​Vali Memiş: Et ve süt markalaşmalı
Afrin Şehidi Öznütepe dualarla uğurlandı
​ETSO, Bölge Kariyer Fuarı'na destek verecek
Oral: İran bizim için kardeş bir ülke
  Genel      Gündem      Siyaset      Ekonomi      Spor      Dünya      Yerel      Asayiş      Eğitim      Sağlık      Teknoloji      Bölge      Kültür   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Beyza Ersoy - beyza7777@windowslive.com
Kendime Nasihatler
27 Eylül 2018 - 628 okunma

Hayatların birbirine karıştığını görüyorum. Kadınlar erkeklere erkekler kadınlara özenir olduğunu gördükçe ürküyorum. Gençlik başı önünde büyüyor. Başı önünde derken edep, terbiyeyi kastetmiyorum. Cep telefonları yüzünden başlarını kaldırmaya vakitleri olmayan zavallıları kastediyorum. İnsanların kendi hayatlarına dair söyleyecekleri cümle sayısı düştü. Ama sorsanız başkalarının hayatları ezber edilir oldu. Kaliteli zamanlar mazide kaldı. Giyim kuşamın dahi mevsimi kalmadı hayatlarda. Rengi karıştı gardıropların. Tüm bunlara karşı hayatın kalitesini korumak zorunda olan insan mantığıyla belirledim hayat stratejilerimi.

Hangi mevsimdeyiz bilmeden çiçeklendik. Bu bahar yeşermeyeceğim söz. Başkalarının baharına uyanmayacağım. Artık mevsimi dar rengi parlak sonbahar çiçeği olmayacağım. Tahtımı ilkbaharlara kuracağım sonlardan uzak.

Mevsimsiz yağan yağmurlar gibi ağlamayacağım ve sırtımda tonlarca ağırlıkta hissedeceğim kar tanelerini. Hiç kimseye dökmeyeceğim yüreğimin namelerini.

Doymayacağım sofralarda açlığımı belli etmeyeceğim. Bekleyince acıyan çaylar gibi dem tutmayacağım yabancı gönüllerde. Kaderim deyip taşıyacağım kederlerimi ve hep ayakta kalacağım kötülüğe inat. Belki cebim hep boş olacak ama başım dik taşıyacağım dürüst olmanın tacını. Yüküm ağır, yolum uzun olur belki, belki de yalnız kalırım bu yolda. Ama kaybolmam ben, çizdim güzergâhımı ve uzun yolların vuslatı kıymetli olur biliyorum. Eğmeyeceğim başımı yanlışa.

Hata yapmadım mı sanıyorsunuz. Tabi ki yaptım ama yaptığım hatalara tecrübe adını verdim ve her tecrübe hayatımda yer alan insan kadrosunu revize etti. Şimdiki aklım olsaydı o hataları yapmazdım yapmasına ama o hataları yapmasaydım şimdiki aklım olmazdı ve şimdiki aklımı o hatalarıma borçluyum. Kalabalıkları sevmiyorum artık. Kişilikli insanlardan oluşturuyorum üç beş kişilik dost kadromu.

Noktalar koyuyorum başkalarının aklında bana dair oluşmuş soru işaretlerine. Virgülü sevmem hiç. Asla ayrılmamalı birbirine anlam katan şeyler çünkü. Ya tamamen bitmeli ya da duraklamadan devam etmeli bütünlenenler.

Fazla kelimelerin cümleleri devirdiğini öğrendiğimden beri boşluk tuşunu daha fazla kullanır oldum.

Hedefimi göremiyorsam dalmayacak gözlerim uzaklara. Öğrendim çünkü gözler uzağa daldığında önünden geçen gereksizlikleri.


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Beyza Ersoy Diğer Yazıları

31 Ekim 2018 - Duygu Borsası
02 Ocak 2011 - Hadsiz Hayaller
Anasayfa | Künye | Bugünki Sayımız | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH