​Büyükşehir’den yeni bir istihdam atılımı daha
​Tenis Şampiyonlarına Ödül
​Özel Sporcular Palandöken’de yarıştı
ETSO’dan Çiftçilere tecrübe desteği
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Orhan Deligöz’e gezi görevi
05 Nisan 2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijer Gezisi İçin Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’ü Görevlendirdi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen gittiği Nijer’de Cumhurbaşkanlığı yemin törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou, Meclis Başkanı Ousseini Tinni ve Orta Öğretim Bakanı Bety Aichatou Habibou Oumani ile görüşmeler gerçekleştirdi.
-Nijer ziyareti sırasında konuşan Deligöz, Nijer’de faaliyetleri bulunan Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) okullar vasıtasıyla yürüttüğü çalışmalardan rahatsızlık duyduklarını, bu kurumların kapatılmasını arzu ettiklerini vurguladı.
Nijer gezisinin ardından yurda dönen Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, TBMM'de basın açıklaması yaptı.
TBMM’de 26. Yasama Dönemi Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığına seçilen AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilcisi sıfatıyla Mahamadou Issoufou’nun Nijer Cumhurbaşkanlığına seçilmesi vesilesiyle tebrik etmek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tebrik mesajını iletmek üzere Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou’yu ziyaret etti. Görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Niamey Büyükelçisi Hüseyin Özdemir ve TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı görevlisi Cem Sultan Aktaş da hazır bulundu.
Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou’yu ziyareti sırasında konuşan Dostluk Grubu Başkanı Orhan Deligöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de bulunması sebebiyle törene katılmak üzere temsilen kendisini görevlendirdiğini belirterek öncelikle Nijer’de Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin barış ve huzur ortamında tamamlanmış olması nedeniyle kutladığını, kendisinin TBMM’de 26. Yasama Dönemi Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığına seçildiğini, bu çerçevede 21 Şubat milletvekilleri seçimlerinin ardından yenilenen Nijer Ulusal Meclisinde de Nijer-Türkiye Dostluk Grubunun tekrar ihdas edilmesini beklediklerini, Nijer’le köklü ve tarihi bağlarımızın bulunduğunu, bu çerçevede, 2012 yılında karşılıklı Büyükelçiliklerimizin açılmasıyla ilişkilerin arttığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde 2013 yılında gerçekleştirdiği Nijer ziyaretinin ve Cumhurbaşkanı Issoufou’nun 2014 yılında Türkiye’yi ziyaretinin ilişkilere güçlü bir ivme kazandırdığını, Nijer’in uluslararası toplantılarda ülkemize verdiği destekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Deligöz, ticari ilişkiler bağlamında, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 31,6 milyon Dolar olduğunu, Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) kapsamında tesis edilen Nijer-Türk İş Konseyi’nin varolan ticaret hacminin daha da arttırılmasına yardımcı olacağını, TİKA vasıtasıyla Türkiye’nin Nijer’de 60 milyon dolar tutarında çeşitli projeler yürütmekte olduğunu, bunlar arasında Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezi’nin, Yatılı Kız-Erkek Okulu Kompleksi’nin, Nijer-Türk Dostluk Parkı’nın ve su kuyularının bulunduğunu belirtti.
Türkiye Diyanet Vakfı ve Türk STK’larının Nijer’e su kuyusu açma ve kurban eti dağıtımı faaliyetlerinin önümüzdeki dönemde daha da artacağını düşündüğünü ifade eden Deligöz, Nijer’de faaliyetleri bulunan Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) okullar vasıtasıyla yürüttüğü çalışmalardan rahatsızlık duydularını, bu kurumların kapatılmasını arzu ettiklerini vurguladı.
Dünyada askeri ve sivil darbe döneminin kapandığını ifade eden Deligöz, bürokrasinin ve karar alma sürecinin hızlandırılması için Türkiye’de Başkanlık sistemine geçmek istediklerini kaydetti.
Deligöz son olarak, Nijer Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla iletilmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mektubunu tevdi etti.
Cumhurbaşkanı Issoufou ise Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grubu heyetini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu, Nijer’deki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin güzel ve huzur ortamında geçtiğini, seçimlerin uluslararası gözlemcilerin gözetimine şeffaf ve dürüst bir şekilde yapıldığını, ayrıca bağımsız üyelerden oluşan Nijer Anayasa Mahkemesinin seçim sonuçlarını onayladığını, seçimlerin ilk turunda % 48 oy aldığını, muhalefetin ikinci turu kaybedeceğini bildiği için boykot ettiğini, sözkonusu boykot çağrılarına ve diğer muhalefet liderlerinin adaylıktan çekilmesi yönündeki ısrarlarına rağmen muhalefetin adayı Hama Amadou’nun seçimlere katıldığını, boykot çağrısının demokrasiye uymadığını ve sözkonusu partilerin tabanında da karşılık görmediğini, muhalefetin bu tavrıyla oy kaybettiğini dile getirdi.
Issoufou, yeni kurulacak hükümet ile ilişkilerin daha da gelişeceğine inandığını, NijernMeclisinde kurulacak Nijer Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubunun iki ülke arasında parlamenter diplomasisinin yürütülmesine büyük katkı sağlayacağını belirterek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Nijer’i ziyaretinin ikili ilişkileri oldukça geliştirdiğini, uluslararası platformda ülkemizle aynı yaklaşım içinde olduklarını, Nijer’in Türkiye’ye uluslararası konularda desteğinin devam edeceğini, terörle mücadele konusunda Türkiye ile aynı anlayışı paylaştıklarını ve teröre karşı ülkemizle dayanışma içinde olduklarını, Fethullah Gülen’in okulları konusunda bilgi sahibi olduğunu, çok sıkı gözlem ve denetim altında tuttuklarını belirtti.
Issoufou ayrıca, İstanbulewa Yolu projesinin hayata geçirilmesi beklentilerinin devam ettiğini, ayrıca, 2019 Afrika Birliği Zirvesinin Niamey’de yapılacağını, Zirvenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, altyapı yatırımlarının yanısıra konferans salonu, otel gibi üstyapı yatırımlarına ihtiyaç duyduklarını, bu konularda Türkiye’nin yardımlarını beklediklerini, TİKA vasıtasıyla Türkiye’nin yaptığı yardımlardan, suya erişim konusunda açtığı kuyulardan memnun olduklarını kaydederek teşekkür ettiğini belirtmiş, 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Dünya İnsani Zirvesi'ne katılacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Issoufou, Türkiye ve İstanbul’u çok sevdiğini, bihassa İstanbul’un kendisini cezbettiğini, mümkün olsa emeklilikten sonra İstanbul’a yerleşmeyi dahi hayal ettiğini ifade etti.
Milletvekili Deligöz’de sözkonusu hususları ilgili mercilerin dikkatine getireceğini ifade etti.
Görüşme sonunda, Dostluk Grubu Başkanı Orhan Deligöz, Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou’ya üzerinde TBMM amblemi bulunan porselen tabak hediye etti.
Deligöz daha sonra Meclis Başkanı Tinni’yi Ziyaret etti.
Meclis Başkanı ile Türk – Nijer Dostluğundan ve yapılacak ortak projelerden konuşarak meclis başkanı Tinny ile  ortak yönlerinin bulunduğunu gördüğünü ifade eden Deligöz, kendisinin de Tinni gibi iktisatçı olduğunu, vaktiyle İmar Bakanlığında çalıştığını, dört çocuğu bulunduğunu, bunun güzel bir tesadüf olduğunu söyledi.
Nijer Ulusal Meclis Başkanı Tinni ise, Dostluk Grubu Başkanı seçilmesi vesilesiyle Deligöz’ü tebrik ederek başkanlığı sırasında iki ülke arasındaki parlamenter ilişkilerin artacağına inandığını, TBMM Başkanı Kahraman’ın davetine teşekkür ettiğini ifade etti.
Meclis Başkanı Tinni, her alanda gelişmekte olan Türkiye-Nijer ilişkilerinin ikili ticarete de yansıdığını, Nijer’de satılmakta olan Türk mallarının ilgi ve takdir görmekte olduğunu, Türk halkına karşı sempati duyulduğunu belirterek, TİKA’nın Nijer’deki faaliyetlerinin artarak devam etmesini beklediklerini, bu projelere Nijer halkının çok ihtiyacı olduğunu, Niamey Büyükelçisi Hüseyin Özdemir’le en kısa sürede bir araya gelerek işbirliği alanlarını konuşmayı beklediğini söyledi.
Tinni, kendisinin geçmişte imar ve ulaştırma alanında üst düzey görevlerde bulunduğunu, ticaretin gelişmesi için ulaşımın çok önemli olduğunu, THY’nin seferlerinin başlaması sayesinde Nijer’in içine kapanmaktan kurtularak dünyaya açıldığını kaydetti.
 Deligöz’ün Orta Öğretim Bakanı Bety Aichatou Habibou Oumani ziyaretinde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de dini kisve altında faaliyet gösteren terör örgütlerinin olduğunu, bunların en başında ise merkezi Pensilvanya’da olan Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bulunduğunu, bu örgütün Nijer’deki okullarının kapatılması gerektiğini dile getirdi.
Bakan Bety, geçtiğimiz hafta Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Baş'ın Başkanlığını yürüttüğü Geleceğin Eğitimi Derneği (GED) tarafından İstanbul'da düzenlenen "Küresel Eğitim İşbirliği Zirvesi"ne katılmak üzere Türkiye’ye geldiğini, bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la kısmen görüşme fırsatı bulduğunu, Cumhurbaşkanı Issoufou’nun yemin törenine davetini sözlü olarak ilettiğini, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın kendilerine 100 adet bilgisayar sözü verdiğini, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ise Nijer’e iki adet eğitim bursu kontenjanı ayırdığını belirten Bakan Bety, Türk halkının gösterdiği yakınlık ve misafirperverlik nedeniyle İstanbul’da kendini evinde gibi hissettiğini, İBB Başkanı Topbaş’a selamlarının iletilmesi ricasında bulunduğunu söyledi.
Bakan Bety ayrıca Gülen Cemaatinin kendisini birçok etkinliğe davet etmesine rağmen iştirak etmediğini, son olarak 2-3 Haziran 2015 tarihlerinde 29 Temmuz Kapalı Spor Salonunda düzenledikleri Bilim Fuarına ısrarla davet etmelerine rağmen reddettiğini, cemaate bağlı okulları sıkı gözetim altında tuttuklarını Cumhurbaşkanımızın karşısında olanın kendilerinin de karşılarında olacağını, çünkü kendisinin de İstanbulewa halkından olduğunu kaydetti.
Görüşmede, Niamey Büyükelçisi Hüseyin Özdemir, her yıl ülkemizce Nijer’e tahsis edilen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora alanında 50 bursluk kontenjanın tamamının kullanılabilmesinin önemli olduğunu, Türkiye Burslarının tanıtımı amacıyla Nijer-Türk Gençlik Platformuyla birlikte Büyükelçiliğimizde ve Abdou Moumouni Üniversitesinde birer etkinlik düzenlendiğini, burslara son başvuru tarihinin uzatıldığını kaydetti.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
​Çalık: Erzurum hak ettiği yerde değil04 Ocak 2019
​Başkanlar Aziziye’de buluştu19 Aralık 2018
Sekmen adaylık dilekçesini teslim etti19 Aralık 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kibir' uyarısı10 Aralık 2018
​Başkan Orhan gençlerle buluştu10 Aralık 2018
​Olur’a Eğitimci Başkan04 Aralık 2018
Sekmen: ​Teveccühün karşılığı yatırım olacak25 Kasım 2018
Sekmen: Kalkınma hamlesi devam edecek24 Kasım 2018
​Mehmet Sekmen’le yola devam24 Kasım 2018
Keleşoğlu: Yakutiye için aday adayı oldu17 Kasım 2018
​Erol Korkut Yakutiye’ye talip17 Kasım 2018
Tavlaşoğlu Yakutiye'den aday adayı16 Kasım 2018
​Şeref Doğan Pasinler’e aday adayı15 Kasım 2018
Hüseyin Koçan Yakutiye’den aday adayı 13 Kasım 2018
Orhan, gençlerin söyleşi konuğu oldu06 Kasım 2018
​AK Parti'de 'aday adaylığı tarifesi' belli oldu03 Kasım 2018
​Öz: “Partimin vereceği her göreve hazırım”31 Ekim 2018
İyi Parti'den DAGC'ye ziyaret18 Eylül 2018
​CHP Milletvekili Pekşen’den DAGC’ye ziyaret11 Eylül 2018
​Altınok’tan Başkan Bulutlar'a ziyaret11 Eylül 2018
Tanfer: “AK Parti bu ülke için bir milattır”15 Ağustos 2018
Azim ve kararlılıkla yola devam15 Ağustos 2018
​Orhan; Milli Mücadeleyi yaşıyoruz04 Temmuz 2018
​Büyükşehir Milletvekili Altınok’u ağırladı03 Temmuz 2018
Erzurum'da siyasi tablo değişti24 Haziran 2018
​Sandıklar kapandı, oylar sayılıyor24 Haziran 2018
​Sekmen: Demokrasimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
​Bulutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun24 Haziran 2018
Sekmen: “Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz”23 Haziran 2018
​Başkan Öz: Erzurum sandıkta gerekeni yapar23 Haziran 2018
​Sekmen: Yükselişimiz istikrarla devam edecek22 Haziran 2018
Türkiye’ye 15 Temmuz ruhuyla sahip çıkalım22 Haziran 2018
​Orhan adım atmadık yer bırakmadı22 Haziran 2018
​Dadaşlar yedi düvele demokrasi dersi verecek22 Haziran 2018
​AK Parti Erzurum’u karış karış gezdi 22 Haziran 2018
“Şimdi Şahlanış Vakti, Şimdi Türkiye Vakti”21 Haziran 2018
​Başkan Sekmen gidilmedik köy bırakmadı21 Haziran 2018
Sekmen: “AK Parti Türkiye’nin geleceğidir”20 Haziran 2018
​Bulutlar, 24 Haziran Türkiye için dönüm noktası20 Haziran 2018
​AK Aziziye gençleri yağmur çamur dinlemiyor19 Haziran 2018
​Orhan: Sandıklardan yeni rekorlarla çıkacağız18 Haziran 2018
​Başkanlar pazar esnafıyla buluştu 13 Haziran 2018
​Sekmen Karayazı’da AK yatırımları anlattı12 Haziran 2018
Palandöken Akdağ'ı ağırladı12 Haziran 2018
AK Parti Karaçoban’a Çıkarma yaptı10 Haziran 2018
Akdağ'dan DAGC’ye ziyaret 10 Haziran 2018
​AK Gençlik, Gençleri markaja aldı08 Haziran 2018
​Narman’da Öz ve Altınok’a yoğun ilgi07 Haziran 2018
AK Parti adayları yatırım ve projeleri anlatıyor07 Haziran 2018
​Bulutlar: 24 Haziran için gitmedik yer bırakmıyor06 Haziran 2018
​Başkan Öz Pasinler’e çıkarma yaptı05 Haziran 2018
​Başkan Bulutlar: Her vakit millet ile buluşuyor04 Haziran 2018
​Çığlık: AK Parti güven ve istikrarın teminatıdır04 Haziran 2018
Tarıkdaroğlu: Gençlerle buluştu04 Haziran 2018
Taşkesenlioğlu: AK icraatları anlatıyor04 Haziran 2018
“Türkiye ekonomisi Dünya’ya rol modeli oldu”04 Haziran 2018
Öz: “24 Haziran milletimizin beka mücadelesidir”02 Haziran 2018
Şahlanış devam edecek16 Mayıs 2018
Codur ''Bismillah’la girdiğimiz yola Devam diyoruz''14 Mayıs 2018
​Burçak Pirim AK Parti’den aday adayı09 Mayıs 2018
​Karaca AK Parti’den aday adayı04 Mayıs 2018
Hüseyin Tanfer AK Parti'den aday adayı03 Mayıs 2018
Avukat Karadabağ AK Parti'den aday adayı 03 Mayıs 2018
Emin Canpolat Erzurum'dan aday adayı03 Mayıs 2018
Erzurum AK Parti'ye rekor başvuru 03 Mayıs 2018
Altınok’tan Palandöken Belediyesi’ne ziyaret03 Mayıs 2018
Burak Codur ilçe turunda02 Mayıs 2018
Yaptırmış, yeniden aday adayı 02 Mayıs 2018
​Şehit Kızı Zeynep Karaca Aday adayı01 Mayıs 2018
​Nefise Kıyıcı Aday adaylığını açıkladı01 Mayıs 2018
AK Parti seçim startını verdi 30 Mart 2018
Türkiye artık bölgesel bir güçtür16 Mart 2018
Aydın: Ülkücünün eskisi olmaz12 Mart 2018
Başkan Korkut: "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"21 Şubat 2018
Verilen sözler unutuldu!14 Şubat 2018
SP’den AK Parti ve MHP’ye ziyaret14 Şubat 2018
Aziziye'den beraberlik vurgusu13 Şubat 2018
Başkan Öz ‘Biz Bu Milletin Hizmetkârıyız’08 Şubat 2018
Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu15 Ocak 2018
​Kaya’dan bölgesel zirve teşekkürü09 Ocak 2018
​MHP 2018 yılına hızlı başladı08 Ocak 2018
​Erol Kaya’dan Büyükşehir’e ziyaret05 Ocak 2018
​AK Parti Palandöken basınla buluştu02 Ocak 2018
​Hilal Demir istifa etti30 Aralık 2017
Karacan, Erzurum’da STK’larla buluştu26 Aralık 2017
​Bursa Osmanlı Ocakları 1453'e Dadaş başkan26 Aralık 2017
​MHP'de Oltu istişaresi25 Aralık 2017
​Esenyurt'un yeni belediye Alatepe oldu20 Aralık 2017
Ankara’da Erzurum zirvesi30 Kasım 2017
​MHP’ye Olur’da sevgi seli27 Kasım 2017
Bulutlar Ak Parti İl teşkilatına hizmetlerini anlattı25 Ekim 2017
​İstifa etmeyen görevden alınacak!15 Ekim 2017
​Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu 12 Ekim 2017
MHP, Aziziye'de gövde gösterisi yaptı01 Ekim 2017
Erdoğan: Erzurum'u hep yanımızda gördük 30 Eylül 2017
Başkan Orhan’dan önemli mesajlar12 Eylül 2017
​MHP Köprüköy’e çıkarma yaptı11 Eylül 2017
​MHP Erzurum dur durak bilmiyor28 Ağustos 2017
Bakan Eroğlu Büşükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti04 Ağustos 2017
Efkan Ala’dan Bulutlar’a hizmet teşekkürü01 Ağustos 2017
Efkan Ala'dan Sekmen’e ziyaret 01 Ağustos 2017
Hükümetteki yeni görev dağılımı belli oldu24 Temmuz 2017
MHP istişare toplantılarına başladı22 Temmuz 2017
İşte yeni Bakanlar Kurulu19 Temmuz 2017
BBP Oltu İlçe Kongresi gerçekleştirildi03 Temmuz 2017
MHP Erzurum’da bayramlaşma27 Haziran 2017
Destici: Yerel seçim 2018'e alınsın18 Mayıs 2017
Karataş partilileri kongreye davet etti15 Mayıs 2017
Bulutlar, Ülkemiz için Evet diyelim14 Nisan 2017
Bakanlardan Vali Azizoğlu’na ziyaret13 Nisan 2017
Erdoğan'dan Erzurum’a Kış Olimpiyatları Müjdesi12 Nisan 2017
Bulutlar ‘16 Nisanı çok iyi değerlendirmeliyiz’10 Nisan 2017
Karaçoban’da yeni sistemi anlattılar07 Nisan 2017
Öz: Bölücülere hayır demek için sandıkta Evet07 Nisan 2017
Sekmen 16 Nisan Türkiye’nin bekasıdır06 Nisan 2017
Öz; Vesayetçilerin son nefesleri06 Nisan 2017
Sekmen: Gece gündüz Evet’i anlatıyor05 Nisan 2017
AK gençlerden sıradışı ‘EVET’ çalışması05 Nisan 2017
Sekmen iletişimcilere yeni sistemi anlattı04 Nisan 2017
Sekmen: 16 Nisan Hak ile Batıl’ın savaşıdır03 Nisan 2017
Bulutlar, Güçlü Türkiye için “Evet” demeliyiz 03 Nisan 2017
Bulutlar, gece gündüz evet için çalışıyor31 Mart 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ertelendi30 Mart 2017
Sekmen Karayazı’da Hükümet Sistemi’ni anlattı29 Mart 2017
Öz; Vesayetçilerin son çırpınışları27 Mart 2017
Başkan Orhan, haftasonu da boş durmadı27 Mart 2017
Bulutlar, Evet için tam saha çalışıyor27 Mart 2017
Bahçeli: Ülkücüleri ‘Evet’e davet etti26 Mart 2017
Tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim25 Mart 2017
Güçlü bir Türkiye için evet oyu şart24 Mart 2017
Öz: Yeni Türkiye’ye yelken açacağız22 Mart 2017
Başkan Sekmen sanayi esnafıyla buluştu22 Mart 2017
16 Nisan’da ihanetlerin önü kesilecek22 Mart 2017
Öz; Türkiye büyüyor sorunlar küçülüyor21 Mart 2017
Karataş'tan miting çağrısı21 Mart 2017
Başkan Öz: Mahallebaşı güçlenecek19 Mart 2017
MHP Sağlık Bakanı Akdağ’ı ağırladı18 Mart 2017
Öz: Aziziye'de yüzde 90 Evet bekleniyor16 Mart 2017
Başkan Bulutlar, biz necip bir millete sahibiz16 Mart 2017
Yüz yıl önce masada değil tabaktaydık14 Mart 2017
Referandum çalışmaları devam ediyor13 Mart 2017
AK Parti'de referandum çalışmaları tam gaz10 Mart 2017
Bakan Akdağ ve Sekmen referandum turunda10 Mart 2017
Kurtulmuş Erzurum'a geliyor09 Mart 2017
Bakan Akdağ İspir’de muhtarlarla buluştu09 Mart 2017
Başkan Sekmen’den MHP’ye ziyaret08 Mart 2017
Devlet Bahçeli 26 Mart’ta Erzurum’da07 Mart 2017
Öz: “Vesayetçiler akılları bulandırmaya çalışıyor”05 Mart 2017
Öz: Vesayetçileri sandığa gömeceğiz05 Mart 2017
Sekmen’den ilçelere referandum çıkarması04 Mart 2017
Öz: Türk askeri Suriye'de destan yazıyor03 Mart 2017
Sekmen, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı03 Mart 2017
Öz: "Vesayet anayasası miadını doldurmuştur"02 Mart 2017
Bulutlar 'Evet' için sahaya indi02 Mart 2017
Aziziye’de referandum seferberliği01 Mart 2017
Öz: Gelecek nesil tekerrüre izin vermeyecek28 Şubat 2017
Başkan Sekmen: Referandum turunda27 Şubat 2017
AK Parti de durmak yok24 Şubat 2017
İl Başkanı Öz'den kıskandıran performans22 Şubat 2017
Öz: Tarihten ibret almak lazım21 Şubat 2017
Karataş: Türkiye'nin bekası için "Evet" diyeceğiz20 Şubat 2017
Sekmen AK Parti il teşkilatıyla buluştu17 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan yerel yönetimler konferansı16 Şubat 2017
Ala: Erzurumlu olmak gurur vesilesidir13 Şubat 2017
AK Parti'de referandum gündemi13 Şubat 2017
Türkiye ivme kazanacak10 Şubat 2017
Kamil Aydın: Doğu için pozitif ayrıcalık istedi09 Şubat 2017
AK Partide halef selef buluşması09 Şubat 2017
Başkan Orhan’dan hizmet sunumu08 Şubat 2017
Referandumda destek rekoru bekleniyor 05 Şubat 2017
Başkan Öz’den, Bulutlar’a ziyaret 02 Şubat 2017
Erzurum AK Parti referanduma hız verdi30 Ocak 2017
AK Parti'nin yeni il başkanı belli oldu19 Aralık 2016
Ak Parti İl Başkanı Yeşilyurt istifa etti01 Aralık 2016
AK Parti Erzurum Gençliği Yarba’ya Emanet20 Kasım 2016
BBP Erzurum İl Kongresi yapıldı20 Kasım 2016
Genç CHP'lilerden Çat Belediyesi'ne ziyaret19 Ekim 2016
BBP Yakutiye İlçe kongresi yapıldı10 Ekim 2016
Bakan Akdağ Erzurum’da 09 Ekim 2016
MHP’den Başkan Bulutlar'a ziyaret30 Eylül 2016
Başbakan’dan Büyükşehir’e tam not16 Eylül 2016
Efkan Ala'ya coşkulu karşılama16 Eylül 2016
Sınıflardan Kampüslere; Yeni Bir Dünya03 Eylül 2016
AK Parti’den erken seçim sinyali31 Ağustos 2016
Sekmen’den Gençlere Siyaset Dersi29 Ağustos 2016
Soylu: Erzurum çok iyi bir konuma gelecek 20 Ağustos 2016
'Kadayıf Dolması' meclise taşındı19 Ağustos 2016
Siyasi partilere Ilıcalı'dan teşekkür ziyareti16 Ağustos 2016
AK Parti’den MHP’ye ziyaret16 Ağustos 2016
Takipsizlik kararı karartma kararıdır01 Temmuz 2016
Ilıcalı’dan Trafik güvenliği için öneri 16 Haziran 2016
Erzurum MHP'ya Naim Karataş atandı04 Haziran 2016
Ilıcalı: Bölgenin enerji potansiyeli kullanılmalı 04 Haziran 2016
ETSO’nun çalışması temel teşkil edecek04 Haziran 2016
Bakan Akdağ Başkan Sekmen’i ziyaret etti03 Haziran 2016
Taşkesenlioğlu: “Alman Meclisi tarihi bir hata yaptı”02 Haziran 2016
Besiciler sorunlarını Ilıcalı’ya anlattı27 Mayıs 2016
Bakan Akdağ görevi devraldı25 Mayıs 2016
Binali Yıldırım'ın yeni kabinesi24 Mayıs 2016
Milletvekili Ilıcalı’ya sürpriz!23 Mayıs 2016
Ankara'da hareketli dakikalar! 22 Mayıs 2016
BBP Aziziye İlçe Kongresi yapıldı22 Mayıs 2016
Ak Parti MKYK’da o isim yer bulamadı22 Mayıs 2016
AB Bakanı Bozkır, Sekmen’i ziyaret etti17 Mayıs 2016
BBP Palandöken İlçe Kongresi yapıldı.15 Mayıs 2016
Ankara’da Erzurum zirvesi11 Mayıs 2016
Ilıcalı: Kırık Tüneli çalışmalarını inceledi11 Nisan 2016
Deligöz’den Kamu kurumlarına ziyaret28 Mart 2016
Ilıcalı: Halkımız sözünü tuttu sıra bizde28 Mart 2016
Ilıcalı: Trafikte teknolojiyi kullanmalıyız24 Mart 2016
AK Parti Grup toplantısına Erzurum dopingi23 Mart 2016
Türkiye korkuya teslim olmayacak20 Mart 2016
Temurci, Başkan Sekmen’i ziyaret etti12 Mart 2016
Aydın: 5 bin ton patates satılmayı bekliyor10 Mart 2016
Bakan Ala: Sokaklar polislere zimmetlenecek09 Mart 2016
Meclisteki tartışma MHP safında istifaya yol açtı09 Mart 2016
Deligöz’den Başkan Sekmen’e övgü07 Mart 2016
Orhan Deligöz Külliyenin tapusunu gösterdi05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum'da05 Mart 2016
Bakan Ala Erzurum’a geliyor03 Mart 2016
Sekmen'den MHP'li Aydına tepki03 Mart 2016
Aydın eleştirdi Ilıcalı bilgilendirdi03 Mart 2016
Ilıcalı: Erzurum'a yeni tüneller istiyoruz01 Mart 2016
Ilıcalı DASAD'ı ziyaret etti21 Şubat 2016
Kardeşliğimiz daha da güçlenecek20 Şubat 2016
Bakan Ramazanoğlu'ndan Sekmen'e ziyaret20 Şubat 2016
AK Parti’nin 1 Kasım vaatleri hayat buluyor15 Şubat 2016
Bakan Sarı: Erzurum’un geleceği parlak14 Şubat 2016
Bakan Sarı Erzurum’a geliyor13 Şubat 2016
Göçün nedenlerinden biri de ısınma giderleri12 Şubat 2016
Erzurum, kış turizmin Başkenti olacak09 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı yollarda 04 Şubat 2016
Milletvekili Ilıcalı’dan tekman çıkarması03 Şubat 2016
Palandöken danışma meclis toplantısı yapıldı30 Ocak 2016
Karaca Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu29 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu29 Ocak 2016
BBP nizâm-ı âlem yoludur29 Ocak 2016
Gürbüz Keleş, AK Parti’nin Aziziye İlçe başkanı oldu28 Ocak 2016
Ak Parti Kavakçı ve Külünk’ü ağırladı20 Ocak 2016
Aydemir ve Başkan Genç, Sekmen’i ziyaret etti18 Ocak 2016
MHP Milletvekili Aydın’dan sert eleştiri18 Ocak 2016
Akdağ’a kentsel dönüşüm brifingi16 Ocak 2016
Projeler eylem planına çevrilecek16 Ocak 2016
Akdağ Palandöken'i ziyaret etti15 Ocak 2016
Akdağ: Terör örgütünün nefesi kesildi15 Ocak 2016
Akdağ’dan Başkan Sekmen’e ziyaret15 Ocak 2016
Yavilioğlu, Erzurum’a geliyor14 Ocak 2016
Başkan Bulutlar’dan AK Parti temsilciliğine ziyaret 13 Ocak 2016
Davutoğlu: 3 şehir için talimat verdim 09 Ocak 2016
Sakarya İl Gençlik Kolları Sekmen’i ziyaret etti04 Ocak 2016

Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH