Kadir Gecesini anlattı02 Temmuz 2016
BBP İl Başkanı Gözütok’un Kandil mesajı01 Temmuz 2016
Erzurum sanatkar bir ildir27 Haziran 2016
Dilipak İslam’da Vahdet’i anlattı26 Haziran 2016
Prof. Dr. Hacı Müftüoğlu’ndan doyumsuz sohbet 24 Haziran 2016
Veli Hoca Ramazan’ın faziletlerini anlattı22 Haziran 2016
Nurullah Genç Peygamber sevgisini anlattı21 Haziran 2016
Yazar Öztürk yeni medya düzenini anlattı20 Haziran 2016
Yazar Zeynal medreseleri anlattı17 Haziran 2016
Doç. Dr. Altun aile kavramını anlattı14 Haziran 2016
Tarihi mekanda Ramazan sohbeti07 Haziran 2016
Palandöken’nin sergisi büyüledi01 Haziran 2016
Kızlar kitap okuyor, erkekler tv izliyor31 Mayıs 2016
Ahilik, İslam ve Peygamber ahlakıdır25 Mayıs 2016
Güzel Sanatlar Müzesi açıldı24 Mayıs 2016
Başkan Sekmen’den Ahilik Haftası mesajı23 Mayıs 2016
Büyükşehir’den Gençlik Konseri 20 Mayıs 2016
Şiir tadında unutulmaz gece14 Mayıs 2016
Kaymakam Öz, yıl sonu sergi açılışına katıldı12 Mayıs 2016
Kırgızistan’dan Erzurum’a Sanat Köprüsü07 Mayıs 2016
Başkan Arif, Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü anlattı03 Mayıs 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na rekor ziyaretçi02 Mayıs 2016
Gençlik Korosu dinleyenleri büyüledi01 Mayıs 2016
Büyükşehir ‘Kut’ül Amare’yi unutmadı30 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’na yoğun ilgi30 Nisan 2016
Kitap Fuarı kültür hayatını renklendirecek26 Nisan 2016
23 Nisan bağımsızlık tarihimizdir23 Nisan 2016
Erzurum Kitap Fuarı’nda buluşuyor22 Nisan 2016
Kınalı kuzular dedelerinin izinde21 Nisan 2016
KUDAKA, Tiflis’te Bölgeyi tanıttı20 Nisan 2016
2015'te 50 bin kitap yayımlandı19 Nisan 2016
Büyükşehir’den “Medeniyet Tasavvuru” Konferansı14 Nisan 2016
Gösteri Sanatları Merkezi açıldı30 Mart 2016
Büyükşehir’den “Son Kale Türkiye” konferansı30 Mart 2016
Büyükşehir’den kitap okuma etkinliği28 Mart 2016
Göktaş: Tarih bir milletin aynasıdır28 Mart 2016
Büyükşehir, yeni yazarlar yetiştiriyor25 Mart 2016
Büyükşehir’den anlamlı program 21 Mart 2016
18 Mart’a özel oyun20 Mart 2016
Kar Film Festivalinde 11 ödül19 Mart 2016
Bekir Develi hayranlarıyla buluştu17 Mart 2016
Kültür Sanat medyanın görünür alanında yok17 Mart 2016
Kar Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor16 Mart 2016
Büyükşehir’den 12 Mart’a özel dergi15 Mart 2016
Palandöken Belediyesi Halk Oyunları il birincisi15 Mart 2016
Atatürk Üniversitesi’nden Kosova paneli04 Mart 2016
Büyükşehir, II. Abdülhamid Han’ı andı29 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu Engelliler için oynadı24 Şubat 2016
Palandöken yok olan mesleğe sahip çıktı24 Şubat 2016
Şehir Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun18 Şubat 2016
Uzundere’de “Herfene” ilgi gördü08 Şubat 2016
Aziziye’den 2016 Erzurum Ajandası08 Şubat 2016
Şehir tiyatrosu yeni yetenekleri bekliyor04 Şubat 2016
Ilıca Termal standına büyük ilgi01 Şubat 2016
Erzurum Standına konuk oldular30 Ocak 2016
EMITT 2016’da Erzurum ilgisi29 Ocak 2016
Sekmen, başarılı öğrencileri ağırladı27 Ocak 2016
Büyükşehir’den ilçelerde sanat etkinliği26 Ocak 2016
“Dilden Gönüle” şiir gecesi22 Ocak 2016
Milli değerlerimiz milletimizin mefkûresidir14 Ocak 2016
Erzurum Gençlik Meclisi’nden tiyatro günleri11 Ocak 2016
Öz’den Sarıkamış Harekatı Konferansı04 Ocak 2016
Büyükşehir, Halk Oyunlarında Türkiye birincisi 29 Aralık 2015
Kitap Dostu Başkan: Mehmet Sekmen 29 Aralık 2015
Sarıkamış Harekâtı’nın 101. Yılı anıldı25 Aralık 2015
Büyükşehir, Halk Edebiyatını yaşatıyor24 Aralık 2015
Büyükşehir, Sanatta da öncü21 Aralık 2015
Bir başkadır Erzurum akşamları20 Aralık 2015
İbrahim Erkal unutulmaz bir gece yaşattı20 Aralık 2015
Yedi dilde şiir okudular17 Aralık 2015
Aziziye'ye çocukları tiyatro ile buluşturdu15 Aralık 2015
Büyükşehir, Aşık Reyhani’yi andı11 Aralık 2015
Tortum Şalelesi’ne rekreasyon alanı için ilk adım06 Aralık 2015
Büyükşehir’den Hâfız Faruk Kaleli’ye vefa24 Kasım 2015
Müze sayısı yüzde 12 arttı12 Kasım 2015
Şehir Tiyatrosu yeni yetenekleri keşfedecek11 Kasım 2015
Opera ve bale salonu arttı, oynanan eser azaldı02 Kasım 2015
Altınok ve Güler, gençlik meclisi’ne konuk oldu26 Ekim 2015
Erzurum’un kültür evi Habib Baba Kütüphanesi11 Ekim 2015
Erzurum evleri turizmin yüz akı olacak 08 Ekim 2015
Palandöken Kültür Merkezi öğretim yılına hazır17 Eylül 2015
12 Eylül Darbesinin amacı neydi?12 Eylül 2015
Büyükşehir Sanat Merkezi’ni kurdu06 Eylül 2015
Erzurum Kongresi'nin gizlenen gerçekleri06 Ağustos 2015
Öğrencilerinden kısa metrajlı film06 Ağustos 2015
Benim İçin Üzülme Dizisinin Emine’si Erzurum’da05 Ağustos 2015
Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması başlıyor20 Temmuz 2015
Sekmen: Kadir Gecesi hayırlara vesile olsun”12 Temmuz 2015
Erzurum'da Ramazan geceleri başka11 Temmuz 2015
Hem cehalet, hem gaflet hem de ihanet11 Temmuz 2015
Vakkasoğlu, ‘Ramazan Medeniyeti’ni anlattı09 Temmuz 2015
Fethi Siverekli konseri büyüledi08 Temmuz 2015
Sekmen: “Tiyatro ile kültürümüzü yaşatıyoruz”08 Temmuz 2015
Mehmet Emin Ay, Ramazan Geceleri’ne konuk oldu07 Temmuz 2015
Özer Ramazan Geceleri’ne renk kattı06 Temmuz 2015
Mehmetcik Kore’de Ezan okuyor05 Temmuz 2015
Sinema salonlar sayısı yüzde 3,2 arttı02 Temmuz 2015
Ezgileriyle İslam Coğrafyasındaki zulmü anlattı01 Temmuz 2015
Kaymakam Amca’dan çocuklara sinema jesti!28 Haziran 2015
Vali Altıparmak “Turizmde Süreklilik Sağlanmalı"27 Haziran 2015
Davetlilere nikah şekeri yerine lavanta kesesi25 Haziran 2015
Ramazan Eğlenceleri Kentmeydanı’nda18 Haziran 2015
ER-VAK’tan Erzurum Kültürüne bir katkı daha17 Haziran 2015
Erzurum’da Ramazan dolu dolu geçecek17 Haziran 2015
Liselilerden "Hobi Saatleri’ Sergisi15 Haziran 2015
Liselilerin yıl sonu resim sergisi büyüledi09 Haziran 2015
Erzurum Genç Yazarlarını buldu09 Haziran 2015
Palandöken Türkiye Halk Oyunları şampiyonu oldu03 Haziran 2015
Geleneksel Türk El Sanatları sergisi açıldı03 Haziran 2015
Kubat Erzurumluları coşturdu31 Mayıs 2015
Büyükşehir Belediyesi'nden Fetih kutlaması29 Mayıs 2015
Asıl olan Fethi anmak değil sahip çıkmaktır29 Mayıs 2015
Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni yapıldı27 Mayıs 2015
Emeğin sergisi beğeni topladı25 Mayıs 2015
Palandöken'nin yılsonu sergisi göz kamaştırdı23 Mayıs 2015
Halk oyunları şampiyonası başladı23 Mayıs 2015
Milli Mücadele ruhunu yaşıyorlar23 Mayıs 2015
Tabyaların tahribatına izin verilemez18 Mayıs 2015
19 Mayıs kurtuluş yolunun başlangıcıdır18 Mayıs 2015
İbrahim Hakkı Hazretleri'ne ilgisiz anma17 Mayıs 2015
Uçurtma şenliğine büyük ilgi16 Mayıs 2015
Büyükşehir’den Aysun Gültekin konseri15 Mayıs 2015
Batıda Çanakkale ne ise Doğu’da da Erzurum odur14 Mayıs 2015
Semazen kursu ilgi görüyor13 Mayıs 2015
Erzurum Çanakkale Şehitlerini Anıyor12 Mayıs 2015
Travego Firarda, 10. Yılını Erzurum’da kutluyor12 Mayıs 2015
Kuzeydoğu’nun dikey dünyasını yazdı12 Mayıs 2015
Ahilik islam ahlakıdır11 Mayıs 2015
Çermik Festivali 3 gün coşku yaşattı11 Mayıs 2015
Vakıflar dayanışma ruhudur11 Mayıs 2015
ERİHDER Çizgi Romanı tanıttı11 Mayıs 2015
Vakıf kültürü özümüzdür11 Mayıs 2015
Bizlerde’ engelli’ olabiliriz10 Mayıs 2015

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH